تولد
هدیه
همه ما از هدیه گرفتن و هدیه دادن لذت می‌بریم و این موضوع برای بچه‌های کوچک‌تر همیشه جذاب‌تر است. همه ما هدایایی را که در زمان کودکی گرفته‌ایم به خاطر داریم زیرا با آنها احساس خوبی داشته‌ایم.

7 هدیه پرکاربرد برای دانش آموزان

همه ما از هدیه گرفتن و هدیه دادن لذت می‌بریم و این موضوع برای بچه‌های کوچک‌تر همیشه جذاب‌تر است. همه ما هدایایی را که در زمان کودکی گرفته‌ایم به خاطر داریم زیرا با آنها احساس خوبی داشته‌ایم. از سن 7 تا 18 سالگی بچه‌ها دوران مدرسه را می‌گذرانند و هدیه گرفتن در این دوران از سمت معلم، مدیر یا والدین برای آنها بسیار جذاب است. این هدایا به نوعی تشویق دانش آموزان به یادگیری بهتر دروس است. در ادامه به چند هدیه جذاب برای دانش آموزان که کاربرد زیادی هم دارند می‌پردازیم. پس با ما همراه شوید.

1.ذره بین

هدیه دادن به دانش آموزا بهتر است کمی تنوع داشته باشد. این موضوع به خصوص برای دانش آموزان مقاطع بالاتر بیشتر احساس می‌شود. برای خرید هدیه می توانید از انواع ذره بین دیجیتال یا چراغ دار هم استفاده کنید. ذره بین‌ها در انواع مختلف پایه دار یا بدون پایه موجود هستند و برای سنین 8 یا 9 سال به بالا کاربرد دارند. با استفاده از انواع ذره بین  دیجیتال  و معمولی و کوچک و  بزرگ یا انواع چراغ دار ذره بین دانش آموزان به راحتی می‌توانند ذرات و وسایل کوچکی را که با چشم به راحتی نمی‌توانند ببینند؛ به راحتی ببینند. ذره بین چراغ دار نیز برای زمانی مناسب است که نور کافی وجود نداشته باشد. استفاده از نور ذره بین چراغ دار کمک می‌کند تا بچه‌ها به کشف و جستجوی بیشتری هم دست بزنند و خلاقیت خود را بیشتر محک بزنند.

2.چراغ مطالعه

چراغ مطالعه

در ابتدا هم اشاره کردیم که در هنگام خرید کادو برای دانش آموزان بهتر است لوازمی را تهیه کنید که برای آنها کاربردی باشد. چراغ مطالعه یکی دیگر از کادو های بسیار مناسب و کاربردی است. شما می توانید برای شخص مورد نظر چراغ مطالعه با سبک و رنگ مورد علاقه  او تهیه کنید تا هنگام درس خواندن و انجام تکالیف از آن استفاده کند.

3.پک لوازم تحریر

همیشه پک  لوازم تحریر یک هدیه جذاب و در عین حال مناسب و مورد استفاده برای دانش آموزان است. این پک‌ها دارای تنوع بسیار زیادی هستند و با توجه به بودجه های متفاوتی شما می‌توانید آنها را تهیه کنید. به همین دلیل هم این پک‌ها  یک هدیه مناسب با هر بودجه‌ای بوده و و یک ضرورت هم برای دانش آموزان هستند. قبل از خرید  لوازم تحریر بهتر است به این مورد که فرد مقابل شما به چه وسایلی نیاز دارد هم توجه کنید تا لوازم تکراری برای او نخرید. برای خرید این کادو ها می توانید حتی از رنگ مورد علاقه  آن ها نیز کمک بگیرید تا با دیدن کادو خوشحال شوند. گاهی اوقات پک لوازم تحریر با توجه به مقطع تحصیلی آنها نیز متفاوت است و با توجه به نیاز آنها در نظر گرفته می‌شود.

4.شطرنج

شطرنج

شطرنج هم یک بازی فکری دو نفره است که برای دانش آموزان بسیار مفید بوده و ذهن آنها را فعال می‌کند. شطرنج دارای یک صفحه و 32 مهره است که به صورت دست ساز  و یا کارخانه‌ای و با قیمت متنوع به فروش می‌رسد. انواع شطرنج با توجه به جنس صفحه تعیین می‌شود و قیمت مدل های مختلف شطرنج هم با توجه به همین جنس از کم تا زیاد متفاوت است. شطرنج چوبی یا برنزی انواعی از جنس صفحه شطرنج هستند و بهتر است که این صفحه‌ها سبک انتخاب شوند و مهره‌ها نیز سبک بوده و به راحتی جابجا شوند.

5.کفش یا کوله پشتی

یکی دیگر از کادوهایی که برای دانش آموزان می‌توان تهیه کرد، کوله یا کفش است. معمولا دانش آموزان در  طول سال تحصیلی از کفش و کتانی زیاد استفاده می‌کنند و درواقع این وسایل از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین لوازم دانش آموزان هستند. با توجه به اینکه دانش آموزان و به خصوص دانش آموزان ابتدایی انرژی زیادی دارند بنابراین بهتر است به جای کفش معمولی از کفش کتانی برای آنها استفاده شود. کفش کتانی راحت بوده و به پاها در حین تحرک زیاد دانش آموزان آسیب نمی‌زند. در هنگام خرید انواع کوله پشتی نیز بهتر است از انواعی استفاده شود که طراحی استانداردی دارد تا به کتف و کمر دانش آموز آسیب وارد نشود.

6.بسته‌های بهداشتی

این روزها و با وجود بیماری کرونا نیاز دانش آموزان به تجهیزات بهداشتی نیز احساس می‌شود. با باز شدن مجدد مدارس بهتر است تا دانش آموزان با حضور در کلاس‌ها پروتکل‌های بهداشتی را نیز رعایت کنند. بنابراین می‌توان در این زمینه از پک‌های بهداشتی استفاده کرد. بسته بهداشتی می‌تواند دارای تنوع زیادی مانند ژل شوینده دست، ماسک های انحصاری دانش آموزان، شیلد محافظ صورت، صابون و  شوینده دست یا الکل داشته باشد. استفاده از انواع ژل شستشو یا الکل یکی از موثرترین روش‌ها در عدم انتقال ویروس کرونا است و به همراه آن ماسک نیز می‌تواند از انتقال انواع ویروس جلوگیری کند.

7.گجت

همه ما این روزها درگیر تکنولوژی و گجت‌های مختلفی هستیم. این استفاده از تکنولوژی در همه سنین نیز وجود دارد و با توجه به استفاده دانش آموزان از آموزش‌های آنلاین بیشتر نیز احساس می‌شود. همه می‌دانیم که استفاده از تکنولوژی اگر به صورت صحیح و درست انجام شود؛ نه تنها ضرری ندارد بلکه بسیار هم می‌تواند مفید و کاربردی باشد.
 در این روزها و با توجه به همه گیری بیماری و ویروس کرونا، دانش آموزان هم مجبور شده اند با استفاده از لب تاب، گوشی موبایل، تبلت، آیپد و غیره از خانه از آموزش‌های مجازی مدارس استفاده کنند. بنابراین خرید انواع گجت می‌تواند گزینه خوبی برای هدیه دادن به دانش آموزان باشد. شما با خرید انواع گجت و هدیه دادن آنها به دانش آموزان درواقع  تحصیل آنها را راحت کرده‌اید. حتی پس از باز شدن مدارس هم آنها می‌توانند برای انجام تکالیف و بالا بردن اطلاعات خود از این وسایل الکترونیکی استفاده کنند.

نویسنده:وحیده امینی

7 هدیه برای دانش آموزان‌که بسیارکاربردی‌هستند

35
این مطلب مفید بود ؟32
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی