تولد
مدیریت پول در کودکان

آموزش روش مدیریت پول در کودکان

کد مطلب : 69158زمان مطالعه : 4 دقیقه
والدین باید با روش های مناسب و کاربردی، مدیریت پول و پس انداز کردن را به کودکان خود آموزش دهند تا فرزندان در آینده در زمینه اقتصاد فردی موفق باشند.

راه کارهایی موثر برای آموزش مدیریت پول در کودکان

والدین من چیزهای زیادی در مورد زندگی به من آموختند، اما چیزی که هرگز اولویت و تقدم نداشت، چگونگی مدیریت صحیح پول بود فقدان نظم مالی، تا بزرگسالی با من همراه بود و مشکلات و دردسرهای زیادی را برای من ایجاد کرد و به همین دلیل ،من تصمیم گرفتم که از ابتدا به کودکم مدیریت پول را آموزش دهم.

اینها حرفهای یکی از کارشناسان تربیتی کودکان است که برای مطرح کردن اصول آموزش مدیریت پول به کودکان تصمیم گرفته از گذشته ی خود و روش های والدینش برای این کار استفاده کند ، صحبت های مفید و کاربردی او را در ادامه این بخش از نمناک می خوانید.

پول توجیبی کودکان

من یک رویکرد متنوع را در پیش گرفتم، از جمله کمک به باز کردن حساب پس انداز که باعث می شود تعامل بهتری با بانک ها داشته باشند، و در آینده، برای شغلشان سرمایه داشته باشند، همچنین به تدریج آشنا کردن آنها با دنیای مالی و خرج کردن بزرگسالان، می تواند آنها را تبدیل به یک مدیر عالی کند.

در اینجا راهنمایی های فوق العاده ای که در طول سالهای آموزش به فرزندم آموختم را آورده ام، تا به طور موثری این مهارت های مدیریتی ،پولی را به فرزندانتان آموزش دهید.

مدیریت پول در کودکان

یک حساب پس انداز باز کنید:

پدر و مادران بسیاری، پس از تولد فرزندشان یک حساب پس انداز برایشان باز می کنند، اما کودک واقعا کمک فعالی برای آن حساب انجام نمی دهد. بهتر است زمانی برای کودکتان حساب باز کنید، که کودک بتواند،در آن نقش فعالی را ایفا کند و قادر به درک مفهوم پول باشد. 

حساب بانکی کودک

برای کارهای واقعی دستمزد پرداخت کنید:

بسیاری از والدین از سیستم جایزه ای برای بچه ها استفاده می کنند، برای تمیز نگه داشتن اتاقشان و یا برای انجام کارهایی مانند ظرف شستن.من هرگز این کار را نکردم، زیرا بعضی چیزها مهارت های زندگی هستند و بخشی از زندگی روزمره هستند، هیچ کس در آینده بابت انجام آنها به شما پولی پرداخت نمی کند.

بعضی از کارها نظیر تمیز کردن اتاق یا بیرون بردن زباله، به عنوان بخشی از زندگی روزمره شناخته می شود، و به این معناست که وقتی آنها که بزرگ شوند، بابت اینها پولی دریافت نمی کنند.

اما انجام کارهای دیگری، مانند باغبانی و یا تمیز کاریها، سنگین کاری را معمولا مجبورید به شخصی دیگر پول دهید تا آن کارها را برایتان انجام دهد. من برای این نوع کارها به فرزندم پول پرداخت می کنم.این استراتژی به کودکان ارزش پول و کار سخت را می آموزد.

آموزش پس انداز به کودکان

الگوی خوبی باشید

بچه ها رفتارهای مالی پدر و مادرشان را ناخودآگاه کنترل می کنند پس سعی کنید الگوی خوبی برای آن ها باشید. زمانی که به فروشگاه می روید، وسایل غیرضروری کمتری خرید کنید.

برای پس انداز پول از یک قلک شفاف استفاده کنید

برای تشویق بچه ها به پس انداز پول شان از یک قلک شفاف استفاده  کنید تا داخلش دیده شود زیرا در این حالت کودک می تواند رشد پول خودش را لحظه به لحظه مشاهده کند.

قلک پس انداز کودکان

مجازات های مالی را آموزش دهید:

زندگی واقعی پر از مجازات های مالی ،مانند جریمه های ترافیکی، هزینه های بازپرداخت (مثل چک بی محل) و جریمه های دیگر است. بچه ها، باید از همان اوایل اینها رایاد بگیرند. کودکان، سیاست دارند و زمانی که قصد دارند کاری را انجام دهند تا پول بگیرند، به آنها توجه نکنید.

در عوض، آنها را از حساب پس انداز خودشان محروم کنید و به آنها کامل توضیح دهید، که چرا سوء رفتار آنها منجر به محروم شدنشان شده. این کار به آنها یاد می دهد که مسئولیت اقدامات خود را به عهده بگیرند.

به او هزینه ی فرصت را نشان دهید:

به او بگویید می تواند بین چیزهایی که می خواهد یکی از آنها را انتخاب کند و به او هزینه ی فرصت را نشان دهید. برای فهماندن هزینه ی فرصت به او بگویید اگر امروز این بازی یا اسباب بازی را بخری، دیگر برای خرید کفش پولی باقی نخواهد ماند. 

مدیریت پول در کودک

از او بخواهید برخی چیزها را حساب کند:

والدین، فرزندان خود را دوست دارند، به این معنا که غریزه ما باعث می شود که چیزهایی را که می خواهند، را برایشان بخریم. اما این چیزی برای مدیریت پول به آنها یاد نمی دهد. برای کودکان، بسیار جالب است چیزی را که دوست دارند، مثل یک اسباب بازی یا یک..، را با پول پس انداز خودشان بخرید.

آنها به یادگیری مهارت های ارزشمند زندگی و صبر و شکیبایی می پردازند، در صورتی که به آنها اجازه می دهید پس انداز انجام دهند و برای برخی از خرید هایشان از پول خودشان بپردازند، از این کار، کودکان مهارت های ارزشمند زندگی را خواهند آموخت.

یاد دادن مدیریت پول به کودک

سرمایه گذاری را به کودک بیاموزید:

تعداد بسیاری از مردم، به هیچ وجه درباره سرمایه گذاری چیزی نمی دانند، زیرا انجام این کار یک نوع مهارت است ،که باید در اوایل زندگی رشد داده شود و سودش در بلندمدت می رسد. اگر خودتان سرمایه گذاری می کنید، فرزند خود را به محل معاملات خود ببرید و به آنها اجازه دهید که روند کار را مشاهده کنند.

آموزش مبنای سرمایه گذاری، به فرزندانتان بسیار مهم است، و به آنها در آینده کمک خواهد کرد. ترکیب این مهارت های اساسی، مدیریت حساب بانکی شان، انجام دادن کار و داشتن یک استراتژی پس انداز داشتن، به آنها اجازه می دهد که در آینده و بزرگسالی، آنها تبدیل به کارشناسان مدیریت پول شوند.

آموزش روش مدیریت پول در کودکان

3.416
این مطلب مفید بود ؟115
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ک/ز.ت
وبگردی