چرا کوکو سبزی
کوکو سبزی یکی از ساده ترین و پرطرفدارترین غذاها می باشد. برخی افراد هنگام پخت این غذای خوشمزه به مشکلاتی برمیخورند که هر کدام علت و راه حل خاصی دارد.

دلیل و راه حل مشکلاتی که در پخت کوکو سبزی پیش میاد

کوکو سبزی جزو غذاهای پرطرفدار و سالمی است که از ترکیب سبزیجات خوش عطر و طعم با تخم مرغ تهیه می شود. کوکو سبزی خوشمزه و کم هزینه بوده و به عنوان وعده اصلی شام ایده آل می باشد. برای تهیه کوکو سبزی خوشمزه از زرشک و گردو و ادویه های خوش عطر استفاده می کنند.

بسیاری از کدبانوهای ایرانی در طبخ این نوع کوکو مهارت زیادی دارند و کوکو های آنان تلخ نشده، وا نمی رود و خیلی خوب پف می کند. اگر شما با این مشکلات در زمان تهیه کوکو سبزی روبرو هستید، پیشنهاد میکنیم این بخش از نمناک را مطالعه نمایید.

طرز تهیه کامل و مرحله به مرحله ی کوکو سبزی را در مطلب" آموزش صفر تا صد پخت کوکو سبزی" گفته ایم و می توانید با مراجعه به آن می توانید طرز تهیه ی این کوکوی خوشمزه را کامل از نزدیک مشاهده کنید.

چرا کوکو سبزی تلخ میشه؟

سبزی کوکو شامل سبزی های معطر گشنیز، ریحان، ترخون، سیر، تره، جعفری و شوید است. اندازه این سبزی ها با هم متفاوت است و بیشترین قسمت سبزی کوکو را تره و بعد جعفری و گشنیز و شوید تشکیل می دهد. اگر نسبت سبزی ها در کوکو سبزی به خوبی رعایت نشود و بیش از حد از گشنیز در تهیه این نوع کوکو استفاده شود، کوکو سبزی تلخ خواهد شد.

کوکو سبزی

چرا کوکو سبزی وا میره؟

برخی از افراد هنگام تهیه کوکو سبزی با مشکلاتی چون وا رفتن این کوکو روبرو می شوند. دلیل وا رفتن کوکو این است که شما از تخم مرغ و آرد کافی استفاده نمی کنید و سبزی شما آب می اندازد.

برای وا نرفتن کوکو سبزی:

 • از تخم مرغ و آرد بیشتری استفاده کنید.
 • از مقدار خیلی کم جوش شیرین استفاده کنید.
 • هنگامی که روغن داغ شد کوکو را سرخ کنید و از تابه نچسب استفاده نمایید.
 • تخم مرغ ها را جداگانه هم بزنید و بعد سبزی را اضافه کنید.
 • از مقدار خیلی کم جوش شیرین استفاده کنید.

چرا کوکو سبزی آب میندازه؟

اگر برای تهیه کوکو سبزی از سبزی یخ زده استفاده می کنید، ممکن است به دلیل خارج شدن از حالت انجماد، کوکوی شما آب بیاندازد و همین آب اضافه باعث وا رفتن کوکو سبزی شود.

زمان تهیه کوکو سبزی بهتر است از سبزی تازه استفاده کنید و اگر از سبزی منجمد استفاده می کنید، اجازه دهید یخ سبزی کامل آب شود، سپس آب سبزی را کاملا با دست بگیرید و یا در آبکش قرار داده تا آب سبزی خارج گردد.

شما می توانید برای جلوگیری از آب انداختن سبزی، سبزی را پس از اینکه یخ سبزی باز شد، آن را روی حرارت کم قرار دهید تا آبش کاملا تبخیر شود و وقتی آب سبزی کاملا کشیده شد، حرارت را خاموش کنید و بگذارید سبزی خنک شود. سپس در ظرف جدا تخم مرغ و ادویه را مخلوط کرده و به سبزی اضافه نمایید.

کوکو سبزی منجمد

چرا کوکو سبزی کف میکنه؟

اگر برای تهیه کوکو سبزی با کف کردن روغن مواجه می شوید، برای رفع این مشکل:

 • یک قاشق چوبی در ماهیتابه قرار دهید.
 • هنگام سرخ کردن از بستن درب ظرف خودداری کنید.
 • روغنی را که یکبار برای سرخ کردن از آن استفاده کرده اید، دوباره مورد استفاده قرار ندهید.
 • روغنی را انتخاب کنید که نقطه دود بالایی دارد.

چرا کوکو سبزی پف نمیکنه؟

علت پف نکردن کوکو سبزی این است که حجم سبزی نسبت به تخم مرغ کم می باشد.

برای پف دار شدن کوکو سبزی:

 • از تعداد تخم مرغ های زیاد استفاده کنید.
 • از کمی بکینگ پودر استفاده کنید.
 • سبزی ها را بعد از شستن خشک کنید.
 • برای درست کردن کوکو سبزی به صورت قالبی از قالب کوچک‌تر استفاده کنید تا حجم کوکوی شما بیشتر شود.

برای پف کوکو سبزی

چرا کوکو سبزی میچسبه؟

اگر کوکو سبزی شما می چسبد ممکن است از آرد و تخم مرغ کمی استفاده می کنید و یا زمانی که روغن خوب داغ نشده سبزی را در تابه سرخ می کنید. اگر می خواهید کوکوی شما به تابه نچسبد، از تابه نچسب استفاده نمایید و بعد از داغ شدن روغن کوکو را در روغن بریزید و سرخ کنید و وقتی یک طرف کوکو سفت شد، کوکو را برگردانید تا طرف دیگر آن سرخ گردد.

چرا کوکو سبزی میچسبه، تلخ میشه، آب میندازه؟

4.7199
این مطلب مفید بود ؟18712
منبع : بخش آشپزخانه نمناک/ن/ز.ت
برچسب : کوکو
وبگردی