بازار مسکن
در این مطلب به نقش تکنولوژی در توسعه ی بازار مسکن و استفاده از آن در جستجوی واحد ها خواهیم پرداخت.

نقش کیلیدی دیتاها در ساماندهی بازار اجاره؛

مدتی است شرایط اقتصادی حاکم بر کشور، شرایط تامین نقدینگی کافی برای پرداخت اجاره بها را برای اجاره نشیان سخت کرده و سیاست هایی که ابتدای سال برای این بخش اتخاذ شد، نتوانست تغییر چشمگیری در بازار اجاره ایجاد کند. این مهم باعث افزایش تقاضای اجاره در مناطق جنوبی شهر شده که شوربختانه افزایش قیمت این واحدها را به همراه داشته است.

کوچ اجباری مستاجران به مناطق ارزان¬تر؛

زندگی در مناطق شمال شهر، باعث شده سکونت در محله های ارزان تر شهر، برای برخی از خانواده ها ناخوشایند به نظر برسد و اکثر ساکنین این مناطق سعی می کنند در حد امکان، در حوالی همان محله، خانه های ارزان تری پیدا کرده و در نهایت در خانه کوچک تری زندگی کنند. 

گفتنی است قیمت و شاخصه های سکونت در محله های مختلف این منطقه لوکس نشین تهران، با هم تفاوت هایی دارد که برای متقاضیان بازار اجاره که احتمال تغییر محل سکونتشان بیشتر شده، نسبتا مهمتر است. چراکه برخی از این مناطق، مولفه های سایر محله ها را داشته و با وجود اینکه از نظر موقعیت مکانی هم بسیار نزدیک هستند، اجاره بهای کمتری دارند.

همسان سازی بازار املاک کشور با دنیا، ماموریت کیلیدی شرکت های دانش بنیان،

شایان ذکر است برای پیدا کردن این نوع واحدها و فایل های مناسب دیگر، لازم به جستجو در میان انبوهی از سایت مسکن و کانال های متعدد نیست. به این صورت که دیگر میتوان با استفاده از ابزارهایی که سامانه کیلید در اختیار کاربران گذاشته، علاوه بر تسریع و تسهیل در جستجوی واحدهای خاص و عام، به مردم و مشاورین املاک برای انجام هرجه بهتر فعالیت هایشان کمک کنیم. 

افزایش آگاهی مردم، بازار مسکن را پویا و شفاف می کند؛

از سوی دیگر افزایش آگاهی ملکی مردم، نکته ای است که کیلید آن را در دستور کار خود قرار داده است تا خود مردم بهترین ناظر و بازرس در انجام معاملات باشند. کیلید این افزایش آگاهی را توسط ابزارهای مختلفی همچون تخمین قیمت، اطلاعات بازار مسکن و تولید محتوای تخصصی و انتشار آن در کیلید مگ به ارمغان می آورد.
 لازم به ذکر است تخمین قیمت مسکن که به صورت لحظه ای و فقط با دریافت کدپستی ده رقمی انجام می شود، آخرین ارزش املاک را به کاربر نشان می دهد. گفتنی است این ابزار تخصصی و بخش اطلاعات مسکن کیلید، علاوه بر ارزش افزوده هایی که برای مالکان و متقاضیان خرید یا  اجاره به همراه دارد، باعث می شود سیاست گذاری محله ای و کارا توسط متولیان تصمیم گیری در این بخش امکان پذیر باشد. به این صورت متولیان تصمیم گیری در افزایش یا کاهش قیمت و تعداد معاملات هر منطقه، می توانند از بخش اطلاعات بازار مسکن کیلید استفاده کنند.

بازار اجاره در انتظار کاهش قیمت مسکن

این سامانه دانش بنیان برای متقاضیان بازار اجاره نیز یک بستر بسیار کاربردی به شمار می رود. به طوری که متقاضیان اجاره آپارتمان در دروس یا اجاره آپارتمان در ارم می توانند پیش از آغاز مذاکرات خود به این بخش ها رفته و از آخرین قیمت و تغییرات روی داده در این محله آگاه شوند.
لازم به ذکر است ساماندهی تمام بخش های بازارمسکن می تواند با توسعه فن آوری روی دهد. همانطور که اشاره شد، در بخش ساخت، تامین مالی، فروش و بهره برداری می توان با ورود تکنولوژی هوش مصنوعی و الگوبرداری از میزان توسعه فعالیت مشاورین املاک، ارزش افزوده های بسیاری به ارمغان آورد. از سوی دیگر توسعه این بخش، همکاری تمام دستگاه های اقتصادی را می طلبد تا به صورت یکپارچه شاهد توسعه و پیشرفت این بازار باشیم.

اجاره آپارتمان در ولنجک

گفتنی است اجاره آپارتمان در ولنجک نیز، همچون سایر محله ها به تناسب قیمت خرید و سایر مشخصات مهم آن ملک تعیین می شود. از این رو با برآورد قیمت یک واحد مسکونی 100 متری با امکانات متوسط در مناطق میانی ولنجک، میزان حدودی رهن آپارتمان در ولنجک را محاسبه می کنیم. 
در حال حاضر هر مترمربع واحد مسکونی در ولنجک، با افزایشی که در یک ماه گذشته تجربه کرده به حدود 50 میلیون تومان رسیده است. با این پیش فرض که خانه مورد نظر بیش از 10 سال از عمر ساخت آن می گذرد و مبلغ رهن آن یک ششم قیمت خرید آن است، برای رهن این واحد باید حدود 850 میلیون تومان پرداخت کرد.

اجاره آپارتمان در دروس

طبق آمار بخش اطلاعات بازار مسکن کیلید، ابتدای سال 94 قیمت خرید آپارتمان در دروس به ازای هر مترمربع 6 میلیون تومان بود. گفتنی است این قیمت یک متر آپارتمان مسکونی با 10 سال ساخت با متراژ 80 متر مربع است. این نرخ تا تیرماه 96 با افزایش بیش از دومیلیون تومانی همراه بود و به 8 میلیون و 200 هزار تومان رسید.
اجاره آپارتمان

اجاره آپارتمان در ارم، یک تیر و چند نشان؛

در بازه های قیمتی متوسط اجاره آپارتمان در ارم یکی از بهترین انتخاب ها به شمار میرود. چرا که این محله که میتوان آنجارا جزوی از محله فردوس غرب دانست، از آرامش بسیار زیادی بهره میبرد. از ظرفی مسیرهای تردد با خودروی شخصی و عمومی به ارم بسیار مناسب است. 
گفتنی است قیمت اجاره آپارتمان در ارم نیز با توجه به میانگین قیمت خرید ملک در منطقه و نوع ساختمان بستگی دارد. در این راستا قیمت خرید آپارتمان در این محله را سامانه کیلید، 35 میلیون تومان در هر متر مربع محاسبه کرده است. 

تکنولوژی، مسیر توسعه بازار مسکن را هموار کرده است

51
این مطلب مفید بود ؟10
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی