نحوه نصب بازی دیتا دار در اندروید
یکی از بازی های محبوب اندرویدی، بازی های دیتا دار هستند که نسبت به بازی های دیگر کیفیت بالایی دارند که در این گزارش با نحوه “نصب بازی دیتا دار” آشنا خواهید شد.

چگونگی نصب بازی دیتا دار را اینجا بخوانید

بازی های ویدئویی از گذشته یکی از محبوب ترین و اصلی ترین راه های سرگرمی می باشند که خوشبختانه این روزها نسبت به گذشته پیشرفت زیادی را در آنها شاهد بوده ایم و امروز نمونه بارز زیادی وجود دارد که نشان دهنده میزان پیشرفت گسترده در این زمینه می باشد که از اصلی ترین موارد می توان به بازی های دیتا دار اشاره نمود که از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

اما فرآیند نصب این بازی ها کمی پیچیده است که شاید شما نیز در حین نصب با مشکل روبرو شده باشید. بطور کلی نحوه نصب بازی های دیتا دار اندرویدی، به دو دسته تقسیم می شوند که شما تعیین کننده آن هستید. دسته اول زمانی رخ می دهد که شما بازی را از فروشگاه هایی مانند فروشگاه گوگل پلی دانلود می کنید و اما دیتا بازی را از داخل بازی اقدام به دانلود می نمائید. دسته دوم هم برای افرادی است که فایل نصبی بازی را به همراه دیتا بازی را از سایت های مختلف دانلود می کنند و سپس فایل دیتا را نصب می کنند.

نصب بازی دیتا دار

از این رو اگر شما جزء دسته اول هستید، لازم به ذکر است که گاها ممکن است در حین دانلود دیتا از درون بازی، بصورت ناگهانی دانلود قطع شود و شما از ابتدا مجبور به دانلود دیتا شوید. اما اگر جزء دسته دوم هستید و هنوز موفق به نصب دیتای بازی در گوشی نشده اید، در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک شما را بصورت مرحله به مرحله با نحوه نصب بازی دیتا دار آشنا خواهیم کرد. همراه ما باشید.

قدم اول؛ بازی را دانلود کنید

در قدم اول اگر شما از دسته اول گفته شده در قسمت بالا هستید، باید بازی مدنظر را از فروشگاه معتبری مانند گوگل پلی دانلود و نصب کنید که نحوه استفاده از این برنامه بسیار ساده و آسان می باشد. از این رو برای وارد شدن به برنامه گوگل پلی بر روی لینک ذیل کلیک کنید و سپس به دنبال بازی محبوب خود باشید.

اما اگر شما عضو دسته دوم هستید باید هم فایل نصبی بازی و هم دیتا بازی را از یک وب سایت دانلود و نصب نمائید. چرا که اگر از فروشگاه گوگل پلی دانلود و نصب کنید، ممکن است دیتا نصب نشود چرا که شاید نسخه بازی دانلود شده از گوگل پلی و دیتا دانلود شده از سایت دیگر، با هم یکی نباشد و با مشکل روبرو شوید.

قدم دوم؛ فایل دیتا را دانلود کنید

دومین قدم برای شما، دانلود فایل دیتا بازی می باشد که گاها ممکن است از از 200 مگابایت تا چند گیگابایت متغیر باشد که طبیعتا در قسمت دانلود فایل دیتا می توانید حجم فایل دانلودی را مشاهده کنید. از این رو ابتدا از میزان حجم مطمئن شوید و سپس اقدام به دانلود آن کنید. بعد از دانلود فایل دیتا، یک فایل Zip یا RAR در گوشی شما ذخیره خواهد شد که باید آنرا Extract نمائید.

با این وجود ابتدا فایل دانلودی را باید حتما از حالت فشرده سازی خارج کنید که در گوشی موبایل و کامپیوتر می توانید این فرآیند را انجام دهید که در قسمت ذیل بصورت جداگانه به شما آموزش خواهیم داد؛

نحوه exract کردن فایل در کامپیوتر

نصب بازی دیتا دار

فایل دیتا را یا با کامپیوتر و یا با گوشی می توانید به سادگی دانلود و extract نمائید. از این رو اگر تصمیم دارید تا فایل دیتا دانلود شده را با کامپیوتر Extract کنید، باید ابتدا فایل را انتخاب و سپس راست کلیک کنید تا از منو گزینه ها، گزینه Extract Here را انتخاب نمائید تا پوشه اصلی از حالت Zip و RAR خارج شود. سپس طبق مراحل قدم سوم (مرحله بعدی) پیش بروید.

نحوه extract کردن فایل در گوشی موبایل

اما اگر شما فایل دیتای بازی را با گوشی موبایل دانلود کرده اید و تصمیم به extract کردن فایل مربوطه با گوشی موبایل هستید، لازم به ذکر است که این فرآیند با گوشی ممکن است و نیازی به کامپیوتر ندارید. از این رو ابتدا فایل را دانلود کنید و سپس به قسمت مدیریت فایل بروید و فایل مربوطه را پیدا کنید. برای مثال فایل دیتایی که ما دانلود کرده ایم، همانند تصویر ذیل می باشد؛

نصب بازی دیتا دار

فایل را انتخاب کنید و سپس بعد از وارد شدن به فایل، گزینه Extract را انتخاب نمائید تا فایل از حالت فشرده سازی خارج شود که در تصویر ذیل کاملا مشخص می باشد؛

نصب بازی دیتا دار

قدم سوم؛ فایل را در پوشه obb قرار دهید

فایلی که توسط دو روش بالا از حالت فشرده سازی خارج شده است را شما باید در جایگاه اصلی خود قرار دهید. توجه داشته باشید که این فایل در ابتدا با نام com. شروع می شود و شما می بایست آنرا در جایگاه اصلی خود قرار دهید تا بازی برای شما قابل اجرا باشد. از این رو فایل را باید طبق مراحل ذیل در پوشه obb قرار دهید که در آموزش ذیل بصورت کامل توضیح داده ایم؛

1- فایل استخراج شده را به حالت انتخاب در بیاورید و سپس گزینه Move را همانند تصویر ذیل بفشارید؛

نحوه نصب بازی دیتا دار

2- سپس وارد حافظه داخلی گوشی شوید و از میان پوشه ها، پوشه اندروید (Android) را انتخاب نمائید.

نصب بازی دیتا دار

3- اینک پوشه obb را انتخاب کنید.

آموزش نصب بازی دیتا دار

4- در این مرحله گزینه Move here را انتخاب کنید تا فایل استخراج شده، تبدیل به فایل قابل اجرا در گوشی شود.

نصب بازی دیتا دار

اینک فایل دیتای بازی در جایگاه خود قرار گرفته است و شما می توانید بازی را در گوشی یا تبلت اندرویدی خود اجرا کنید.

آموزش تصویری نصب بازی های دیتا دار اندرویدی را اینجا بخوانید

3.577
این مطلب مفید بود ؟5423
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی