طلاق
طلاق از دشوار ترین مشکلاتی است که پشت سر گذاشتن آن بسیار سخت است اما برخی افراد اشتباهات بزرگی را بعد از طلاق انجام میدهند که باعث آسیب های زیادی میشود.

بدترین اشتباه مردان بعد از طلاق و جدایی

پیوند زناشویی مانند همه روابط دیگر ممکن است دستخوش مخاطراتی شود و به بن بست کشیده شود. متاسفانه در سال های اخیر آمار طلاق به نحو چشم گیر و روز افزونی رو به افزایش است. طلاق و جدایی شرایط بحرانی را برای اعضای خانواده رقم میزند و نه تنها برای زنان و کودکان مشکلاتی ایجاد می کند بلکه زندگی مردان را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. گاهی آقایان بعد از طلاق و جدایی از همسر خود به دلایل شرایط بد روحی اشتباهاتی را انجام می دهند که تاوان سنگینی برایشان دارد، در این مطلب از نمناک قصد داریم درباره رایج ترین اشتباهات مردان در دوران بعد از طلاق صحبت کنیم.

آقا بعد از طلاق این اشتباهات رو نکن!

پیشنهاد روانشناسان به مردانی که به تازگی از همسرشان جدا شده اند:

زود نرو خواستگاری

اگر به تازگی طلاق گرفته اید و می خواهید دوباره ازدواج کنید کمی دست نگه دارید زیرا ممکن است دلایل شما برای ازدواج و تشکیل زندگی به علت احساس تنهایی، آسیب پذیری، غمگینی و حتی انتقام از همسر سابقتان باشد. شما به دو سال زمان نیاز دارید تا بحران طلاق را پشت سر بگذارید پس عجله نکنید چرا که اینگونه رابطه ها دیری نمی پاید.

مرد غمگین

سریع بچه هات رو ترک نکن

درست است که شما به دلایلی از جمله نداشتن تفاهم از همسرتان جدا شده اید اما بعد از جدایی از همسر بچه ها را فراموش نکنید چرا که نقش پدری با طلاق تغییری نمی کند و فرزندان شما به هر دو والد خود نیاز دارند. کودکان طلاق آسیب پذیرند، برای کاهش آسیب روحی آنها و کمک به رشد اجتماعی، عاطفی و تحصیلی شان با کودک خود صحبت کنید و به او محبت نمایید، او هیچ نقشی در جدایی شما نداشته است و هرگز از مادر او بد نگویید. در انجام تکالیفش به او کمک کنید و سعی کنید که فرزندتان شما را دوست خوب و صمیمی خود بداند.

از انزوا و گوشه نشینی دست بکش

یکی از اشتباهات بعد از طلاق مردان گوشه گیری آنها از اجتماع است. طلاق تلخ و ناخوشایند است اما اتمام زندگی نیست، شما باید به روی پاهایتان بایستید و از اشتباهات قبلیتان درس بگیرید نه اینکه گوشه گیری و انزوا را برگزینید. انزوا و گوشه گیری پس از طلاق فرد را به سوی افسردگی سوق داده و گاهی سبب می شود که او در دام اعتیاد افتد. با گسترده کردن ارتباط با اقوام، تلفن زدن به دوستان قدیمی، ملحق شدن به تیم ورزشی و یا انجمن های حرفه ای و... دست از گوشه گیری بکشید.

افسردگی بعد طلاق

کینه و نفرت نداشته باش

برخی از آقایان متاسفانه تامدت ها بعد از طلاق و جدایی درگیر خصومت و کینه از شریک زندگی سابق خود هستند و حتی گاهی به فکر انتقام از او با انجام کارهای اشتباه می افتند. ادامه ی خصومت با همسر سابق به خصوص اگر کودک خود را درگیر نمایید، به هیچ عنوان کار درستی نیست. شرکت در کلاس های مدیریت خشم می تواند به شما کمک کند که ذهنتان را از هر کینه و انتقامی پاک کنید و این هم به نفع زندگی آینده خودتان و هم کودکانتان است.

در انتخاب همسر بچه ها رو هم در نظر بگیر

زندگی بعد از طلاق با بچه هم می تواند آسان باشد هم می تواند تبدیل به کابوسی ناتمام شود که پدر یا مادر را از زندگی شاد و رو به پیشرفت محروم کند. اگر تصمیم به ازدواج گرفته اید فردی را انتخاب کنید که شرایط شما و فرزندتان را درک کند و همچنین قبل از ازدواج چندین جلسه برای آشنایی بیشتر فرزندتان و طرف مقابلتان ترتیب دهید زیرا اگر بخواهید هیجان زده عمل کنید،کودکان از این موضوع که ببینند جای مادرشان را شخص دیگری بگیرد ناراحت شده و جبهه می گیرند.

هیچ آدم عاقلی بعد طلاق اینکارو نمیکنه

3.813
این مطلب مفید بود ؟103
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن/م.ف/ش
وبگردی