خرید خانه
فکر میکنید خبره های خرید خانه از چه ریزه کاری هایی خبر دارند که شما از آن بی خبرید و با عدم آگاهی از این نکات در خرید خانه ضرر میکنید؟

هنگام خرید خانه حواستان به این ایرادات باشد

این روزها به دلیل گرانی و تورم خرید خانه کار آسانی نیست. بسیاری از افراد برای خرید خانه سالیان متوالی را با زحمت و برنامه ریزی کار می کنند، بنابراین خرید خانه از تصمیم های مهم و حساس یک فرد در طول زندگی محسوب می شود. جستجوی مداوم و طولانی برای پیدا کردن ملک مورد نظر می‌تواند بسیار طاقت فرسا و خسته کننده باشد و باعث عجول شدن شما شود، به طوریکه ممکن است بعضی از شرایط را نبینید و به نکات خرید خانه توجه نکنید. در این بخش از نمناک به شما خواهیم گفت که چه نوع خانه هایی را نخرید.

این نوع خانه ها را نخر

اگر نمی خواهید هزینه زیادی بابت بازسازی و رفع عیوب منزل تازه خریداری شده بپردازید، قبل از خرید خانه به این نکات توجه کنید و خانه دارای این ایرادات را نخرید.

ساختمان غیر ایمن

یکی از نکات مهمی که در خرید خانه باید به آن توجه نمایید، این است که باید از وضعیت ایمنی ساختمان به طور کامل مطمئن شوید. با بررسی نقشه ساختمان، بررسی کیفیت ساخت، ستون‌های واحد‌های مسکونی و ستون‌های پارکینگ از میزان ایمن بودن ساختمان در مقابل حوادثی مانند زلزله و... اطمینان یابید. می توانید زمان بازدید از ملک یک کارشناس خبره با خود به همراه ببرید تا بتواند اطلاعات ساخت را از مالک جویا شود.

نکات خرید خانه

آپارتمان های دارای دیوار مشترک زیاد

یکی از مهم ترین نکات در خرید خانه این است که خانه شما دیوارهای مشترک زیادی با همسایه ها نداشته باشد. همچنین مشرف نبودن درهای ورودی به یکدیگر، عایق صدا بودن و پنجره‌های دوجداره می‌توانند در حفظ حریم شخصی شما مؤثر باشند و سبب آرامش بیشتر شما شوند.

خانه های دارای ستون درون پذیرایی

بسیاری از خانه ها با معضل و مشکل ستون های بد جا روبرو هستند، ستون هایی که درست در وسط فضاهای داخلی خانه پدید آمده اند و باعث شده اند که خانه جلوه زیبایی نداشته و دید آن کمی مختل شود. اگر قدرت بازسازی و یا پوشاندن ستون ها با المان های زیبا را ندارید، بهتر است از خرید این نوع خانه ها صرف نظر نمایید.

خانه های تاریک و بدون نورگیر

نور طبیعی و روشنایی کافی درون یک خانه می‌تواند بسیار مفید باشد و بر روی خلق و روحیه افراد اثر مثبتی بگذارد. همچنین خانه های نورگیر زیباتر بوده و نیاز کمتر به مصرف برق دارند پس هنگام بازدید از ملک به نورگیری خانه توجه نمایید. می توانید یک بار در ظهر و یک بار در غروب از خانه بازدید کنید تا نورگیری آن را به خوبی تماشا کنید.

خانه های نورگیر

خانه های بدون سیستم سرمایش و گرمایش

قبل از خرید خانه حتما به صورت کامل سیستم سرمایشی و گرمایشی را بررسی کنید. در صورتی که ملک مورد نظر از کولر آبی یا بخاری برخوردار است، مطمئن شوید مجاری باز و مناسب باشد.

خانه های دارای پرتی و قناسی زیاد

برخی خانه ها به دلایل فراوان دارای پرتی و قناسی زیاد هستند.وقتی که صحبت از قناسی یک خانه می‌شود منظور این است که خانه طوری ساخته شده که در یک قسمت هایی از حالت طبیعی و نرمال خارج است مثلا دیوارهای خانه زاویه ای به غیر از 90 درجه دارند و یا اینکه زمین دارای زوایای غیر معمول است. دکوراسیون این خانه ها دشوارتر از سایر محیط ها است.

خانه های بدون تراس

این روزها که اغلب خانه‌ها از داشتن حیاط و فضای باز بی‌بهره‌اند؛ داشتن یک بالکن و تراس اهمیت زیادی دارد. بالکن‌های کوچک خانه‌های امروزی نور و هوای تازه را به خانه می آورند و ارتباط بین فضای داخلی و خارجی را برقرار می‌کنند.

تراس خانه

خانه های دارای سرویس بهداشتی داخل پذیرایی

در برخی از خانه ها به دلیل نقشه کشی نامناسب یا کوچک بودن آپارتمان درب سرویس بهداشتی مستقیم داخل پذیرایی یا نشیمن باز می شود. باز شدن درب سرویس بهداشتی داخل پذیرایی برای بسیاری از ما ناخوشایند بوده وممکن است موجب معذب شدن افراد گردد پس اگر این نکته برای شما مهم است، این نوع خانه ها را نخرید.

خانه های بدون پارکینگ

اگر دارای خودرو شخصی هستید، یکی از مهم‌ترین مسائل هنگام بازدید خانه مربوط به پارکینگ است. هنگام بازدید از پارکینگ به نکاتی مانند مسقف بودن پارکینگ، شیب ورودی پارکینگ و... را در نظر بگیرید.

خانه دارای عرض کم

اگر برایتان مهم است، وسایلتان به راحتی از ورودی ساختمان رد شود، بهتر است که در ورودی ساختمان دو لنگه وعرض ورودی حداقل 110 سانتی‌متر باشد. در هنگام بازدید ساختمان به عرض راهروها و سقف نیز دقت کنید.عرض راه‌پله‌ها جهت جابه‌جایی وسایل و اسباب‌کشی اهمیت زیادی دارد زیرا در برخی ساختمان‌ها، اجازه نمی‌دهند که وسایلتان را با آسانسور جابه‌جا کنید.

عرض مناسب خانه

خانه های دارای واحدهای بسیار

در خرید خانه تعداد طبقات آپارتمان و واحدهای هر طبقه اهمیت بسزایی دارد. همچنین فاصله‌ی واحدهای یک آپارتمان باید مناسب بوده و در ورودی آن‌ها رو به یکدیگر باز نشود. خانه هایی که تعداد واحدهای کمتر دارند، بهتر هستند زیرا اگر تعداد واحد کمتر باشد، سر و صدا و خرابی کمتر و بهداشت محیطی بیشتر است.

سخن آخر

عدم توجه به نکات مهم هنگام خرید خانه نه تنها می‌تواند باعث پشیمانی و حس منفی شما شود، بلکه ممکن است ضرر سنگین مالی برای شما داشته باشد.

خونه هایی که اگه بخرید کلاه سرتون رفته!!

55
این مطلب مفید بود ؟50
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
وبگردی