مهدی حسینی نیا
مهدی حسینی نیا، بازیگر نقش مرموز رحمان یاغی که به عقیده برخی با نگاهش و بدون دیالوگ مخاطب را جذب میکند، این روزها عجیب محبوب شده.

مروری بر کارنامه هنری مهدی حسینی نیا؛ بازیگر نقش رحمان سریال یاغی

مهدی حسینی نیا بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان که در سال‌های اخیر بیشتر او را در قالب نقش‌های مکمل تماشا کردیم،این روزها در سریال یاغی در نقش رحمان برادر مرموز بهمن خان در کنار بازیگران مطرح سریال یاغی بسیار خوش درخشیده است.

بازیگر نقش مصیب در فیلم شنای پروانه، تا کنون در فیلم و سریال های زیادی بازی کرده و با حضور در تئاتر و نمایش‌های مختلف ثابت کرده که بازیگر توانا و صاحب اندیشه‌ای است. به بهانه بازی درخشان مهدی حسینی نیا در یاغی در ادامه این بخش از نمناک کارنامه هنری این بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان را مرور می کنیم.

شاید تا به حال در هیچ یک از نقش آفرینی های مهدی حسینی نیا، اینقدر حواسمان به او نبود که حالا در غالب رحمان سریال یاغی محو تماشایش شده ایم برای همین به جای عنوان مروری بر نقش های بازیگر نقش برادر بهمن خان در یاغی، بهتر است بگوییم وقتی حواسمان کمتر به هنرنمایی های او بود.

مهدی حسینی نیا در یاغی

سریال یاغی به کارگردانی محمد کارت و تهیه‌کنندگی سید مازیار هاشمی می باشد که فیلمنامه آن را پدرام‌ پور امیری، حسین دوماری و محمد کارت با نگاهی آزاد به رمان سالتو به نگارش در آورده‌ اند. مهدی حسینی نیا در این سریال نقش رحمان برادر بهمن (پارسا پیروزفر) را بازی می کند که به طور خاصی صحبت می کند و نقش آفرین تحسین کننده ای را ارائه داده است.

رحمان یاغی

مهدی حسینی نیا بازیگر نقش رحمان در یاغی/ عکس از مجید طالبی و پیموده باران

مهدی حسینی نیا در متری شیش و نیم

متری شیش و نیم فیلمی به کارگردانی سعید روستایی و تهیه کنندگی جمال ساداتیان است که مهدی حسینی نیا در آن نقش حسن دلیری یا حسن گاوی را ایفا کرده که خرده فروش مواد مخدر است و برای قاچاق شیشه یه کشور ژاپن مقدار زیادی شیشه بلعیده است. بازی حسینی نیا در فیلم متری شیش و نیم با چشمان درخشان و نافذش و بریده بریده حرف زدنش از او بازیگری حرفه ای ساخته است.

حسن گاوی در متری شیش و نیم

مهدی حسینی نیا بازیگر نقش حسن گاوی در فیلم متری شیش و نیم

مهدی حسینی نیا در شنای پروانه

فیلم شنای پروانه به کارگردانی محمد کارت و تهیه کنندگی رسول صدرعاملی است. داستان فیلم در مورد دختری به نام پروانه است که فیلم خصوصی او در حال شنا کردن در استخر منتشر شده و پس از مرگ همسرش حجت با بازی جواد عزتی و مصیب با بازی مهدی حسینی نیا در پی یافتن منتشر کننده فیلم می روند. نقش «مصیب» یکی از اصلی‌ ترین شخصیت‌ ها در فیلمنامه است که مهدی حسینی‌نیا با بازی در نقش مصیّب لاتِ شماره دوی «شنای پروانه»، مخاطبان را غافلگیر کرد.

مصیب در شنای پروانه

مهدی حسینی نیا در نقش مصیب در فیلم شنای پروانه/ عکس از فتاح ذی نوری

مهدی حسینی نیا در میدان سرخ

میدان سرخ یک مجموعهٔ نمایشی به کارگردانی ابراهیم ابراهیمیان و به تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی است که داستان آن درباره زنی تنهاست به نام شیدا با بازی مهتاب کرامتی است که ناخواسته وارد بازی وحشتناکی می‌شود. مهدی حسینی نیا در این سریال نقش منصور را ایفا کرده است.

مهدی حسینی نیا

مهدی حسینی نیا بازیگر نقش منصور در میدان سرخ/ عکس از فتاح ذی نوری

مهدی حسینی نیا در میخواهم زنده بمانم

می خواهم زنده بمانم یکی از سریال های نمایش خانگی به کارگردانی شهرام شاه حسینی است که داستان زندگی دختری به نام هما حقی را در دهه 60 روایت می کند که پدرش به دلیل جاسازی مواد مخدر توسط برادر زاده اش در ماشینش در زندان به سر می برد. مهدی حسینی نیا در سریال می‌ خواهم زنده بمانم نقش مفتاح را بازی کرده که مالک اصلی مواد بوده و برای رسیدن به پول خود تا قسمت های پایانی سریال همراه داستان می باشد.

بازیگر میخواهم زنده بمانم

مهدی حسینی نیا بازیگر نقش مفتاح در میخواهم زنده بمانم/ عکس از محمد اسماعیلی

مهدی حسینی نیا در سریال سیاوش

سیاوش مجموعه نمایشی به کارگردانی سروش محمدزاده و به تهیه‌کنندگی مهدی یاری است که داستان زندگی سیاوش ساقی با بازی میلاد کی مرام کشتی‌گیر و قهرمان جهان و مشکلات مالی او برای عمل پیوند کبد نامزدش را روایت می کند. مهدی حسینی نیا در سریال سیاوش در نقش وحید (دوست سیاوش)، بار دیگر خوش درخشید.

مهدی حسینی نیا در سیاوش

مهدی حسینی نیا بازیگر نقش وحید در فیلم سیاوش

مهدی حسینی نیا در عنکبوت

عنکبوت فیلمی به کارگردانی ابراهیم ایرج زاد و به تهیه کنندگی جواد نوروزبیگی و نویسندگی اکتای براهنی در ژانر جنایی است که روایتگر زندگی سعید حنایی قاتل زنجیره ای زنان در مشهد می باشد. محسن تنابنده در نقش (سعید حنایی)، ساره بیات در نقش (زهرا) از اصلی ترین بازیگران این فیلم سینمایی هستند. مهدی حسینی نیا در این فیلم نقش راننده تاکسی را ایفا نموده است.

مهدی حسینی نیا در عنکبوت

مهدی حسینی نیا در فیلم سینمایی عنکبوت

مهدی حسینی نیا در لحظه گرگ و میش

لحظهٔ گرگ و میش یک مجموعهٔ تلویزیونی به تهیه‌کنندگی و کارگردانی همایون اسعدیان است که روایتگر زندگی یاسمن و فراز و فرود خانواده‌ای اصیل و ایرانی در طول سه دهه می باشد که مهدی حسینی نیا نیز در آن ایفای نقش نموده است.

وقتی حواس هیچ کس به رحمان یاغی نبود+ عکس

4.885
این مطلب مفید بود ؟814
وبگردی