شادی با پول
همیشه اینگونه نیست که پول شادی را برای شما به ارمغان نیاورد، روش های مناسبی برای پول خرج کردن وجود دارد که به معنای واقعی موجب ایجاد شادی درونی انسان می شود.

چند مدل پول خرج کردن که باعث شادی درونی شما می شود

بسیاری از افراد عقیده دارند که پول نمی تواند باعث شادی شود اما جالب است بدانید که شما می توانید از طریق پول هم باعث شادی درونی خود شوید اما به شرطی که روش آن را بلد باشید و بدانید که پول را باید چگونه خرج کنید. اگر می خواهید پول عامل شادی شما باشد، باید آن را برای چیز هایی خرج کنید که ارزشمند باشد، کافیست دقایقی با این بخش از نمناک همراه شوید.

یک تجربه ماندگار بسازید

به جای این که به دنبال خرید چیز هایی باشید که در لحظه از آن ها لذت می برید، می توانید بلیط یک شهربازی بزرگ را خریداری کنید و یا در یک فستیوال بزرگ شرکت کنید یا به کنسرت خواننده مورد علاقه خود بروید و تجربه ای ماندگار بسازید که هرگز فراموشش نمی کنید. حتی می توانید اقامت یک شب در یکی از هتل های شهرتان را بگیرید و یک شب فراموش نشدنی بسازید.

راه های شادی درونی

کار های موقعیتی انجام دهید

شما از چیزی لذت می برید که زیاد آن را انجام نداده باشید. فرض کنید که هر دو یا سه روز یک بار بستنی می خورید یا این که هر ماه بستنی شکلاتی مورد علاقه تان را می خورید. قطعاً در مورد دوم با اینکه تعداد دفعات، کم تر است اما لذت بیشتری می برید. در چنین حالتی شما کار های موقعیتی را به انجام می رسانید که از آن لذت می برید. حتی می توانید این کار را برای یک نفر دیگر هم انجام دهید و از شادی او خودتان هم خوشحال شوید.

ایجاد شادی درونی

کمک کنید

هنگامی که تصمیم می گیرید با پول به دیگری کمک کنید، یعنی فرصت خوبی را ایجاد کرده اید که احساس شادی درونی را در خودتان بالا ببرید. باور کنید که پول و زمان بالاخره از دست شما می رود، پس چه بهتر که آن را در راه بهتر خرج کنید و با کمک کردن به دیگران، خودتان را نیز خوشحال کنید.

رابطه پول و شادی

در امور خیریه شرکت کنید

گاهی اوقات شما به دنبال شادی هستید اما زمانی که پولتان را خرج می کنید و برای خودتان چیزی میخرید، شادی را پیدا نمی کنید. همانطور که بالاتر اشاره کردیم، شرکت در امور خیریه و قرض دادن پول به کسی که به آن نیازمند است، حس رضایت قلبی را در شما را برمی انگیزد و احساس شادی درونی تان را بالا می برد.

ارتباط پول و شادی

برای آینده سرمایه گذاری کنید

سرمایه گذاری برای آینده یک انتخاب هوشمندانه است و باعث می شود که در سن بازنشستگی راحت باشید و نخواهید قرض و بدهی ها را پرداخت کنید. انجام کار های سرمایه گذاری باعث می شود پولتان را برای آینده پس انداز کنید و بتوانید حال بهتری داشته باشید که همین اتفاق؛ احساس امنیت و شادی درونی را به شما هدیه می دهد.

 

پولتو اینطوری خرج کن تا انسان شادی باشی

515
این مطلب مفید بود ؟150
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی