مات کردن لاک
اگر شماهم دوست دارید که لاک های براقتان را به لاک مات تبدیل کنید میتوانید از ترفند هایی که در این مطلب برایتان آماده کرده ایم استفاده کنید.

چگونه لاک براق را به لاک مات تبدیل کنیم

لاک ناخن جزو لوازم آرایش های پرطرفدار است که از زمان های بسیار گذشته تا به امروز برای زیبایی دست ها به کار می رود. لاک ها انواع متفاوتی دارند و برخی براق و برخی دیگر مات هستند. در سال های گذشته خانم ها بیشتر از لاک های براق استفاده می کردند، اما دیگر لاک¬های درخشان در رتبه‌بندی لاک‌ها جایگاه اول را ندارند و به جای آن لاک¬های مات در پرطرفداری و زیبایی، حرف اول را می‌زنند. اگر به هر دلیلی نتوانستید لاک مات مورد نظرتان را تهیه کنید، اصلاً نگران نباشید زیرا با روش-های بسیار آسان و متنوع این بخش از نمناک میتوانید لاکهای براق خود را تبدیل به لاک مات کنید.

مات کننده‌ لاک

برای تبدیل لاک براق به لاک مات، از مات کننده‌ی لاک استفاده کنید، بدین صورت که ابتدا لاک براق خود را روی ناخنتان بزنید و کمی صبر کنید تا خشک شود. پس از خشک شدن کمی مات کننده‌ی لاک را روی ناخن پخش کنید تا به سرعت لاک مد نظرتان مات گردد.

مات کننده لاک

لاک ناخن بیس

برای تبدیل لاک براق به لاک مات، از لاک ناخن بیس استفاده نمایید. لاک ناخن بیس سبب افزایش ماندگاری لاک روی ناخن‌ها، جلوگیری از پس دادن رنگ لاک به ناخن، زیبایی بیشتر ناخن‌ها می شود. در ابتدا لاک ناخن بیس را روی ناخن‌های خود زده و پس از خشک شدن آن لاک دلخواه خود را روی ناخن‌هایتان بزنید.

سوهان‌کشی

برای تبدیل لاک براق به مات کافی است فقط لاک را جلا دهید تا ظاهر ماتی پیدا کند بنابراین پس از خشک شدن مانیکورتان به آرامی و به صورت سبک سطح لاک را جلا دهید اما تاپ کات را صاف نکنید و برای ایجاد ظاهر یکنواخت همه‌ی فضای ناخن را با بافر پوشش دهید.

رژگونه‌ی پودری

برای تبدیل لاک براق به مات از رژگونه‌ی پودری استفاده کنید. به این منظور برق ناخن را با کمی رژگونه و تالک با استفاده از یک خلال دندان هم ترکیب کرده و روی همه‌ی ناخن‌ها بزنید تا مانیکور مات زیبایی را ایجاد نمایید.

رژگونه پودری

بخار آب

برای تبدیل لاک براق به مات روی ناخنتان لاک براق را بزنید و به جای اینکه اجازه دهید در هوای آزاد خشک شود، همه‌ی قسمت‌های ناخن را روی بخار آب بگیرید زیرا قرار دادن ناخن‌ها در مقابل بخار درخشش لاک ناخن را از بین برده و ظاهر مات زیبایی به ناخن‌ها می‌دهد.

تاپ کات مات

برای تبدیل لاک براق به مات، تاپ کات مات بخرید، در ابتدا لاک مورد نظر خود را روی ناخنتان بزنید و پس از خشک شدن روی ناخن‌ها را با تاپ کات بپوشانید. تاپ کات‌ها محلول‌های بی‌رنگی هستند که یک لایه از آن‌ها زیر ناخن و یک لایه از آن‌ها روی ناخن زده می‌شود و ظاهر منظم و یکنواختی به ناخن داده و رویه‌ی ماتی را برای آن ایجاد می کند.

پودر تالک

برای تبدیل لاک براق به مات، لاکتان را با پودر تالک یا نشاسته‌ی ذرت و بکینگ پودر ترکیب کنید. بدین منظور کمی لاکو پودر را داخل پالت یا کاسه ریخته و با یک خلال دندان مخلوط کنید و با یک براش روی ناخن بزنید.

سایه‌ی چشم

برای تبدیل لاک براق به مات از سایه‌ی چشم استفاده کنید.برای این منظور ابتدا ناخن را سوهان کشیده و یک لایه بیس کات روی آن بزنید. سپس روی یک فوبل لاک براق و مقداری سایه را خیلی سریع ترکیب کنید و به ناخنتان بزنید یا پودر سایه‌ی چشم را مستقیما در شیشه‌ی برق ناخن ریخته و با خلال دندان به خوبی ترکیب کنید. طوری از لاک استفاده نمایید که باعث ایجاد گلوله و برجستگی روی ناخنتان نشود.

ترفند جالب تبدیل لاک براق به لاک مات در خانه

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ن.ح
برچسب : لاک ناخن
وبگردی