یک طرفه شدن همراه اول
اگر جدیدا سیم کارت همراه اول شما یک طرفه شده است، در این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک شما را با نحوه رفع مشکل “یک طرفه شدن همراه اول” آشنا خواهیم ساخت.

رفع مشکل یک طرفه شدن همراه اول

اپراتور همراه اول ار محبوب تربن و شناخته شده ترین اپراتورهای کشور است که فعالیت خود را از سال 1373 شروع کرد و امروزه بعد از گذشت بیش از دو دهه موفق به پیشرفت چشمگیری شده است. با این حال در مقابل خدماتی که این اپراتور ارائه می دهد، ممکن است گاها دچار برخی مسائل و مشکلات شود که هر یک دقیقه و هر یک ثانیه، می تواند باعث آسیب زیادی شود.

با این حال گاها ممکن است سیم کارت همراه اول شما بنابر دلایلی چه از جانب شما و چه از جانب اپراتور دچار برخی مسائل شود که طبیعتا هر چند این موضوع ساده و پیش پا افتاده باشد، اما این مشکل پیش پا افتاده می تواند حتی به قیمت جان چندین نفر تمام شود. اما یکی از این مشکلات که ما در ادامه این گزارش از بخش تکنولوزی نمناک به رفع آن خواهیم پرداخت، یک طرفه شدن سیم کارت همراه اول است که شاید برای شما نیز رخ داده باشد. همراه ما باشید.

1- تماس با اپراتور همراه اول

یک طرفه شدن همراه اول

اولین توصیه ای که برای شما داریم، تماس با اپراتور همراه اول است که این یک اقدام ساده و در عین حال سریع برای پیگیری مشکل یک طرفه شدن همراه اول می باشد. از این رو قبل از هر اقدامی ابتدا با شماره تماس 9990 (برای سیم کارت های همراه اول) یا 09129990 (سایر خطوط) تماس حاضل نمائید و علت یک طرفه شدن سیم کارت را مطلع شوید که در اکثر موارد برای رفع این مشکل به شما اطلاع رسانی خواهد شد که به دفاتر پیشخوان مراجعه نمائید که در مورد بعدی بصورت کامل توضیح داده ایم.

2- مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت

در اکثر مواقع برای رفع یک طرفه شدن سیم کارت گوشی، باید به دفاتر پیشخوان مراجعه کنید تا سیم کارت شما را اعلام مفقودی کنند و مجددا سیم کارت جدید را به شما ارائه دهند تا مشکل یک طرفه شدن سیم کارت همراه اول شما برطرف شود که لزوما همیشه از این روش برطرف نخواهند کرد و ممکن است روش های دیگری اعم از تغییر آدرس محل سکونت، تغییر مالکیت سیم کارت و... نیز اقدام کنند. از این رو یک نکته مهم وجود دارد که شما باید مالک سیم کارت باشید و به این دفاتر مراجعه کنید و در غیر اینصورت باید به همراه مالک سیم کارت و مدارک شناسایی اعم از کارت ملی مراجعه نمائید.

3- کمی صبر کنید

یک طرفه شدن همراه اول

اگر سیم کارت شما اعتباری هست و چند بار رمز شارژ را اشتباه وارد کرده اید و سیم کارت شما یک طرفه شده است، باید مدتی صبر کنید تا این مشکل برطرف شود. از این رو بعد از یک تعداد اشتباه، سیم کارت شما یک طرفه خواهد شد و نخواهید توانست شارژ جدیدی را وارد نمائید. از این رو در طی یک مدت زمان که می تواند بین 1 یا 2 روز باشد، سیم کارت شما ازاد خواهد شد. برای پیگیری بیشتر می توانید با اپراتور همراه اول تماس حاصل نمائید.

آموزش قدم به قدم رفع مشکل یک طرفه شدن همراه اول

2.5234
این مطلب مفید بود ؟116118
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی