فاصله رنگ مو
رنگ کردن دائمی موها به سلامت مو آسیب می رساند بنابراین شما باید با توجه به نکات مهمی، فاصله زمانی مناسب بین رنگ موها را بدانید.

نکات مهم به خانم هایی که تند تند مو رنگ می کنند

اگر شما هم جز افرادی هستید که مرتبا تمایل به رنگ کردن مو های خود با انواع و اقسام رنگ ها دارید ، شاید برایتان این سوال مطرح شده که چند وقت یک بار می توان مو ها را رنگ کرد.

پاسخ این است که این موضوع بستگی به عوامل مختلفی دارد! اما خیلی نگران نباشید در این قسمت از دنیای مد نمناک به شما می گوییم که چند وقت یکبار می توانید برای رنگ کردن موی خود در محیط آرایشگاه و یا منزل اقدام کنید.

فاصله رنگ مو

خطر دائم رنگ کردن موها

اگر چه به موقعیت فرد بستگی دارد که چند وقت یکبار اقدام به رنگ کردن موها کند، اما نکته ای که حائز اهمیت است این است که رنگ کردن مداوم مو ها برای سلامت مو مضر است و منجر به شکنندگی ساقه مو و یا موخوره در قسمت انتهایی مو خواهد شد.

در واقع زمانی که اقدام به لایت و یا بلیچینگ موها می کنید و یا دائما رنگ مو به کار می برید، به غشای مو آسیب وارد کرده و سطح آن را نازک و شکننده می سازید. هر چند نوع و کیفیت محصول به کار گرفته شده نیز گاهی اوقات دخیل است.

خطرات رنگ مو دائم

فاصله مناسب رنگ کردن موها

در واقع این که چند وقت یک بار موهای تان را رنگ کنید به سه عامل بستگی دارد:حالت کیفی مو های طبیعی شما، نوع و کیفیت رنگ قبلی و این که چه رنگی قرار است مجددا بر روی موهای تان قرار دهید.

به عنوان مثال موهای برخی افراد در طی ماه تقریبا نیم سانتی متر رشد می کند اما اگر سرعت رشد موهایتان بیشتر است می توانید موهایتان را زودتر رنگ کنید و یا مثلا افرادی که موهای تیره دارند و از رنگ موی روشن استفاده می کنند، ممکن است زودتر نیاز داشته باشند که موی خود را رنگ کنند تا اینکه رنگ موهای طبیعی شان در قسمت ریشه مو مشخص نشود.

هر چند وقت یکبار موهایم را دکلره کنم؟

تا جایی که امکان دارد، کمتر از دکلره استفاده کنید زیرا پروسه ی دکلره کردن باعث می شود که موها متخلخل و شکننده شوند. برای داشتن موهای بلوند طلایی یا یخی بین دفعات دکلره حداقل 14 روز فاصله بیندازید و به جای آنکه موها را در یک مرحله طولانی دکلره کنید، این کار را در یک سلسله مراحل کوتاه انجام دهید و در طول دوران استراحت مقدار زیادی TLC به موهای خود بزنید.

فاصله برای دکلره مو

هر چند وقت یکبار موهایم را رنگ کنم؟

بهتر است بین دو وعده رنگ کردن موهای تان مدت چهار تا شش هفته فاصله باشد و در بیشتر موارد توصیه می شود که در این خصوص سعی کنید مراقب سلامت موهای خود باشید.

هر چند باز هم تاکید می کنیم که شرایط و موقعیت های فردی خود می تواند تعیین کننده این مسئله باشد. مثلا از خودتان سوال کنید می توانید برای مدتی بیشتر با رنگ ریشه موهای تان کنار بیایید و مدتی بعد اقدام به رنگ کردن مجدد موهای تان کنید؟!

اگر موهایتان را دکلره کرده و می خواهید آنها را با استفاده از رنگ موی دایمی رنگ کنید. قبل از رنگ کردن مجدد موها، حداقل دو ماه و یا تا زمانی که ریشه ی موهایتان به قدری بلند شود که خود را نشان بدهد، صبر کنید.

پروسه رنگ کردن مو گرچه به اندازه دکلره کردن آسیب رسان نیست اما باعث خشک شدن موها می شود. بهتر است اگر ریشه های موهایتان پیدا شدند، به جای رنگ کردن تمام موهایتان، تنها ریشه موهای خود را رنگ بزنید تا از موهایتان در برابر آسیب بیشتر محافظت کنید.

فاصله زمانی رنگ مو

هر چند وقت یکبار موهایم را با رنگ موهای نیمه دایمی رنگ کنم؟

در زمان رنگ کردن مو، رنگ موهای نیمه دایمی بیشترین حد از ملایمت را دارند. بهتر است اگر از رنگ های نیمه دایمی برای رنگ نمودن موها استفاده می کنید، بعد از چهار تا ده بار شستشوی موهایتان که رنگ مو تقریبا از بین رفت، دوباره موهایتان را رنگ کنید.

نکات مهم

  • اگر موهایتان آسیب دیده است، بین دوره های رنگ کردن، مدت زمان استراحت بیشتری به موها بدهید و تا زمانی که موهایتان ترمیم و احیا می شوند، برای رنگ کردن شان دست نگه دارید.
  • دفعات تکرار رنگ مو را بسته به میزان مقاومت موهایتان تنظیم کنید.
  • زمان استراحت بین دو دوره ی رنگ کردن را بر اساس اینکه فکر می کنید موهایتان تا چه حد توانسته اند خودشان را در این بازه زمانی ترمیم کنند، تنظیم کنید.

بهترین فاصله برای رنگ و دکلره کردن موها + نکات

4.347
این مطلب مفید بود ؟407
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
برچسب : رنگ مو
وبگردی