تولد
ایرج طهماسب

عکس لو رفته از ایرج طهماسب؛ تغییر واضح آقای مجری

تاریخ انتشار : 27 اردیبهشت 1401کد مطلب : 87226زمان مطالعه : 2 دقیقه
عکسی از ایرج طهماسب چهره شناخته شده و محبوب برنامه های عروسکی در شبکه های اجتماعی منتشر شده و تغییرات ظاهری او باعث تعجب مخاطبان زیادی شده است.

ایرج طهماسب و حمید جبلی در جوانی

ایرج طهماسب مجری محبوب برنامه های عروسکی که چندین دهه با او خاطره دارند با برنامه جدید خود به نام مهمونی از نوروز 1401 مهمان مخاطبان خود شده است.

این مجری مطرح که بیشتر در کنار زوج هنری خود حمید جبلی فعالیت می کرد و کارهای مشترک بسیاری همچون سری برنامه های کلاه قرمزی و پسرخاله، چندین فیلم سینمایی و ... را تولید کرده اند از سالهای دور با یکدیگر رفاقت داشته و همکاری کرده اند.

در صفحه ای منتسب به ایرج طهماسب عکسی قدیمی از این زوج هنری در سالها قبل به اشتراک گذاشته شده و در توضیح آن چنین آمده است:

سال 1360 پشت صحنه سالن چهارسو (تئاتر شهر) آقای حمید جبلی آقای عادل بزدوده و ایرج طهماسب در نمایش (یک جفت کفش برای زهرا)

عکس قدیمی بازیگران

 حمید جبلی، عادل بزدوده و ایرج طهماسب در  سال 1360

مختصری درباره ایرج طهماسب و حمید جبلی

ایرج طهماسب مجری، کارگردان، تهیه کننده و بازیگر کشورمان 30 اردیبهشت 1338 در تهران متولد شد.

 این هنرمند فعالیت خود را از دهه 60  به عنوان برنامه ساز و مجری آغاز به فعالیت کرد و اولین فیلم سینمایی خود به نام «سقائک و شانه پسر دانا» در سال 1360 کارگردانی نمود و سپس به تیم مدرسه موشها پیوست و به عنوان عروسک گردان و صداپیشه همکاری نمود.

مشهورترین فعالیت ایرج طهماسب، بازیگری، کارگردانی و نویسندگی مجموعه های کلاه قرمزی و پسرخاله است که نقطه عطفی در کارنامه هنری او محسوب می شود. دختر شیرینی فروش، عینک دودی، زیر درخت هلو، کلاه قرمزی و سروناز و ... از آثار مشهور ایرج طهماسب در سینما است.

حمید جبلی بازیگر، کارگردان، استاد دانشگاه و فیلمنامه‌نویس کشورمان 10 مهر 1337 در تهران متولد شد. این هنرمند از سال 1351 فعالیت خود را آغاز کرد و در سال 57 با حضور در تئاتر مشغول به کار شد.

یکی از دلایل شهرت حمید جبلی خلق شخصیت کلاه قرمزی و صداپیشگی او به جای این عروسک و پسرخاله است. او همکاری های مشترکک بسیاری با ایرج طهماسب دارد  و از سال 1395 تدریش در دانشگاه را آغاز نموده است.

عکس لو رفته از ایرج طهماسب؛ تغییر واضح آقای مجری

4.117
این مطلب مفید بود ؟143
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک /ف
وبگردی