قورباغه هم نوع خوار
قورباغه ها تنها حشره خوار نیستند بلکه هم نوع خوار هم هستند در واقع این دوزیست ها هر چیزی که حرکت می کند را می خورند.

قورباغه هایی که برای زنده ماندن ، قورباغه میخورند !

در حالی که ممکن است به نظر برسد که قورباغه ها حشره خوار هستند ،اما در واقع این دوزیستان گاهی "هم نوع خوار" هم هستند . طبق یک مطالعه جدید، آنها هر موجود کوچکی که بتوانند ببلعند را می خورند حتی قورباغه های دیگر را ؛ با این بخش از سرگرمی نمناک همراه شوید تا در این مورد بیشتر بدانید.

حشره خوردن قورباغه

قورباغه ها یکدیگر را می خورند

جالب است بدانید که بعضی از قورباغه ها نه تنها گاهی اوقات عموزادهایشان را می خورند ؛ در واقع، مطالعات زیست شناسان انجام شده نشان داد که قورباغه های خاصی "خواهر و برادر" (یا هم گونه) خود را نیز علاوه بر قورباغه هایی با گونه های دیگر را نیز می خورند. در حالی که دانشمندان این قورباغه های قورباغه خوار را می شناسند، اما تا پیش از این به ریشه ی این رفتار قورباغه های هم نوع خوار دقتی نکرده اند و نمیدانند که :

چه عواملی باعث می شود قورباغه ای، قورباغه های دیگر را شکار کند؟

آیا قورباغه های خاصی نسبت به دیگران هم نوع خواری را انجام می دهند؟

برای گرفتن روشن شدن این مسئله محققان آفریقای جنوبی به تازگی بررسی بر روی مقالات علمی موجود در مورد رژیم های قورباغه از سراسر جهان انجام داده اند و تنها به این نتیجه رسیدند که گاهی به دلیل نجات از مرگ براثر گرسنگی است که آنها اقدام به هم نوع خواری می کنند .

بلعیدن قورباغه

بلعیدن قورباغه توسط قورباغه

در حدود یک پنجم از 355 مطالعات انجام شده، نشان داد که قورباغه ها قورباغه های دیگر را می خورند این یافته چیزی را که محققان از قبل می دانستند، تقویت کرد و "جان ماسی "، محقق ارشد در مرکز زیست شناسی دانشگاه آفریقای جنوبی و نویسنده در این باره گفت:این غیرمعمول است که قورباغه ای قورباغه های دیگر را بخورد اما نه تنها هم نوع خواری این دوزیستان ثابت شده بلکه به نظر می رسد که قورباغه ها، اگر در مکان و زمان مناسبی باشند، هر چیزی که حرکت کند را می خورند." 

قورباغه خوار ، قورباغه ای که فامیل خود را می خورد

3.817
این مطلب مفید بود ؟134
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : قورباغه
وبگردی