زبان انگلیسی
یادگیری زبان انگلیسی دغدغه ی بسیاری از افراد است. در این مقاله به معرفی یک روش موثر یادگیری زبان انگلیسی میپردازیم.

یادگیری زبان انگلیسی

جمله یا Sentence تنها رشته ای از کلمات نیست. جملات حاوی احساسات، ایده ها و داستان ها هستند. اگر حروف، کلمات را می سازند و کلمات، جملات را می سازند، این جملات هستند که زبان را بوجود می آورند. و در نهایت هر مکالمه ای با جملات بوجود می آید. بنابراین یادگیری زبان انگلیسی با جملات بسیار موثر است.

هنگام یادگیری زبان انگلیسی با جملات جدید همواره این اجزای تشکیل دهنده را در آن ها شناسایی کنید. این کار به شما کمک می کند که درک بهتری از ساختار جملات پیدا کنید و هنگام جمله سازی برای نوشته ها یا مکالمات خودتان ، با کوله باری از تجربه، جملات زیبا تر و ساختارهای بهتری را بوجود بیاورید. در هر حال، زبان انگلیسی برای شما یک زبان دوم است. نحوه جمله سازی و مکان قرار گرفتن اسم ها، افعال، صفات و قید ها در زبان های مختلف متفاوت است و این یکی از چالش های یادگیری هر زبان خارجی می باشد.

کلاس آنلاین آریانپور ، راه حل یادگیری زبان انگلیسی

نوشتن یکی از موثرترین راه های بخاطر سپردن است. اکثر ما بعد از پایان دوران تحصیلات این عادت را فراموش می کنیم. اما یکی از راه های روتین ما برای حفظ کردن مطالب همواره نوشتن آن ها بوده است. جملات و عبارات جدید و جالبی را که یاد می گیرید یادداشت کنید. حتی قبل از انجام یک مکالمه و یا گفتن یک مونولوگ، جملاتی که می خواهید استفاده کنید را یادداشت کنید. با انجام اینکار بخاطر سپاری آموخته های جدید بسیار آسان تر می شود.
هنگام یادگیری جملات جدید، علاوه بر ساختار و معنا، به دنبال مفهوم نیز باشید. گاهی اوقات کلمات بر مبنای نحوه ی بکارگیری، معنای متفاوتی از آنچه به نظر می آید را منتقل می کنند. این یک مثال ساده است اما وقتی یک انگلیسی زبان می گوید :
I’m so hungry, I could eat a cow!
قطعا منظور او توانایی خوردن یک گاو یا حتی میل به انجام آن نیست! بلکه فقط نوعی تاکید بیشتر بر خیلی خیلی گرسنه بودن است.
یکی از نیاز های اساسی برای یادگیری یک زبان، آشنایی با لغات آن است. لغات انگلیسی همه جا در دسترس شما هستند. روزنامه ها، مجلات، اینترنت، فیلم و موسیقی... همگی منابعی غنی از لغات انگلیسی هستند. با استفاده از روش زیر، طی 7 دقیقه یک لغت جدید را یاد بگیرید و آن را برای مراجعات بعدی ثبت کنید :
 • یک تکه کاغذ سفید بردارید.
 • یک لغت را انتخاب کنید.
 • کاغذ را با خط کشی به چهار قسمت تقسیم کنید و جایی را در وسط آن خالی بگذارید.
 • لغت مورد نظر را در قسمت وسطی بنویسید.
 • در قسمت بالا سمت چپ نوع کلمه (اسم، فعل، صفت،...) و توصیف آن را بنویسید.
 • در قسمت بالا سمت راست یک جمله با استفاده از آن لغت بنویسید.
 • در قسمت پایین سمت چپ مترادف هایی برای آن کلمه بیابید و یادداشت کنید.
 • در قسمت باقیمانده فرم های مختلف آن کلمه را بنویسید. 

برای یادگیری زبان انگلیسی چه کنیم ؟

طی فقط 30 دقیقه، شما یک لغت جدید، یک عبارت و یک قانون گرامری جدید یاد گرفتید. تا حدی نیز اخبار روز را مطالعه کردید و به دانسته های خود افزودید. اما عنوان این مقاله یادگیری انگلیسی با 35 دقیقه در روز است و 5 دقیقه ی آخر اهمیت زیادی دارد. 
شما در این 5 دقیقه آنچه را که یاد گرفته اید مرور می کنید و خواهید یافت که چقدر از آن را به خاطر می آورید. مغز انسان موارد انتهایی یک لیست را راحت تر به یاد می آورد. پس اطمینان حاصل کنید که تمام آموخته های امروز را به یاد می آورید.
گرامر برای یک انگلیسی زبان در مقایسه با شما مفهومی متفاوت دارد. اگر جمله ی شما از لحاظ گرامری صحیح و دقیق باشد برای یک انگلیسی زبان عادی به نظر می رسد. هرچند گرامر زیربنای یادگیری زبان است و با انجام تمرینی مشابه آنچه در ادامه می خوانید باید بصورت مداوم تقویت شود :
 • یک درس گرامری کوتاه را بخوانید.
 • یک وبسایت انگلیسی زبان که حاوی متون است را انتخاب کنید.
 • مثال هایی از نحوه ی کاربرد آن قانون گرامری را در متونی که می خوانید پیدا کنید.
 • خودتان مثالی در این ارتباط بسازید.

راه حل یادگیری زبان انگلیسی به روش آریانپور

53
این مطلب مفید بود ؟30
برچسب :
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی