تولد
اسلایم سفت
اسلایم ها برای بازی یا کاهش استرس استفاده می شوند. اگر خمیر اسلایم شما سفت شده نگران نباشید می توانید با چندین روش آن را دوباره نرم کنید.

راه و روش نرم کردن خمیر اسلایم سفت شده

اسلایم کشدار و براق است و به تسکین استرس کمک می کند، اما اگر خمیر اسلایم را از ظرف خارج کرده و متوجه شدید که مثل سنگ سفت شده است، نگران نباشید. خوشبختانه ما در این بخش از نمناک چند ترفند داریم که می توان با استفاده از آنها اسلایم را دوباره نرم کرد.

اضافه کردن آب

شاید خیلی ساده به نظر برسد، اما برخی از خمیرهای اسلایم را می توان به این طریق درست کرد اسلایم را داخل کاسه ای بریزید و مقدار کمی آب به آن اضافه کنید سپس فقط ورز دهید تا نرم شود. به یاد داشته باشید که آب می تواند موجب درست و خراب شدن اسلایم شود پس فقط کمی آب به آن اضافه کنید.

اسلایم سفت

ترکیب خمیر با ضدعفونی کننده دست یا ژل ضد باکتریال

راه دیگر برای نرم کردن اسلایم ، افزودن یک یا دو قطره ضدعفونی کننده دست است مارک آن مهم نیست، فقط مطمئن شوید که رایحه اش را دوست دارید. اسلایم را داخل کاسه ای قرار دهید و فقط ژل را به آن بیفزایید و با انگشتان خود ضدعفونی کننده دست را داخل اسلایم ترکیب تا قوام مطلوبی پیدا کند علاوه بر این در حال حاضر اسلایم عاری از باکتری است و بوی بسیار خوبی دارد. اگر در اولین تلاش اسلایم نرم نشد می توانید ژل بیشتری اضافه کنید.

مرطوب کردن آن با لوسیون

لوسیون پوست شما را زیبا و نرم نگه می دارد و می تواند همین کار را برای خمیر اسلایم انجام دهد فقط کافی است یک یا دو قاشق از آن را داخل کاسه ای بریزید سپس اسلایم را با لوسیون ورز دهید و هنگامی که خمیر شما با لوسیون پوشانده و نرم شد آن را استفاده کنید.

خمیر اسلایم سفت شده

قرار دادن اسلایم در آب گرم

مقداری آب گرم را داخل کاسه ای بریزید و خمیر را در آن قرار دهید. می توانید آن را کمی با دستان خود ورز کنید و آن را یک دقیقه یا بیشتر در آب نگه دارید. شاید به نظر برسد که در حال پاره شدن است، اما همچنان خوب خواهد بود.

اضافه کردن چسب

اگر از دستورالعمل هایی استفاده کرده اید که علاوه بر چسب از بوراکس ، پودر لباسشویی یا نشاسته مایع استفاده می شود ، افزودن کمی چسب بیشتر می تواند به این وضعیت کمک کند. هر بار یک قاشق غذاخوری اضافه کنید و آن را ورز دهید تا نرم شود.

مطمئن شوید که نوع چسبی را که اضافه کردید با چسبی که اسلایم خود را با آن درست کرده اید مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال، چسب سفید را به اسلایم شفاف اضافه نکنید.

نرم کردن اسلایم

قرار دادن اسلایم در مایکروویو

اسلایم را از آب بیرون آورید و آن را فشار دهید و سپس داخل کاسه مخصوص مایکروویو قرار دهید و حدود 10 ثانیه صبر کنید فقط اجازه دهید حدود یک دقیقه بیرون از مایکروویو بماند تا انگشتان دستتان نسوزد.

اضافه کردن مقدار بیشتری لوسیون

یک یا دو قاشق لوسیون اضافه کنید مهم نیست از چه نوع. اگر از یک رایحه خوب استفاده کنید، اسلایم بوی خوبی خواهد گرفت سپس از دستان خود برای مخلوط کردن لوسیون استفاده کنید. در آخر اگر خیلی آبکی بود، مقداری فعال کننده به آن اضافه کنید. فعال کننده همان چیزی است که در ابتدا برای تهیه اسلایم استفاده می شود .

بهترین روش نرم کردن خمیر اسلایم سفت شده

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
منبع : wikihow / بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : اسباب بازی
وبگردی