شغل آرایشگری
امروزه شغل آرایشگری از نظر درآمد، بسیار مورد توجه است. به گونه ای که برای درآمد رشته های آرایشگری هیچگونه سقفی نمی توان در نظر گرفت.

شغل آرایشگری

شغل آرایشگری به دلیل درآمد بالا نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. علاوه بر اینکه در این رشته ذوق و خلاقیت حرف اول را می زند، به این رشته می توان همانند یک علم نیز نگاه کرد که دامنه فعالیت آن بسیار گسترده است. با توجه به گسترش صنعت مد و فشن و اهمیت بیش از پیش ظاهر افراد، امروزه شغل آرایشگری بیشتر از گذشته مورد استقبال قرار گرفته است، به گونه ای که برای درآمد رشته های آرایشگری هیچ گونه سقفی نمی توان در نظر گرفت. درآمد آرایشگری تا حد زیادی به میزان استعداد و مهارت آرایشگر وابسته است. اینکه تا چه میزان خلاق باشید، می تواند سطح درآمد شما را بالاتر ببرد.

فاکتورهای مهم رسیدن به درآمد بالا در آرایشگری:

1.آموزش هنرجویان

رشته آرایشگری دارای گرایش های متفاوتی می باشد. اما رشته هایی مانند رنگ مو، خدمات گریم و میکاپ، طراحی و کاشت ناخن از جمله رشته هایی هستند که توجه ویژه ای به آنها می شود. علاوه بر اینکه شما می توانید از طریق فراگرفتن این رشته ها، آرایشگاه تخصصی خود را داشته و کسب درآمد نمایید، جذب هنرجو و آموزش اصول آرایشگری نیز از طریق برگزاری کلاس های آموزشی می تواند منجر به کسب درآمد بالای شما شود. 

کوتاه کردن مو

2.آشنایی با متدهای روز

برای اینکه همیشه حرف اول را در رشته خود بزنید باید همواره از آخرین متد های رشته تان باخبر باشید و از آنها استفاده نمایید. برای این کار می توانید مجلات آرایشگری، ویدئوهای افراد سرشناس در شغل آرایشگری و اخبار و اطلاعات روز را دنبال کنید. برای کسب درآمد بالا در شغل آرایشگری نیاز است تا روش های جدید در حوزه فعالیت خود را یاد بگیرید و امکان ارائه آن به دیگران را داشته باشید. 

3.شرکت در همایش ها

همواره همایش های زیادی در سراسر دنیا برای انواع رشته های آرایشگری توسط اساتید این رشته برگزار می شود. لازم است تا از افراد متخصص مهارت لازم را کسب نمایید تا در شغل خود بی رقیب باشید. معمولا افراد برای روش های جدید هزینه زیاد می نمایند. این مهارت به دست نمی آید مگر با دنبال نمودن همایش ها و دوره های تخصصی و آشنایی با تکنیک های روز دنیا از طریق استادان این حرفه.

4.آماده کردن رزومه قوی

از فعالیت هایتان یک رزومه خوب تهیه نمایید. گواهی نامه ها و نمونه کارهای شما برای جلب اعتماد مشتریان بسیار مفید هستند. در رزومه خود لازم است به دوره هایی که گذراندید، مدرک ها و گواهینامه هایی که اخذ کردید و اساتید نام آشنا در حرفه خود که نزد آنان آموزش دیده اید، اشاره نمایید.
آرایش کردن

5.توجه به کیفیت کار

مهارت و خلاقیت یک آرایشگر زمانی می تواند چشم بیننده را خیره نماید که با امکانات و وسایل خوبی اجرا و پیاده سازی شود. لذا برای بالا بردن درآمد خود در شغل آرایشگری لازم است تا  از مواد اولیه و لوازم با کیفیت استفاده کنید تا خروجی کار شما حرفه ای تر شود.

معرفی 5 شغل پردرآمد آرایشگری:

1.فیبروز ابرو:

فیبروز ابرو یکی از رشته های نسبتا جدید است که طرفداران زیادی دارد. این تکنیک نیمه دائمی باعث می شود تا نواقص و قسمت های خالی ابرو از بین برود و ابرو ظاهری زیبا و طبیعی داشته باشد. در آموزش فیبروز ابرو از دستگاه میکروبلیدینگ استفاده می شود که بر روی آن دندانه های تیغ مانند وجود دارد و خطوط منظم و طبیعی در راستای رویش ابرو ایجاد می نماید. 

2.گریم صورت:

گریم صورت از دیگر رشته های بسیار پردرآمد می باشد. اگر آموزش گریم صورت به صورت صحیح و اصولی به شما اموزش داده شود، بعد از اتمام دوره قادر به برطرف کردن عیوب چهره هر فرد با توجه به فرم صورت می باشید. مهارت گریم و میکاپ جزو مهم ترین رشته های آرایشگری هست که در تمام نقاط جهان مشتریان زیادی دارد.

3.شینیون مو:

شینیون مو مکمل گریم و میکاپ است. تقریبا همه افرادی که میکاپ می شوند تمایل به شینیون کردن موها نیز دارند. امروزه روش های جدیدی مانند براشینگ و کرلی بسیار باب شده است که این روش ها نیز زیر مجموعه شینیون مو می باشند. برای ثبت نام  رشته آموزش شینیون مو بهتر است که از یک آموزشگاه معتبر و زیر نظر اساتید حرفه ای شروع کنید. انواع نمونه های خطی، باز و بسته، اروپایی و ... در شینیون وجود دارند که هر کدام نیاز به مهارت خاص خود و آموزش تخصصی دارد.

4.آموزش رنگ مو:

در رشته رنگ و مش، اینکه شما بتوانید خواسته مشتری خود را درک نموده و به آن پاسخ دهید بسیار مهم است. در بحث رنگ، عموما تفاهم نظر بسیار سخت حاصل می شود. بنابراین باید دوره های آموزش رنگ مو را در آموزشگاهی بگذرانید که نحوه صحیح کار با رنگ های شیمیایی و چگونگی ترکیب آنها، کاتالوگ خوانی رنگ مو و تهیه رنگ های خاص را آموزش ببینید تا مشتری را به خواسته خود برسانید.

5.صاف کردن مو:

داشتن موهای لطیف و ابریشمی باعث رسیدن به ظاهری زیبا می شود. شناخت انواع موها و نحوه برخورد با آنها بسیار حائز اهمیت است. ریباندینگ و صافی و احیای موها از جمله تکنیک های نسبتا جدید است که بدون آسیب رساندن به مو، موها را صاف می کنند. این رشته جزو رشته های بسیار پردرآمد شناخته می شود.

چطور از شغل آرایشگری به درآمد بالا برسیم؟

52
این مطلب مفید بود ؟20
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی