تولد
گوشی آیفون

خریداران و فروشندگان گوشی های آیفون فوراً بخوانند

تاریخ انتشار : 10 خرداد 1403کد مطلب : 93882زمان مطالعه : 1 دقیقه
بخشنامه گمرک ایران درباره مدلهای مختلف گوشی آیفون صادر شد و خبری مهم درباره ترخصی انواع مختلف این گوشی ها را به همراه داشت.

ترخیص تمام مدل های آیفون ممنوع شد

گمرک ایران به تازگی در بخشنامه ای از ممنوعیت ورود برند تجاری اپل خبر داده است، پیگیریها نشان می‌دهد حتی مدلهای 13 و پایین ترِ موبایل آیفون که پیش تر مجاز به ورود بودند، ممنوع شده است.

صدری خواه مدیر کل دفتر واردات گمرک ایران، طی بخشنامه ای به گمرکات اجرایی در تاریخ 8 خرداد ماه درخصوص واردات تلفن همراه اعلام کرده، واردات تلفن همراه هوشمند با نشان تجاری اپل ممنوع اعلام شده و در صورت لغو ممنوعیت ورود توسط مراجع ذیصلاح، سود بازرگانی آن به میزان 96 درصد تعیین شده است.

لازم به ذکر است، از حدود دوسال قبل طبق مصوبات ابلاغی مدل های 14 و بالاتر از گوشی تلفن همراه در کشور رجیستری نمیشد،‌ اما بعد از مصوبه جدید هییت دولت در خصوص اصلاح سود بازرگانی برخی اقلام وارداتی، ابهاماتی در خصوص لغو مجوز واردات برند اپل به صورت کلی مطرح شد.

حالا طبق بخشنامه گمرک ایران، مشخص شده واردات آیفون به صورت کامل ممنوع شده و مدلهای ایفون 13 و پایین تر که تا روزهای قبل نیز از گمرکات ترخیص میشد به صورت کامل ممنوع شده است.

خریداران و فروشندگان گوشی های آیفون فوراً بخوانند

52
این مطلب مفید بود ؟20
برگرفته از خبرآنلاین/ن/م
برچسب : آیفون
وبگردی