موهای مناسب لیزر

لیزر رو کدوم پوست بهتر جواب میده ؟

کد مطلب : 82492زمان مطالعه : 3 دقیقه
لیزر موهای زائد برای چه افرادی مناسب است و برای چه افرادی نامناسب؟ چه نوع پوست و مویی برای لیزر موهای زائد مناسب می باشد؟

لیزر موهای زائد برای کی خوب و برای کی بده ؟

از همان زمان که لیزر موهای زائد برای اولین بار در سال 1998 وارد بازار شد، به یکی از رایج ترین روش های زیبایی تبدیل شد. خیلی از افراد به دنبال راهی برای از بین بردن دائمی مو های زائد هستند و در عین حال اپیلاسیون و اصلاح بسیار وقت گیرو هزینه بر است.

لیزر هم فناوری جدیدی است و برای همه مناسب نیست. در این قسمت از نمناک توضیح می دهیم که لیزر مو های زائد برای چه کسانی مناسب است و چه کسانی باید از روش های دیگری برای از بین بردن مو های زائد استفاده کنند.

موی مناسب لیزر  

لیزر مو های زائد برای چه کسانی مناسب است؟

عوامل مختلفی بر روی سازگاری بدن با لیزر تاثیر می گذارد. برای درک این عوامل، ابتدا باید درک کاملی از نحوه کار با لیزر داشته باشیم. لیزر اشعه بسیار شدید و ضربان دار نور است. این نور ملانین مو را مورد هدف قرار می دهد، همان چیزی که به مو رنگ می دهد. با هدف قرار دادن ملانین، لیزر قادر است تا بدون آسیب رساندن به پوست، فولیکول مو را تجزیه کند. با توجه به این تعریف، انواع پوست و مو در اثر بخشی لیزر مو های زائد متفاوت هستند.

بهترین نوع پوست و مو برای لیزر

موی ایده آل برای لیزر، موی ضخیم و تیره است. اگرچه با پیشرف تکنولوژی، لیزر می تواند بر روی موهای نازک نیز موثر باشد اما لیزر برای پوست های روشن و مو های تیره بیشتر جواب می دهد و این یعنی بهترین پوست و مو برای لیزر، پوست روشن با موهای تیره است. تضاد بین پوست روشن و موی تیره باعث می شود تا ملانین مو به راحتی مورد هدف قرار بگیرد. مو های بور و ریز را نمی توان با لیزر از بین برد.

اپیلاسیون برای افراد با موهای روشن انتخاب مناسب تری نسبت به لیزر موهای زائد است. افراد دارای پوست سبزه و یا برنزه نیز ممکن است در هنگام استفاده از لیزر دچار مشکل شوند. این بدان معنا نیست که گزینه ای برای این افراد وجود ندارد بلکه فناوری جدید تر لیزر می تواند مو های کم کنتراست و انواع رنگ پوست را هم از بین ببرد.

موهای مناسب لیزر

نواحی مورد استفاده

هنگام تصمیم گیری برای انتخاب لیزر، ناحیه مورد نظر را انتخاب کنید. لیزر برای نواحی بزرگتر پوست مانند زیربغل، پا، بازو و کمر مناسب تر است. با این حال برای نواحی کوچکتر هم مانند بالای لب، زیرچانه و بیکینی نیز استفاده می شود. لیزر برای از بین بردن گروهی از مو که روی بدن رشد می کنند بسیار مناسب است.

لیزر موهای زائد

لیزر موی زائد برای چه کسانی مناسب نیست؟

در اینجا سوالی مطرح می شود که لیزر برای چه کسانی مناسب نیست؟ همانطور که پیش از این هم گفتیم لیزر برای مو های ریز و نازک مناسب نیست. برای نواحی اطراف چشم نیز مناسب نمی باشد زیرا در صورت محافظت، باز هم احتمال آسیب به چشم وجود دارد.

لیزر موی زائد برای زنان باردار و شیرده منع شده است زیرا ممکن است به کودک آسیب وارد شود. حتی اگر دلیل علمی برای اثبات آسیب احتمالی وجود نداشته باشد باز هم بهتر است که احتیاط کنید.

افراد مناسب و نامناسب برای لیزر موهای زائد

4.715
این مطلب مفید بود ؟141
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب/ن
وبگردی