کار با برنامه picsart
picsart یکی از برنامه های کاربردی برای ویرایش تصاویر مختلف است که در این گزارش از نمناک با ترفندهای جالب و جذاب “برنامه picsart” بصورت تصویری آشنا خواهید شد.

چگونه با برنامه picsart کار کنیم؟

در گذشته نه چندان دور برای ویرایش تصاویر شما نیاز حتمی به کامپیوتر داشتید تا بتوانید با استفاده از برنامه های مربوطه که یکی از مهم ترین آنها برنامه فتوشاپ است، تصاویر خود را ویرایش کنید و در نهایت خروجی عکس را با ابزارهای ساده ای که در نسخه های ابتدایی برنامه فتوشاپ بود را بگیرید. اما به مرور زمان با پیشرفت تکنولوژی شاهد حضور برنامه ها و ابزارهای مختلفی در این زمینه هستیم که تمامی این ابزارها به هر نحوی می توانند مشکلات روزمره ما را حل و برطرف نمایند.

یکی از این ابزارها، برنامه های ویرایش تصاویر در گوشی های هوشمند هستند که خب با رونمایی و انتشار این دسته از برنامه ها، گرچه در جزئیات به برنامه ای مانند فتوشاپ شبیه نیستند، اما در کلیات می توانند کارهایی مانند فتوشاپ را انجام دهند. اما این در حالی است که برنامه های ویرایش تصاویر که برای گوشی های هوشمند منتشر شده اند، بسیار کارآمد هستند و جزئیاتی که ممکن است شما به آن نیاز داشته باشید، در این برنامه ها افزوده شده است.

از این رو برنامه picsart یکی از برنامه های ویرایش تصاویر در گوشی های هوشمند است که یکی از برنامه های محبوب در این زمینه می باشد و شما می توانید بسیار ساده و آسان از این برنامه استفاده کنید. اما این برنامه به مرور زمان قابلیت های خارق العاده ای را به خود افزوده است که شما از این قابلیت ها می توانید در راستای ویرایش هرچه بهتر تصاویر استفاده کنید. به همین دلیل در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک قصد داریم شما را با نحوه کار با برنامه picsart آشنا سازیم. همراه ما باشید.

توجه : ابتدا برنامه picsart را از این لینک برای اندروید و آیفون دانلود کنید. بعد از دانلود برنامه picsart ابتدا گزینه های زیرین را یک نگاه چند دقیقه ای داشته باشید تا در آموزش ذیل بتوانید خیلی ساده از قابلیت هایی که توضیح داده می شوند، استفاده نمائید.

فهرست عناوین {گزینه موردنظر را انتخاب کنید}

 1. ایجاد Free Crop
 2. اسکرچ عکس
 3. بلور کردن عکس
 4. Photo Curves
 5. پرسپکتیو
 6. افکت های جذاب پیکس آرت
 7. تنظیمات روشنایی عکس
 8. روتوش کردن عکس
 9. فزودن متن به عکس
 10. Square Fit
 11. افزودن کادر به تصویر
 12. نوشتن روی عکس
 13. نحوه ذخیره عکس در picsart

1- ایجاد Free Crop

تصور کنید که شما یک تصویر دارید که می خواهید تنها قسمتی از آنرا داشته باشید، می توانید از طریق برنامه پیکس آرت استفاده کنید. از این رو اگر شما می خواهید قسمتی از یک تصویر را داشته باشید، از طریق مراحل زیر پیش بروید؛

1- از قسمت زیرین برنامه پیکس آرت، گزینه Tools را انتخاب کنید. سپس Free Crop را انتخاب نمائید.

برنامه picsart

2- قسمتی که تصمیم دارید را کراپ کنید، با دست بکشید و سپس از بالا سمت راست فلش را انتخاب کنید.

برنامه picsart

3- هم اکنون می توانید تصویری خروجی را مشاهده کنید و در صورت تائید، گزینه Save را از بالا انتخاب کنید.

برنامه picsart

2- اسکرچ عکس

برنامه picsart

اسکرچ عکس یکی از کاربردی ترین ابزارها برای ویرایش چهره می باشد. برای مثال تصور کنید که شما تصمیم دارید بینی یک شخص را در برنامه پیکس آرت ویرایش کنید، می توانید از این ابزار استفاده نمائید. از این رو ابتدا از گزینه های زیرین پیکس آرت گزینه Tools و سپس Skretch را انتخاب کنید. اینک ابزارهایی در راستای اسکرچ را می توانید مشاهده کنید که برای مثال اگر شما تصمیم دارید بینی را کوچک کنید، می توانید گزینه سوم از سمت راست را انتخاب کنید. توجه داشته باشید می توانید در بخش های مختلف نیز استفاده کنید.

3- بلور کردن عکس

برنامه picsart

یکی از پرکاربردترین ویرایش هایی که ممکن است رصفحات اجتماعی مشاهده کنید، عکس هایی هستند که بلور شده اند. لازم به ذکر است که شما با استفاده از این برنامه می توانید در دو لایه عکس های مدنظر خود را بلور کنید. برای بلور کردن عکس در برنامه پیکس آرت، از بخش زیرین برنامه پیکس آرت، گزینه Tilt Shift را انتخاب کنید. بعد از انتخاب این گزینه، در قسمت زیرین دو گزینه مستطیلی و دایروی را مشاهده کنید که به انتخاب خود می توانید یکی را برگزینید. همچنین ابز نوار زیرین می توانید میزان بلور را کم و زیاد نمائید. سپس از بالا سمت راست تیک را انتخاب کنید تا تصویر ذخیره شود.

4- Photo Curves

برنامه picsart

اگر فیلم های آموزشی مرتبط با آموزش فتوشاپ را اگر تاکنون مشاهده کرده باشید، حتما با ابزار Curves آشنا هستید که با استفاده از این ابزار شما می توانید میزان نور و روشنایی تصویر را تغییر دهید. خوشبختانه این ابزار نیز در برنامه picsart وجود دارد و شما خیلی ساده از آن می توانید استفاده کنید. از این رو ابتدا از قسمت پائینی برنامه، گزینه Tools و سپس Curves را انتخاب کنید. هم اکنون شما می توانید میزان روشنایی تصویر را با استفاده از نموداری که در تصویر مشاهده می کنید، تغییر دهید.

5- پرسپکتیو

برنامه picsart

با استفاده از پرسپکتیو شما می توانید زاویه دید تصویر را تغییر دهید. بدین گونه که شما با استفاده از این گزینه می توانید زاویه دید تصویر را تغییر دهید. از این رو این گزینه می تواند در شرایط مختلف کمک موثری به شما داشته باشد. برای استفاده از این ابزار شما باید در ابتدا از گزینه های زیرین صفحه، گزینه Tools را انتخاب و سپس گزینه Perspective را انتخاب نمائید. سپس با استفاده از قابلیت هایی که در قسمت زیرین می توانید مشاهده کنید، با کشیدن انگشت خود بر روی نوار زیرین، زاویه دید را تغییر خواهید داد.

6- افکت های جذاب پییکس آرت

برنامه picsart

برنامه picsart یکی از برنامه هایی است که دارای ده ها افکت جذاب و متفاوت می باشد که شما می توانید با استفاده از این افکت ها تصاویر مختلف را ویرایش نمائید. لازم به ذکر است که افکت های برنامه picsart آماده و دارای طیف مختلفی می باشند که یقینا می توانید افکت مدنظر خود را با هر سلیقه ای انتخاب کنید. برای استفاده از افکت های این برنامه، از گزینه های قسمت زیرین picsart، گزینه Effects را انتخاب نمائید. اینک افکت های مختلف را در قسمت زیرین مشاهده خواهید کرد که می توانید از این گزینه ها، تصاویر مدنظر خود را ویرایش کنید.

7- تنظیمات روشنایی عکس

برنامه picsart

در قسمت بالا شما ابتدا با ابزار Curves در برنامه پیکس آرت آشنا شدید که یک ابزار برای روشنایی تصاویر می باشد. اما لازم به ذکر است که شما بصورت دستی نیز می توانید از طریق برنامه پیکس آرت اقدام به ویرایش روشنایی تصاویر کنید. از این رو برای تغییر دستی روشنایی تصویر ابتدا از گزینه های زیرین گزینه Tools را انتخاب و سپس گزینه Adjust را انتخاب کنید. هم اکنون از گزینه های موجود می توانید روشنایی تصویر را بصورت دستی و قدم به قدم تغییر دهید.

8- روتوش کردن عکس (چهره)

برنامه picsart

شما با استفاده از برنامه پیکس آرت می توانید خیلی ساده و آسان تصاویر خود را روتوش کنید و با اینکه شاید میزان دقت و جزئیات استفاده از این برنامه در مقایسه با برنامه فتوشاپ قابل مقایسه نباشد، اما برای رفع نیاز تا حدودی تاثیرگذار است و شما نیز نباید انتظاری به اندازه فتوشاپ داشته باشید. از این رو برای روتوش کردن تصویر ابتدا باید از گزینه های زیرین، گزینه Beautify را انتخاب کنید. اینک از گزینه هایی که در این صفحه وجود دارند می توانید از ابزارهای متفاوتی که در این برنامه وجود دارند استفاده کنید.

9- افزودن متن به عکس

برنامه picsart

یکی دیگر از قابلیت هایی که شما از آن در راستای ویرایش عکس می توانید استفاده کنید، امکان درج نوشته بر روی عکس می باشد که شما می توانید متون فارسی و لاتین را اضافه کنید. لازم به ذکر است که این برنامه از زبان فارسی پشتیبانی نمی کند و تنها یک فونت پیش فرض برای زبان فارسی دارد. اما برای متون لاتین، دارای فونت های مختلفی است که شما می توانید استفاده کنید.از این رو در قسمت زیر، ابتدا گزینه Text را انتخاب و سپس متن مورد علاقه خود را تایپ و به متن اضافه کنید.

10- Square Fit

برنامه picsart

بعضی از تصاویر هستند که از نظر سایز و ابعاد، قابل به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی نیستند و به همین دلیل اگر شما تصمیم به اشتراک گذاری چنین تصاویری دارید، می توانید از گزینه Square Fit استفاده کنید که با استفاده از این ابزار، تصویر شما در یک قاب مربعی و مناسب برای صفحات اجتماعی قابل اشتراک گذاری خواهد بود. از این رو اگر شما هم به چنین مشکلی برخورد کردید، از گزینه های زیرین برنامه پیکس آرت، گزینه Square Fit را انتخاب و سپس از طریق گزینه های موجود، تصویر را در ویرایش کنید.

11- افزودن کادر به تصویر

برنامه picsart

اگر شما تصمیم دارید تا تصویر شما درون یک کادر جای بگیرد، می توانید با استفاده از ابزار Border که یکی از گزینه های زیرین برنامه پیکس آرت می باشد را انتخاب کنید و سپس از طریق گزینه هایی که مشاهده می کنید، اقدام به اضافه کردن کادر به عکس کنید.

12- نوشتن روی عکس

برنامه picsart

یکی دیگر از قابلیت هایی که از آن می توانید در برنامه picsart استفاده کنید، امکان نوشتن روی عکس می باشد که خیلی ساده و درعین حال کاربردی می باشد که از این طریق می توانید بر روی هر تصویری بنویسید. برای استفاده از این گزینه باید گزینه Draw را از قسمت زیرین انتخاب و سپس شروع به نوشتن نمائید.

13- نحوه ذخیره عکس در picsart

برنامه picsart

اما بعد از اعمال تغییرات لازم بر روی تصویر مورد نظر، شما می توانید خیلی ساده عکس ویرایش شده را خروجی و سپس ذخیره کنید. برای ذخیره از قسمت بالا سمت راست، فلش سفید رنگ را انتخاب کنید و سپس گزینه Galley را انتخاب نمائید تا عکس شما در گالری ذخیره شود.

 

آموزش تصویری ترفندهای کاربردی کار با برنامه picsart

2.617
این مطلب مفید بود ؟98
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : ترفندستان
وبگردی