میانسالی
یکی از بهترین مهارت ها در زندگی شاد زیستن است، اگر شما در دوره میانسالی هستید و وارد بحران شده اید باید به دنبال راه حل های زندگی شاد باشید.

موانع و راه حل زندگی شاد در میانسالی

بحران میانسالی با خود مشکلاتی را به همراه دارد و یک پدیده طبیعی است که برای همه اتفاق می‌ افتد و خیلی از ما در زندگی آن را تجربه می‌ کنیم؛ اما جالب است بدانید که می‌ توان در این سن و سال زندگی خیلی شادی را هم تجربه کرد؛ به شرطی که اطلاعات و نکات مهمی را در این باره بدانیم. در این قسمت از نمناک در این مورد توضیح مفصل خواهیم داد.

زندگی شاد

دلیل و ریشه اصلی شاد نبودن در دوران میانسالی

حتما شما هم می پرسید که چه چیزی باعث حس غمگینی و ناراحتی در دوران میانسالی می شود و چگونه باید حس شادابی را به خودمان برگردانیم؟

بدانید که حس ناراحتی در دوران میانسالی فقط برای شما اتفاق نمی‌ افتد. مطالعات نشان می‌ دهد که اکثر افراد در دوره میانسالی با این بحران مواجه می شوند و تئوری های مختلفی در این باره مطرح شده است. در واقع میانسالی سنی است که ما دیگر از شغلمان کناره گیری می کنیم، ازدواجمان را انجام داده ایم، بچه ها را بزرگ کرده ایم، خانه مان را خریده ایم و دیگر چیزی برای تجربه و تلاش نداریم.

از طرفی استرس آیندهِ فرزندان، افراد میانسال را ناراحت، غمگین و مضطرب می‌ کند؛ حتی بعضی از آن ها در این دوره طلاق می‌ گیرند، پدر و مادرشان را از دست می دهند، بیمار می‌ شوند و همین سختی ها باعث می شود که دیگر شاد نباشند؛ اما به نظر شما چگونه باید در این دوره حس شادی را به خودمان برگردانیم؟

ناراحتی

راه حل و شیوه زندگی شاد در میانسالی

برای تجربه زندگی خوب و با کیفیت در دوران میانسالی کافیست:

روابط معنادار داشته باشید

باید سعی کنید در این دوران روابط معناداری را برای خودتان شکل دهید. روی خودتان سرمایه گذاری کنید. تجربیات عاطفی خود را نسبت به زندگی بالا ببرید و به این فکر نکنید که چقدر سن دارید. به این فکر کنید که چگونه برای خودتان، شادی های تان و دوستان تان زمان بگذارید. مثلاً در مهمانی تولد دوستان تان شرکت کنید یا با همسرتان خوش گذرانی های ساده و کم هزینه داشته باشید.

انتظارات غیرواقع بینانه را کنار بگذارید

باید یاد بگیرید که چگونه در این سن و سال انتظارات واقع بینانه داشته باشید. نقاط ضعف و قوت خود را بشناسید و بپذیرید که همه در زندگی سختی هایی را متحمل می شوند و شما می توانید خیلی خوب با سختی ها کنار بیایید، به شرطی که انتظار ماورایی نداشته باشید.

دوستانتان را فراموش نکنید

دوستان در این دوران بهترین افرادی هستند که می‌ توانند به شما کمک کنند، زیرا شرایط مشابه با شما را دارند و می توانید در کنار آن ها درد و دل کنید، حال خوبی پیدا کنید و بفهمید که تنها نیستید.

میانسالی

در لحظه زندگی کنید

وقتی که آینده برای تان ترسناک و غیرقابل تحمل می‌ شود، تنها راه شاد زیستن این است که در لحظه زندگی کنید. به این فکر کنید که سختی های زندگی را سپری کرده اید، برای خودتان جایگاه و موقعیت مشخصی دارید و دیگر استرس رفتن به سرِ کار را ندارید و می توانید استراحت کنید و از زندگی لذت ببرید؛ پس حال که اتفاق بدی رخ نداده است، بهتر است از همین لحظه ها لذت ببرید و خدا را شکر کنید.

راز زندگی شاد در میانسالی رو میدونی؟

529
این مطلب مفید بود ؟290
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
وبگردی