هواپیمایی ایران ایر
در این مقاله با ما همراه باشید تا با مقصد پروازی ایرلاین قدیمی و معتبر ایران ایر آشنا شوید.

هواپیمایی ایران ایر به کدام شهرها پرواز می کند؟

برای سفر شرکت های هواپیمایی زیادی وجود دارد که انتخاب را برای شما سخت می کند. یکی از بهترین شرکت های هواپیمایی ایران ایر است که با نام هما شناخته می شد. هما مختصرشده هواپیمایی ملی ایران است. شرکت هواپیمایی ایران ایر که پرچم ایران را برای لوگو انتخاب کرده، یکی از گزینه های خوب برای سفر هوایی محسوب می شود. درادامه با ما باشید تا با امکانات و تاریخچه این شرکت هواپیمایی آشنا شده و با خیال راحت تری اقدام به خرید بلیط هواپیما ایران ایر کنید.

تاریخچه

این شرکت در اردیبهشت ماه سال 1325 تاسیس شد و اولین مسافرت هوایی خود را در مسیر تهران به مشهد تجربه کرد. در سال 1333 خط هوایی پرشین ایرویز یا پارس تاسیس شد که وظیفه حمل بار به اروپا را داشت. در سال 1340 دو شرکت هواپیمایی ایرانین ایرویز و پرشین ایرویز ادغام و خط هوایی جدیدی به نام هما تاسیس شد و فعالیتش را از فروردین 1341 آغاز کرد. سابقه این شرکت به 51 سال می رسد و در این مدت میلیون ها مسافر را ازطریق صدها پرواز به سلامت به مقصد رسانده است. به همین علت شرکت هواپیمایی ایران ایر یکی از ایمن ترین انتخاب های برای مسافرت هوایی محسوب می شود. دفتر مرکزی این شرکت در تهران و در فرودگاه مهرآباد قرار دارد. پس از قرارداد برجام شرکت ایران ایر توانست تعداد زیادی هواپیمای نو و دست دوم از بوئینگ و ایرباس بخرد و تقریبا آن ها را بازسازی کند. با سفر به نیویورک فقط با یک توقف در لندن، عنوان طولانی ترین خط هوایی بدون توقف جهان نصیب ایران ایر شد.

پروازهای ایران ایر

با خرید بلیط هواپیما ایران ایر شما می توانید پروازهای داخلی و خارجی را تجربه کنید.  پروازهای داخلی ایران ایر در فرودگاه مهرآباد و خارجی از فرودگاه امام خمینی انجام می شود. پروازهای داخلی به سمت شهرهای تهران، مشهد، بندرعباس، خوی، نوشهر، ایلام، رامسر، شیراز، چابهار، اهواز، آبادان، بندرلنگه، اردبیل، کیش، کرمان، بوشهر، ساری، ارومیه، بیرجند، تبریز، قشم، اصفهان، یزد، گرگان، بم، رشت، سبزوار، دزفول، زاهدان، کرمانشاه، زاهدان، لار، سنندج، لامرد و جهرم انجام می شود. پرواز به سمت کلان شهرها روزانه و به سمت شهرهای کوچک هفتگی خواهد بود. پروازهای خارجی زیادی نیز در این شرکت هواپیمایی انجام می گیرد که مقصد آن ها به این صورت است:آنکارا، باکو، استانبول، بمبئی، کراچی، بیروت، کویت، میلان، هامبورگ، آمستردام، دبی، ازمیر، مسکو، رم لندن، کلن، دوحه، استکهلم، فرانکفورت، دوحه، گوتنبرگ، پاریس و وین. از محبوب ترین مقاصد پروازی داخلی و خارجی این شرکت می توان به مشهد، کیش، شیراز، قشم، اصفهان، ایروان، دبی، باکو، تفلیس و استانبول اشاره کرد.

ایرلاین ایران ایر

هما کلاس و اکونومی

کلاس های پروازی ایران ایر نیز به دو دسته هما کلاس و اکونومی تقسیم می شود که هریک امکانات متفاوتی دارند. هما کلاس همان بیزینس کلاس ایران ایر است که راحتی بیشتری برای شما به ارمغان می آورد. صندلی های بزرگ تر، غذاهای متنوع تر و وعده های غذایی بیشتر، وزن بار مجاز بیشتر و همچنین برای کسانی که کارت نقره ای و طلایی دارند؛ اضافه بار رایگان از امکانات هما کلاس محسوب می شود. اکونومی کلاس صندلی های معمولی و یک وعده غذای رایگان دارد. با اینکه پروازی عادی به سمت مقصد است اما راحتی خودش را دارد. بار مجاز در اکونومی کلاس در پروازهای داخلی و خارجی از 20 کیلوگرم شروع شده و تا 35 کیلوگرم در پروازهای داخلی می رسد و در هما کلاس در پروازهای داخلی و خارجی از 30 کیلوگرم تا 50 کیلوگرم در بار مجاز پرواز خارجی است. بار دستی مجاز در پروازهای عادی با حداکثر وزن پنج کیلوگرم بوده و در هما کلاس مسافران مجاز هستند یک بار دستی با حداکثر وزن هفت کیلوگرم داشته باشند. ارتفاع بار دستی حداکثر 115 سانتی متر و ابعاد آن باید 56 در 45 در 25 سانتی متر باشد. البته اطلاع از میزان وزن مجاز هیچ وقت ثابت نیست و متغیر است. به همین دلیل اطلاع دقیق از وزن بار مجاز فقط در زمان خرید بلیط ممکن خواهد بود.
این شرکت 10 نوع هواپیما دارد که نام های آنان عبارت هستند از ایرباس A300، ایرباس A310، ایرباس A320، ایرباس A330، ایرباس A321، ATR 72، بوئینگ 737 ، بوئینگ 747 ، فوکر 100 و مک دانل داگلاس MD-82
شرکت هواپیمایی ایران ایر

بلیط ارزان ایران ایر

هنگامی که قصد خرید بلیط هواپیما ایران ایر را داشتید و درحال زیروروکردن لیست کامل پروازهای ایران ایر بودید، به بلیط هواپیما ارزان قیمت و بلیط لحظه آخری آن هم توجه کنید تا در هزینه های سفر صرفه جویی کنید. قیمت بلیط هواپیما ایران ایر به عوامل مختلفی بستگی دارد. پروازهای داخلی از پروازهای خارجی ارزان تر هستند که مساله ای بدیهی است؛ اما قیمت بلیط با توجه به مسافت، زمان و کلاس پرواز متفاوت خواهد بود. البته برای سفرتان با توجه به مقصدی که دارید، اگر ایامی که برای سفر انتخاب می کنید، تعطیلی نباشد و مناسبت خاصی هم نداشته باشد، بلیط ارزان تری پیدا خواهید کرد. به دلیل اینکه روزهای وسط هفته همه درگیر کار خود هستند و سفر کم تری پیش می آید، می توانید بلیط ارزان خود را در این زمان پیدا کنید. شما بلیط هواپیما ایران ایر را می توانید از سایت های معتبری مانند علی بابا تهیه و بی دردسر سفر خود را آغاز کنید.

هواپیمایی ایران ایر به کدام شهرها پرواز می کند؟

52
این مطلب مفید بود ؟20
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی