نظافتچی منزل
برای سریع پیش رفتن کار های نظافت منزل همه به یک نیروی کمکی مثل نظافتچی نیاز دارند؛ اما انتخاب نظافتچی مناسب با کار شما، نیازمند رعایت یک سری قانون است.

نکات مهم قبل از درخواست نظافتچی منزل

نظافت و تمیز نمودن منزل امر پیچیده و زمان بر می باشد و برخی افراد به دلیل ناتوانی فیزیکی، مشغله کاری، خستگی و... قادر به نظافت منزل خود نیستند و ترجیح می دهند برای این کار از نیروهای خدماتی کمک بگیرند.

داشتن منزلی تمیز و مرتب با سلامتی جسم و روح ما در ارتباط است، بنابراین بهتر است اگر خودتان به هر دلیلی نمی توانید منزلتان را تمیز کنید، از نیروهای خدماتی کمک بگیرید اما قبل از درخواست نظافتچی منزل نکاتی که در این بخش از نمناک آورده ایم را مطالعه کنید.

نظافتچی خانم یا آقا؟

آقایان از نیروی بیشتری برخوردار هستند، برای کارهای سنگین مورد مناسب تری محسوب می شوند. نظافتچی آقا می تواند جابجایی وسایل سنگین، نظافت آسانسور، نظافت راه پله و نرده، حیاط و باغچه، نظافت نمای ساختمان را به خوبی انجام دهد.

نظافتچی خانم نظافت داخل خانه مثل گردگیری خانه، شستشوی مبل، نظافت سرویس بهداشتی و نظافت حمام و آشپزخانه را با سرعت عمل بالا و توجه بسیاری بر عهده می گیرد.

اگر خانه تکانی دارید، کارهای سنگین را به نظافتچی آقا و کارهای سبک را به کارگر خانم بسپارید.

نظافت منزل

نکات اساسی قبل از رزرو نظافتچی

قبل از درخواست نظافتچی منزل نکات زیر را در نظر بگیرید:

طبق نوع کارتان نظافتچی آقا یا خانم رزرو کنید

قبل از به کارگیری نظافتچی کارهای خود را بررسی کنید و بر اساس نیاز و نوع کارتان نظافتچی آقا یا خانم را رزرو کنید. با بررسی کارهایتان در می یابید که برای چند ساعت به کمک نظافتچی نیاز دارید.

در منزل حضور داشته باشید

خودتان یا فرد دیگری از خانواده روزی را برای نظافت انتخاب کنید، حتما در منزل حضور داشته باشید و در زمان نظافت خانه به وسیله نظافتچی آقا یا خانم بر کارها نظارت کنید.

یک نظافتچی قابل اعتماد انتخاب کنید

برای گرفتن یک نیروی نظافتی مهم ترین نکته قابل اعتماد بودن و مطمئن بودن آن فرد است. در باره مطمئن بودن نظافتچی اطمینان پیدا کنید زیرا این نیروی خدماتی به امن ترین جایی که برای شما و خانواده تان وجود دارد، برای نظافت وارد خواهد شد بنابراین باید قابل اعتماد باشد.

نظافتچی

در انتخاب نظافتچی به ماهر بودن او توجه کنید

هنگام به کارگیری نظافتچی تحقیق کنید و شرکتی که نظافتچی های با تجربه و ماهر دارد را انتخاب کنید زیرا نظافت منزل به طور حرفه ای کاری دشوار است و احتیاج به توان جسمانی دارد پس هنگام درخواست نیروی نظافتچی، مطمئن شوید که آنها پر انرژی هستند و وقت و نیروی لازم برای تمیز کردن منزل شما را دارند.

وسایل شوینده مورد نیاز را تهیه کنید

پیش از ورود نیروی خدماتی وسایل و مواد شوینده متناسب را با توجه به نوع کار نظافتی تهیه کنید. اینگونه وقت هدر نمی رود و کارها بهتر پیش خواهد رفت. پیشنهاد می کنیم فهرست کارها را تهیه نمایید و مواد شوینده متناسب هر کار را به لیست اضافه کنید و نکته ها و شیوه استفاده از آن ها را به کارگر بگویید.

توجه و مراقبت از وسایل را به او تاکید کنید

بی حواسی و بی توجهی در کار نظافت نکته منفی بزرگی به حساب می آید پس برای پیشگیری از بی حواسی به کارگر بگویید که مراقب وسایلتان باشد و در نظافت و جابجایی آن ها احتیاط نماید. در کل یک نظافتچی خوب باید وسایل خانه شما را مثل خانه خودش بداند و تنها کارها را سریع انجام ندهد بلکه مراقب وسایل نیز باشد.

یک نظافتچی ثابت انتخاب کنید

توصیه می کنیم یک فرد ماهر و با اطمینان بیابید و نظافت منزل را به صورت مداوم به او واگذار کنید. اینگونه او با کارها و طریقه انجام آنها مطابق نظر شما آشنا می شود و می توانید پس با دادن آموزش های لازم راحت تر کارها را به او بسپارید و خیال خودتان را هم آسوده خواهد شد.

وسایل شوینده

کارت بهداشت نظافتچی را چک کنید

سلامتی و بهداشت نیروی نظافتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است پس قبل از به کارگیری نیروی نظافتی مطمئن شوید که او دارای کارت بهداشت است. شما بعنوان یک مشتری، این حق را دارید که شرکت نظافتی، گواهی عدم سوء پیشینه، گواهی عدم اعتیاد، تست الکل یا هر تست دیگری که مد نظرتان باشد را همراه با نظافتچی هایی که به منزلتان می فرستند، به شما ارائه کند.

مراقب اشیای قیمتی باشید

از قدیم گفته اند مالت را سفت بگیر و همسایه ات را دزد نکن پس بهتر است اشیای زینتی و قیمتی را از جایی که به وسیله کارگر ساده نظافت میشود خارج کنید تا صدمه نبینند یا مشکلی برای آنها ایجاد نشود.

در صورت عدم امکان خارج کردن این وسایل آنها را در جای امنی در محل بگذارید وهیچ وقت کارگر را در محل نظافت این نوع وسایل تنها نگذارید.

از قبل بر سر قیمت توافق کنید

قبل از آمدن نیروی خدماتی با بررسی کارها، زمان کاری را تخمین بزنید و با شرکت در میان بگذارید تا طبق آن هزینه را از پیش توافق کنید. شرکت های نظافتی، نرخ هایشان را بر اساس خدمات به خصوصی که مورد نیاز شماست، تعیین می کنند.

توافق

نکات مهم

  • سابقه ی فعالیت نظافتچی ها را بررسی کنید.
  • اگر می خواهید سطح حرفه ای بودن نظافتچی را ارزیابی کنید، با دفتر شرکت تماس بگیرید و با نظافتچی مصاحبه ی شخصی ترتیب دهید.
  • از شرکت هایی نیروی خدماتی بگیرید که در قبال آسیب دیدن، شکستن یا گم شدن اشیاء منزل مشتری ضمانت می دهند.
  • لغو کردن در آخرین لحظات قبل از اعزام نظافتچی معمولا هزینه ای در پی دارد.

آنچه پیش از درخواست نظافتچی منزل باید بدانید

51
این مطلب مفید بود ؟10
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ن.ح
وبگردی