رشته mba
در این مقاله به آشنایی کوتاه با رشته mba ، مفاهیم و کاربرد های آن و برگزاری دوره ی mba بازار سرمایه در هلدینگ آموزشی و خدماتی نیک اندیشان میپردازیم.

تعریف mba به فارسی

این کلمه یعنی mbaمخفف کلمات Master of Business Administration است که معنی آن میشود کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی ولی در ایران امروزه mba را با نام مدیریت ارشد کسب و کار میشناسند و قابل ذکر است که mba فقط مختص به مدیریت بازرگانی نیست بلکه مدیرهای صنعتی و دولتی نیز نیازمند این علم هستند و شامل حال انها نیز میشود.

رشته mba در سراسر دانشگاه های دنیا با حدود سی گرایش متفاوت تدریس میشود و حوزه فعالیت این رشته بصورت عملیاتی و تجاری است که در کشور ما ایران بیشتر در حوزه عملیاتی آن تمرکز شده است و در کشور امریکا بیشتر به روی حوزه تجاری آن بحث میشود.
دوره mba

تاریخچه بوجود امدن ام بی ای

بنیانگذار این رشته کشور امریکا است که در اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20 یعنی بعد از جنگ جهانی دوم مدرسه کسب و کار در کشور امریکا متولد شد و بعدها این رسته در دانشگاه های هاروارد و کمبریج تدریس شد و کشور انگلیس نیز از این رشته استقبال بالایی نمود و در دانشگاه های خود رشته mba را مورد آموزش قرارداد
حال در کشور ما ایران رشته mba از قبل از انقلاب وجود داشت و این رشته زیر نظر دانشگاه هاروارد تدریس و برگزار میگردید تا اینکه در سال 1378 با احداث دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف این رشته بصورت مستقل مورد اموزش قرار گرفت و تا امروز نیز مورد استقبال بالایی در زمینه رشته های مدیرتی قراردار د
امروزه آمار ها نشان میدهد که این رشته یعنی mba در کشور امریکا به حد لازم رشد و ترقی داشته و رشد آن متوقف شده است و در کشور های در حال توسعه مانند آسیای شرقی روبه پیشرفت و ترقی است از جمله کشور ایران.

رشته mba به چه کسانی پیشنهاد میشود

رشته مدیریت mba به افرادی که قصد کارافرینی دارند و میخواهند ایده های فکری خود را در زمینه کسب و کار به حقیقت تبدیل کنند پیشنهاد میشود که در دوره های mba و کسب دانش مدیریتی حتما شرکت نمایند حال چه در سطح دانشگاه یا در کلاس های آموزشگاه های معتبر سراسر کشور و همچنین این رشته به افرادی که شغل خود را دارند و میخواهند در مسیر شغلی خود به اهداف بلند بالایی در زمینه مدیریت و کسب و کار برسند پیشنهاد میشود که حتما در این دوره شرکت نماییند و در اخر به کسانی که در ارتباط برقرار کردن با همکاران و مدیران در محیط کاری خود دچار مشکل هستند نیز گذراندن دوره های مدیریتی mba پیشنهاد میشود.
دوره MBA بازار سرمایه شما را با مهارت های مدیریت کسب وکار و نیز موفقیت در زمینه رشد بازار اقتصادی و سرمایه کار آشنا می نماید.
دوره مدیریت mba
دوره MBA بازار سرمایه فنی حرفه ای مدرک معتبر را اعطا می نماید و نیز موسسه نیک اندیشان مدرک دانشگاهی و نیز مدرک بین المللی را در زمینه دوره MBA بازار اعطا می نماید.
 هلدینگ آموزشی و خدماتی نیک اندیشان با داشتن کادری مجرب و اساتیدی متخصص، نخبه و با سابقه کار در حوزه مرتبط برای بالا بردن دانش شما دوستان و آموزش کاربردی ، اقدام به برگزاری دوره MBA و دوره آموزش MBA نموده است. 
شایان ذکر است، که از امتیازات ویژه این موسسه پشتیبانی شما دوستان توسط استاد تا تسلط کامل است. 
مدیر عامل هلدینگ نیک اندیشان آقای دکتر شیخ ، کارآفرین، استاد دانشگاه و مشاور مدیریت، اقتصاد و سرمایه گذاری و کارشناس اقتصادی صدا و سیما می باشد. 
هلدینگ نیک اندیشان برند برتر آموزش و کاریابی در کشور و ارائه دهنده خدمات آموزشی، دیجیتال مارکتینگ، استاندارد سازی(ایزو) و منتورینگ و کوچینگ(مربیگری) کسب و کارهاست. جهت مشاوره و اخذ خدمات از این مجموعه می توانید با شماره های ذیل تماس حاصل کنید یا به آدرس شعبات نیک اندیشان یا آدرس سایت و ایستاگرام آن که در ادامه می آید مراجعه کنید.
02144231008
 Www.nickandishan.comسایت
@dr.hamzehsheikhاینستاگرام
آدرس شعبه صادقیه:فلکه دوم صادقیه، ابتدای ستارخان، پ1190 ط2
02166461550
آدرس شعبه ولیعصر:ضلع شمال شرقی چهارراه ولیعصر پ1441 ط2

MBA چقدر در زندگی ما تاثیر گذار است؟

51
این مطلب مفید بود ؟10
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی