تمیز کردن خط و خش سی دی
اگر سی دی های با ارزشی دارید که بر روی آنها خط و خش بسیار زیادی وجود دارد، در این گزارش از نمناک با روش های از بین بردن “خط و خش سی دی” آشنا خواهید شد.

آموزش از بین بردن خط و خش سی دی

سی دی ها بی شک در طی چند سال اخیر به عنوان بهترین اختراعات بشر محسوب میشد چرا که قادر به ذخیره فایل های مختلف در آن بودیم و می توانستیم همیشه این فایل ها را همراه خودمان داشته باشیم. با این حال پیشرفت تکنولوژی و عرضه فلش مموری ها، کارت های حافظه، حافظه های ابری و... در مقابل این تکنولوژی ایستادگی کردند و سرنوشت آنرا تغییر دادند!

خط و خش سی دی

با این حال با گذشت چندین سال از عرضه سی دی ها، هنوز هم شاهد محبوبیت این نسل از تکنولوژی در میان مردم هستیم که در اصل دیدی که امروزه نسبت به سی دی ها دارند، بیشتر از دید خاطره ساز بودن آنها است. اما متاسفانه یکی از اصلی ترین مشکلاتی که سی دی ها داشتند و دارند، در طی برخورد و تماس با سطوح ناصاف، فورا خط و خش پیدا می کردند و زمانیکه خواستار اجرای آنها بودیم با مشکل عدم اجرا روبرو می شویم. از این رو اگر شما نیز این مشکل را دارید و هنوز موفق به حل آن نشده اید، در این گزارش از نمناک با راه های از بین بردن خط و خش سی دی آشنا خواهید شد. همراه ما باشید.

رفع خط و خش سی دی با خمیر دندان

اولین و سریع ترین راهی که به شما توصیه می شود، استفاده از خمیر دندان می باشد چرا که خمیر دندان بصورت شگفت انگیزی خط و خش سی دی را برطرف می کند. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که ابتدا چند قسمت خمیر دندان را بر روی سی دی بریزید و توجه داشته باشید که نباید به میزان زیادی خمیر دندان استفاده کنید. 

خط و خش سی دی

بعد از ریختن خمیردندان بر روی سی دی یا با استفاده از پنبه یا با استفاده از دستمال با پرز های بسیار نرم اقدام به مالیدن خمیر بر روی تمامی قسمت های سی دی کنید و در نهایت 5 دقیقه صبر نمائید. سپس سی دی را زیر آب ولرم نگه دارید و به آرامی با دست خمیردندان را از روی سی دی تمیز و پاک کنید به نحوی که خط و خش به روی سی دی اعمال نکنید. اینک سی دی شسته شده را در محیط باز بصورت عمودی قرار دهید تا آب موجود بر روی آن خشک شود. اینک سی دی خش دار شما بصورت کامل پاک سازی شده و به حالت اول بازگشته است.

رفع خط و خش با مایع

اگر دسترسی به خمیر دندان ندارید، می توانید از مایع دستشویی اقدام به رفع خط و خش موجود بر روی سی دی کنید که راه ساده و البته فوری در این زمینه می باشد. از این رو ابتدا سی دی را در یک دست نگه دارید و با دست دیگر چند قطره مایع بریزید و با دستی که در آن انگشتر ندارید، به آرامی با دست مایع را بر روی سی دی بمالید بطوریکه بصورت کامل سطح سی دی پوشانده شوند.

خط و خش سی دی

سپس با آب ولرم شروع به شستشوی سی دی کنید تا حدی که احساس کنید مایع از روی سی دی پاک شده است. سپس با استفاده از دستمال بسیار نرم شروع به خشک کردن سی دی کنید. اینک سی دی شما بصورت کامل پاک سازی شده است و می توانید با خیالی راخت از آن استفاده کنید.

توجه 1 : در تمام مراحل به هیچ وجه از دستمال کاغذی و هر چیزی که خشک است و احساس می کنید می تواند به سی دی آسیب برساند را کنار بگذارید چرا که بجای رفع مشکل سی دی، مشکل سازتر خواهید شد.

توجه 2 : اگر از انگشتر یا ساعت و یا دستبند استفاده می کنید، قبل از شروع به خش گیری حتما آنها را کنار بگذارید تا برای شما مشکل ساز نشود.

خط و خش سی دی

توجه 3 : برخی اسپری های و قطره های مخصوص رفع خط و خش سی دی وجود دارند که کاربرد آنها انکار نمی شود، اما خمیر دندان و مایع دستشویی نیز می توانند همین فرایند را به سادگی انجام دهند. اما در مواقع بسیار ضروری می توانید از اسپری ها استفاده کنید.

ترفند از بین بردن فوری خط و خش سی دی

4.163
این مطلب مفید بود ؟5211
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : ترفندستان
وبگردی