ریزش مو
برای کاهش این آسیب دیدگی و داشتن موهایی سالم و درخشان راهکارهایی وجود دارد که در این مقاله به شما معرفی خواهیم کرد.

راهکارهایی برای کمتر شدن آسیب های ناشی از براشینگ مو

براشینگ یکی از بهترین روش ها برای داشتن چهره ای منظم و مرتب، استایلی شیک و زیبایی هر چه تمام تر است. اما از آنجایی که براشینگ مستقیما با حرارت سشوار در تماس است، در طولانی مدت می تواند منجر به ایجاد آسیب دیدگی در موها شود. برای کاهش این آسیب دیدگی و داشتن موهایی سالم و درخشان راهکارهایی وجود دارد که در این مقاله به شما معرفی خواهیم کرد.

1.تقویت موها با استفاده از روغن

برای اینکه بتوانید از موهایتان در برابر هر گونه آسیبی از جمله آسیب های ناشی از براشینگ مراقبت کنید، بهترین کار این است که از هر فرصتی برای تقویت موهایتان کمک بگیرید.

استفاده از روغن های طبیعی و تقویت کننده مو یکی از بهترین راهکارها برای کسانی که می خواهند آنقدر موهایشان را تقویت کنند که هیچ موردی نتواند به موهایشان آسیب بزند. در حال حاضر انواع روغن های کنجد، روغن آرگان و روغن املا جزو شناخته شده ترین گزینه های تقویت کننده موها هستند.

کافی است یک ساعت قبل از رفتن به حمام، موهایتان را به روغن تقویت کننده مورد نظرتان آغشته کنید و اجازه دهید موها استراحت کنند. این کار به مرور زمان موهایی بسیار سالم، درخشان و جذاب به شما خواهد داد که در برابر آسیب های محیطی مقاومت خوبی نشان می دهد.

2.ماسک موی داخل حمام 

زمانی که قبل از براشینگ به حمام می روید یا موهایتان را می شویید، لازم است اولا از شامپوی مخصوص موهایتان استفاده کنید و ثانیا حتما از ماسک حمام کمک بگیرید.

استفاده از شامپوی متناسب با جنس موهای شما می تواند سلامت بیشتری به موها دهد؛ به خصوص اگر موهایتان بر اثر رنگ یا دکلره آسیب دیده باشد.

ماسک مو نیز به عنوان یک کرم بسیار قوی روی موها آمده و علاوه بر باز کردن گره ها و نرم کردن موها می تواند یک لایه محافظتی به موها داده و رطوبت بیشتری ایجاد کند که در برابر حرارت سشوار مثل یک عایق عمل می کند. اما قبل از هر چیز روش صحیح استفاده از آن را مطالعه کنید.

3.استفاده از اسپری دو فاز بعد از حمام

محصولات مراقبت از مو
اگر موهایتان بسیار خشک یا نازک هستند و به راحتی آسیب می بینند، لازم است برای کاهش آسیب های ناشی از سشوار کشیدن، بعد از حمام از اسپری دو فاز یا ماسک بعد از حمام استفاده کنید. این اسپری لایه محافظ عمیقی روی موهای شما ایجاد می کند، وز بودن موها را می گیرد و با آبرسانی قوی مانع از آسیب دیدن تار موهای نازک و شکننده خواهد شد. ضمن اینکه می توانید حالت دلخواه تان را نیز با استفاده از این اسپری ها ایجاد کنید.

4.اسپری محافظت از مو

بعضی برندها مثل گارنیه اسپری های مخصوصی دارند که به طور دقیق برای محافظت از موها در برابر حرارت طراحی شده اند. این اسپری ها حاوی مواد تغذیه کننده مو هستند و معمولا رایحه ای بسیار ملایم هم دارند که برای خانم ها بسیار جذاب است.
کافی است قبل از خشک کردن موها با سشوار، این اسپری را روی و لا به لای موها بزنید و سپس سشوار بکشید. در نهایت خواهید دید که موهایتان مرتب، بدون وزی، درخشان و بسیار زیبا خواهند شد.

5.کاهش استفاده از حالت دهنده های مو

اگر عادت دارید مرتب از دستگاه های حالت دهنده مو استفاده کنید و درعین حال براشینگ کردن را هم دوست دارید، باید بدانید که موهای شما تحمل این همه حرارت را ندارند. درست است که حالت دهنده مو از برندهایی مثل پاناسونیک، بابلیس و گتسبی بهترین استانداردها را برای رساندن کمترین آسیب به موها، چه موی فر و چه موی لخت رعایت می کنند، اما در نهایت این شما هستید که باید میزان استفاده از دستگاه های حالت دهنده را کمتر کنید. در غیر این صورت براشینگ از تحمل موها خارج خواهد بود.

6.تنظیم درجه حرارت سشوار

موقع خرید سشوار حتما دقت داشته باشید که دکمه تنظیم حرارت روی دستگاه وجود داشته باشد. این دکمه معمولا سه وضعیت باد داغ، متوسط و سرد را در اختیار شما گذاشته و در عین حال سه شدت کم، متوسط و زیاد را برای وزش باد در نظر می گیرد.
بهترین کار این است که موهایتان را با شدت متوسط و حرارت متوسط یا باد سرد خشک کنید. اگر قصدتان این است که علاوه بر خشک کردن به موها حالت هم بدهید، باد سرد به کارتان نمی آید و باید سراغ باد گرم یا متوسط بروید. پیشنهاد می کنیم برای کاهش آسیب از باد با حرارت متوسط در زمان طولانی تر استفاده کنید تا سلامت و زیبایی موهایتان به خطر نیفتد.

7.فناوری تولید یون

سشوار کشیدن
یکی از امکاناتی که سلامت بیشتری به موهای شما خواهد داد، فناوری تولید یون در سشوار است. این فناوری با ایجاد یون های منفی چندین کار را به صورت هم زمان انجام خواهد داد:
  • جلوی وز شدن و الکتریسیته شدن موها را خواهد گرفت
  • سرعت خشک شدن موها را افزایش خواهد داد
  • حالت پذیری بهتری برای مو به ارمغان می آورد
  • درخشندگی موها را حفظ می کند
استفاده از این فناوری تنها در سشوارهای نسل جدید وجود دارد. با اینکه این فناوری مخالفانی هم دارد که سلامت این روش را زیر سوال می برند؛ اما استفاده بزرگسالان در حد محدود مجاز است.

8.بعد از سشوار اتو نکشید

یکی از اشتباهات رایجی که منجر به افزایش خشکی و شکنندگی موها می شود، این است که بعد از سشوار کشیدن، برای لخت شدن بیشتر موها، از اتوی مو با حرارت بالا استفاده شود. بهترین کار این است که برای لخت شدن موها از بهترین مدل های سشوار برسی و چرخشی استفاده کنید که موهایی صاف و خوش حالت به شما خواهند داد. با این سشوارها دیگر نیازی به استفاده از اتو مو نیست یا این نیاز بسیار کم خواهد شد.
اگر هم چاره ای جز استفاده از اتو مو ندارید، بهتر است سراغ برندهای نامعتبر نروید؛ چون حرارت بیش از حد آن ها موها را می سوزاند. برندهایی مثل رمینگتون، فیلیپس، مک و بابلیس را موقع خرید مد نظر داشته باشید که استانداردهای بالایی برای حفظ سلامت موی مشتریانشان دارند و طیف متنوع قیمت های آن ها دست تان را برای انتخاب بهترین باز می گذارد.
با استفاده از این اتوها درجه حرارت پایین را انتخاب کنید و کمی وزی موها را بعد از سشوار بگیرید.
 

8 راهکار برای کمتر شدن آسیب های ناشی از براشینگ مو

52
این مطلب مفید بود ؟20
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی