چک کردن ایمیل
اگر اخیرا ایمیل جدید دریافت کرده اید و اما هنوز موفق به چک کردن آن نشده اید، در این گزارش با آموزش چک کردن ایمیل در جیمیل و یاهو آشنا خواهید شد.

آموزش چک کردن ایمیل

ایمیل ها یا همان نامه های الکترونیک، یکی از ابزارهای مهم در دنیای امروزه محسوب می شوند که از آنها برای ارسال و دریافت نامه های الکترونیکی و در بستر اینترنت استفاده می شود. با این وجود شاید اکثر ما به تازگی از این بستر تصمیم به استفاده داشته باشیم و با نحوه کارکرد آن آشنا نباشیم. اما اگر دو قابلیت اصلی این بستر را بخواهیم ذکر کنیم ارسال ایمیل و همچنین چک کردن ایمیل می باشد که در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک قصد داریم شما را با ترفند چک کردن ایمیل آشنا سازیم.

توجه : برای اینکه بتوانید ایمیل هایی را دریافت و ارسال کنید، باید برنامه لازمه آنرا نیز دانلود و نصب کنید. از این رو اگر شما اقدام به ساخت ایمیل در بستر گوگل کرده اید باید برنامه Gmail و اگر اقدام به ساخت ایمیل در بستر یاهو کرده اید باید برنامه Yahoo را بر روی گوشی خود دانلود و نصب کنید که در ادامه هر دو مورد آشنا خواهید شد.

چک کردن ایمیل در gmail

اگر شما تصمیم به ساخت حساب کاربری برای دریافت و ارسال ایمیل دارید، معروف ترین بستری که عموم کاربران جهان از آن استفاده می کنند، بستر Gmail است که متعلق به مجموعه گوگل می باشد. از این رو ابتدا شما باید اقدام به ساخت جیمیل کنید و سپس برای چک کردن ایمیل های دریافتی همانند مراحل ذیل پیش بروید؛

1. وارد برنامه جیمیل خود شوید.

 برنامه جیمیل

2. بعد از آنکه وارد شدید، صفحه ای برای شما باز خواهد شد که تمام ایمیل های دریافتی خود را می توانید مشاهده کنید. نام فرستنده ایمیل در در قسمت بالا و متن ارسالی توسط صاحب ایمیل، در قسمت زیرین نوشته شده است. از این رو اگر به دنبال اسم شخص خاصی هستید باید قسمت بالایی را مشاهده کنید.

جیمیل

3. ایمیل مورد نظر را انتخاب کنید.

4. بعد از آنکه ایمیل مدنظر را باز کردید، وارد صفحه ای خواهید که می توانید محتوای ایمیل دریافتی را مشاهده کنید. از این رو شما هم می توانید ایمیل دریافتی را پاسخ دهید و هم می توانید از پاسخ به ایمیل دریافتی نیز خودداری کنید. برای پاسخ دادن به ایمیل می بایست گزینه مشخص شده در تصویر ذیل را انتخاب کنید.

باز کردن ایمیل

5.همچنین اگر احساس می کنید ایمیل های متعددی برای شما توسط یک فرد یا یک مجموعه به تعداد دفعات بالا ارسال می شود، می توانید اقدام به بلاک کردن ایمیل مزاحم کنید.

چک کردن ایمیل در Yahoo

اما یاهو که یکی از رقبای اصلی gmail می باشد، نسبت به gmail کاربر کمتری دارد و اکثر کاربران یاهو بیشتر افرادی هستند که از چندین سال گذشته از کامپیوتر و از اینترنت استفاده می کنند. این در حالی می باشد که امکان ارسال ایمیل از یاهو به جیمیل و بلعکس از جیمیل به یاهو امکان پذیر است و هیچ محدودیتی ندارد. از این رو اگر شما نیز از کاربران یاهو هستید و تصمیم به چک کردن ایمیل هایتان دارید باید طبق مراحل ذیل پیش بروید؛

1. از منو گوشی وارد برنامه یاهو شوید.

برنامه یاهو

2. ایمیل های دریافتی خود را می توانید مشاهده کنید.

3. ایمیل مدنظر خود را انتخاب کنید.

باز کردن یاهو

4. برای پاسخ دادن به ایمیل مورد نظر گزینه 3 نقطه عمودی پایین صفحه یا همان More را انتخاب کنید. 

پاسخ دادن ایمیل

5. سپس گزینه Reply را انتخاب نمایید.

ارسال ایمیل

6. اینک می توانید پاسخ ایمیل دریافتی خود را ارسال کنید.

آموزش تصویری چک کردن ایمیل های دریافتی در Gmail و Yahoo

55
این مطلب مفید بود ؟50
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : ایمیل
وبگردی