فلای بورد
در این مقاله قصد داریم به معرفی و بررسی تعدادی از این تفریحات بپردازیم تا اگر قصد سفر به این جزیره را داشتید، اطلاعات مناسبی از تفریحات آن نیز داشته باشید و بتوانید برای سفری هیجان انگیز به خوبی برنامه ریزی کنید.

آشنایی با تفریحات آبی وهیجان انگیز کیش

معمولا در شهرهای ساحلی، تفریحات آبی دارای رونق و تنوع بسیار زیادی هستند. جزیره کیش نیز که محصور در آب‌های نیلگون خلیج فارس است، خط ساحلی بسیار بلندی دارد و در هر قسمت آن می‌توانید انواع مختلفی از این تفریحات را بیابید. در ادامه به معرفی برخی از این تفریحات و نحوه خرید بلیط تهران کیش خواهیم پرداخت.

غواصی در کیش

در ساحل اسکله تفریحی، ساحل سیمرغ، ساحل مرجان و ساحل دامون می‌توانید کلوپ ‌های غواصی را بیابید. این تفریح حتی برای کسانی که شنا بلد نیستند هم امکان پذیر است. برای این منظور مربیانی حرفه‌ای در ابتدا، اصول غواصی را به شما آموزش خواهند داد و سپس می‌توانید از این کار نهایت لذت را ببرید.

اسنورکلینگ

این تفریح نیز تا حدودی مانند غواصی است با این تفاوت که در آب‌های بسیار کم عمق انجام می‌شود و در آن این امکان را دارید تا با تجهیزاتی که در اختیار دارید، دنیای زیر آب را تماشا کنید.

کایت بوردینگ

در این تفریح مهیج آبی در کیش، روی یک بورد سوار خواهید شد که نقش نگهداری و شناوری شما روی آب را دارد و یک کایت که در هوا است و شما سر دیگر آن را در دست دارید، در نقش پیشران شما عمل خواهد کرد. با شروع حرکت، ممکن است به دفعات از سطح آب جدا شوید و همین موضوع هیجان بسیار بالایی را برای شما به همراه خواهد داشت.

اسکی روی آب

در این ورزش می‌توانید در دو حالت به اسکی بپردازید. حالت اول این است که توسط کابل‌هایی مخصوص که به برج‌هایی متصل هستند، روی آب کشیده خواهید شد. در حالت دوم که هزینه آن کمی بیشتر از حالت اول است، توسط یک قایق روی آب کشیده خواهید شد.
برای این منظور باید به کلوپ ورزشی مارینای کیش یا پارک کیبل اسکی بروید و پس از اجاره لوازم مورد نیاز، روی آب بروید و برای چند دقیقه با سرعت 65 کیلومتر بر ساعت هیجان روی آب را تجربه کنید.

تفریح زیر آب

پاراسل سواری

برای لذت بردن از این تفریح باید به ساحل سیمرغ، ساحل دامون، ساحل مرجان و اسکله تفریحی کیش بروید. در این تفریح به یک چتر متصل خواهید شد و یک قایق هنگامی که روی آب سرعت می‌گیرد، شما را نیز برای دقایقی در هوا معلق خواهد کرد و به دنبال قایق کشیده خواهید شد.

فلای بورد

این تفریح را می‌توانید در ساحل سیمرغ و اسکله تفریحی کیش بیابید. در این تفریح می‌توانید به کمک یک وسیله خاص که به پاهای شما متصل می‌شود، با کمک جریان شدید آب چند متری از سطح آب فاصله بگیرید و درون آن شیرجه بزنید.

پدل بورد

در این تفریح کیش روی یک تخته سوار خواهید شد و در حالی که باید تعادل خود را حفظ کنید تا داخل آب سقوط نکنید، باید با یک پارو خود را به پیش برانید.

شاتل دریایی

در این تفریح سوار بر یک قایق بادی کوچک و مقاوم شده و به دنبال یک قایق کشیده خواهید شد. با کمک دستگیره‌هایی که در دست دارید باید تلاش کنید تا در آب نیوفتید.

بنانا سواری

در این سرگرمی نیز بر روی تیوبی به شکل موز سوار خواهید شد و به دنبال یک قایق کشیده خواهید شد و باز هم باید تلاش کنید به درون آن پرتاب نشوید.

فلای فیش

این تفریح به دو تفریح قبلی شباهت دارد با این تفاوت که طراحی آن به گونه‌ای است که بعد از هر باز برخورد به سطح آب به هوا بلند می‌شوید و برای لحظاتی روی هوا معلق خواهید بود و باید خود را محکم به فلای فیش بچسبانید تا به درون آب سقوط نکنید.

اسکوتر زیر دریایی

می‌توان این تفریح را همان غواصی نامید که با وسیله‌ای مانند اسکوتر انجام می‌شود. با این وسیله تا عمق 10 متری آب پایین خواهید رفت و در این عمق به اسکوترسواری می‌پردازید.

سی باب

این وسیله عملکردی مانند جت اسکی دارد با این تفاوت که باید روی آن دراز بکشید و هیجان بیشتری نسبت به جت اسکی دارد. با این وسیله می‌توانید گاهی به زیر آب نیز شیرجه بزنید و به سطح آب بازگردید.

غواصی

جت اسکی

این تفریح هم که تقریبا در تمامی سواحل شمالی و جنوبی کشور یافت می‌شود، هیجان بسیار زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت. تفریحات آبی دیگری نیز وجود دارد که در این جزیره می‌توانید آن‌ها را تجربه کنید و از هیجان بالای آن‌ها لذت ببرید. از جمله این تفریحات آبی می‌توان کریزی بوت، قایق تندرو، کایاک سواری، کشتی تفریحی و کشتی آکواریوم را نام برد.

تفریحات کیش را با خرید بلیط ارزان از فلای تودی کامل کنید!

کیش علاوه بر تفریحات آبی، تفریحات بسیار دیگری نیز دارد که با سفر به این جزیره می‌توانید از آن‌ها لذت ببرید؛ تنها کافی است از سایت فلای تودی (https://www.flytoday.ir/)بلیط هواپیما خود را بخرید، هتل مورد نظرتان را رزرو نمایید، راهی جزیره شوید و برای این تفریحات برنامه ریزی نمایید.

این تفریحات کیش را نباید ازدست داد!

53
این مطلب مفید بود ؟30
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی