رابطه مادر دختر
گاهی رابطه مادر و دختر به قدری صمیمی می شود که مانند دو دوست صمیمی برای هم می شوند، برای داشتن چنین رابطه ای باید با فرزند دختر این رفتارها را داشته باشید.

بهترین راه برای ایجاد رابطه دوستی میان مادر و دختر

کم نیستند مادر و دخترانی که رابطه دوستانه ی واقعی ندارند و از کنار هم بودن آنطور که باید لذت نمی برند چرا که به قول معروف افکارشان با هم متفاوت است و قادر به برقراری صمیمیت نیستند.

ایجاد این رابطه ممکن است سخت به نظر برسد اما پس از مدتی متوجه خواهید شد که آنقدرها هم که فکر می کردید سخت نیست بالاخره او دختر شماست. اگر هنوز نمی دانید چگونه با او تفریح ​​کنید و رابطه مشترک پیدا کنید، نگران نباشید، کافی است این بخش از خانواده پلاس نمناک را بخوانید تا همه روش های موجود را در اختیار داشته باشید.

زمانی را برای گذراندن با او اختصاص دهید

سعی کنید در برنامه خود زمانی برای انجام کارها با دخترتان پیدا کنید. یک روز مشخص از هفته یا ساعتی از روز را انتخاب کنید که هم شما و هم او آزاد باشید، مانند پنجشنبه ها یا ایام تعطیل رسمی. خوب است که این کار را در یک روز و ساعت یکسان انجام دهید تا شما و او با تکرار آن زمان مشخص لحظات خوب کنار هم بودن را به یاد بیاورید.

رابطه مادر دختر

بدانید دخترتان از چه چیزی خوشش می آید

این که بدانید دخترتان از چه نوع فعالیت هایی لذت می برد، درست زمانی که با هم وقت می گذرانید بسیار کمک می کند، زیرا می دانید چه کار کنید و کجا بروید. گاهی اوقات، البته نه همیشه، کودک خود را زیر نظر داشته باشید تا ببینید او چه می کند تا بیشتر به کارهایی که او انجام می دهد توجه کنید و سرنخ های بیشتری از آنچه که دوست دارد بدست بیاورید.

اگر او در حال مطالعه است، از او بپرسید که چه می خواند. اگر او تلویزیون تماشا می کند، از او بپرسید که چه چیزی را تماشا می کند. اینگونه به مرور زمان احساس بهتری نسبت به آنچه او دوست دارد احساس خواهید کرد، و وقتی از او بپرسید، او خوشحال می شود که به کارهایی که او انجام می دهد علاقه مند هستید. علایق او ممکن است با شما بسیار متفاوت باشد، اما سعی نکنید آنچه را که او دوست دارد و دوست ندارد تغییر دهید.

سعی کنید خودتان درباره علایق دخترتان بیشتر بیاموزید و کارهای مربوط به آن فعالیت ها را انجام دهید. اگر او به مطالعه علاقه دارد، به عنوان مثال، در خانه با هم بخوانید یا یک بعدازظهری را در کتابخانه بگذرانید. اگر دخترتان نقاشی یا طراحی را دوست دارد، او را به موزه هنر ببرید.

با هم به خرید بروید

اگر یک چیز واحد وجود دارد که روابط تمام دختران و مادران را میتواند تقویت کند، خرید است. در زمان خرید، شما فرصتی خواهید داشت تا در مورد چیزهای جدید در مورد علایق دخترتان صحبت کنید و اطلاعات بیشتری کسب کنید.

او را با خود به فروشگاه خواربار فروشی ببرید تا در انتخاب شام یا میان وعده های خوشمزه به شما کمک کند. از او بخواهید اقلام مورد علاقه خود را در سبد خرید قرار دهد و به او کمک کند تا تصمیم بگیرد چه نوشیدنی بخرد.

اگر دخترتان عاشق مطالعه است، به یک کتابفروشی محلی بروید و با هم به دنبال چند کتاب باشید. یا برای خرید کفش و لباس به یک مرکز خرید بروید. همچنین می توانید از او در انتخاب لباس برای خود از او کمک بگیرید. او دوست دارد "مشاور مد" شما باشد، به خصوص اگر به مد علاقه دارد. اگر دختر شما کوچکتر است می توانید با هم به فروشگاه اسباب بازی بروید.

خرید مادر دختر

بگذارید او طبق سبک خود پیش برود

هنگام خرید لباس، کفش، کتاب یا هر چیزی، به ویژه در نوجوانان، به دخترتان اجازه دهید آنچه دوست دارد انتخاب کند. او با انجام این کار فقط خودش را بیان می کند و خودش است، او شخص خودش است و همین.

همیشه می توانید بپرسید "آیا این را دوست داری؟"، اما او را مجبور به خرید و پوشیدن چیزی نکنید که واقعاً دوست ندارد. از مغازه ای خرید کنید که دخترتان واقعاً از آن لذت می برد تا به احتمال زیاد چیزی را پیدا کند که دوست دارد.

با هم به گردش و تفریح بروید

اگر نمی خواهید خرید کنید، هنوز گزینه های زیادی وجود دارد. برخی از آنها عبارتند از استخر، پارک، ساحل، رستوران، موزه یا شهربازی. اکنون که علایق دخترتان را می دانید، می توانید بدانید که ممکن است او بخواهد به کجا برود. همانطور که قبلاً گفته شد، جایی را انتخاب کنید که او دوست دارد.

اگر زمستان است برای خوردن شکلات داغ به کافه بروید یا آدم برفی درست کنید. شما همیشه می توانید به یک فضای باز و یا حیاط خانه خود بروید و بدون توجه به آب و هوا با دخترتان بازی کنید. قلعه برفی بسازید، با گلوله برفی باهم شوخی کنید یا آدم برفی بسازید. اگر دخترتان ورزش دوست دارد، به اسکی، سورتمه سواری یا اسنوبورد بروید.

برف بازی مادر و دختر

یک بازی انجام دهید

یکی دیگر از راه های ارتباط با دخترتان انجام یک بازی مهیج و جذاب است. در یک روز خاص با هم یک بازی دونفره داشته باشید، یا فقط از او بپرسید که آیا مایل به بازی است یا خیر تا برای بعد از پاسخ او تصمیم بگیرید.

با هم یک فیلم خوب تماشا کنید

تماشای فیلم نیز واقعاً می تواند شما را نزدیک تر کند. فیلم های خود را با هم مرور کنید و فیلمی را پیدا کنید که شما و دخترتان می خواهید تماشا کنید. مطمئن شوید که مناسب سن او است. فیلم های خنده دار خانوادگی برای همه سنین خوب است و همیشه شما و او را لبخند می زند.

اگر فیلم خاصی در دسترس نیست، انتخاب خوب دیگر تماشای تلویزیون است، می توانید یک برنامه تلویزیونی پیدا کنید که هر دوی شما دوست دارید ، و مطمئن شوید که وقت دارید آن را تماشا کنید.

فیلم دیدن مادر با دختر

با هم چیزی بپزید و آشپزی کنید

یکی دیگر از روشهای سرگرم کننده برای تقویت رابطه شما از طریق پخت و پز است که در واقع راه خوبی برای شروع آموزش آشپزی در سنین بالاتر است. چند کتاب آشپزی بیاورید و آنها را با دخترتان مرور کنید تا ببینید چه چیزی درست کنید. می توانید کلوچه ، کیک یا هر نوع دسر دیگری را باهم درست کنید.

به یاد داشته باشید که شما با هم آشپزی می کنید پس حتما اجازه دهید دخترتان کارهایی مانند شکستن تخم مرغ، کمک به هم زدن خمیر، ریختن مایعات و تزئین را انجام دهد.

انتظار داشته باشید که کارها به طور کامل انجام نشود - این نحوه یادگیری کودکان و نوجوانان است، با این حال، اجازه ندهید تا از اجاق گاز استفاده کند تا زمانی که معتقد باشید او به اندازه کافی بالغ و مسئول است که به تنهایی با اجاق کار کند.

به او نشان دهید که دوستش دارید

دختر شما می داند که شما او را دوست دارید، اما آیا واقعاً این را نشان می دهید؟ اگرچه بازی کردن یا تماشای تلویزیون وقت با هم بودن است، آیا واقعاً زمان خاصی با کیفیت است؟ شاید ندانید چگونه این کار را انجام دهید، اما این چیزهای کوچک است که اهمیت دارد. با هم قدم بزنید، صحبت کنید و از طبیعت لذت ببرید تا او این را بخوبی حس کند.

دوستی مادر دختر

با هم صحبت کنید

برای دخترتان مهم است که بداند در صورت نیاز به چیزی می تواند همیشه بیاید و با شما صحبت کند. وقتی با دخترتان صحبت می کنید، مطمئن شوید که به او نگاه می کنید و او نیز همین کار را می کند.

به او بگویید، "من نیاز دارم که تو گوش کنی" اما به روشی آرام و دوستانه. سعی کنید صحبت هایتان کوتاه و شیرین بماند، در غیر این صورت دخترت خسته می شود، تمرکز نمی کند و فکر می کند که در مشکل است یا در حال سخنرانی است.

به حرفهایش با دقت گوش کنید

دخترتان نه تنها باید به حرف شما گوش دهد ، بلکه شما نیز باید به آن گوش دهید. اگر شما این کار را نکنید، او فکر می کند که توجه نکردن اشکالی ندارد، همچنین آگاه باشید که کودکان به سرعت متوجه می شوند که چه زمانی والدین آنها واقعاً به حرف هایشان گوش نمی دهند و این احساس خوشایندی نیست زیرا این باعث ناتوانی شما می شود. برای گوش دادن، کار خود را متوقف کنید تا به او نگاه کنید. تماس چشمی خوبی با یکدیگر داشته باشید تا بتوانید به آنها گوش دهید.

حرف زدن مادر و دختر

به او پیشنهاد کمک بدهید

اگر می بینید که دخترتان در هر کاری مانند مدرسه، ورزش یا ساز و کار با مشکل دست و پنجه نرم می کند، به او کمک کنید. به نوعی مهربانانه به او نزدیک شده و بگویید که اگر نیازی به کمک داشت میتواند روی شما حساب کند.

انگیزه بخش و دلگرم کننده باشید

ممکن است انجام کاری برای او سخت باشد، بنابراین باید او را تشویق کرده و از کلمات و اعمال تشویقی استفاده کنید تا به او انگیزه و دلگرمی مورد نیازش را ببخشید.

از او تعریف کنید

تحسین و تعریف به اندازه از دخترتان به او اعتماد بنفس داده و او را به شما نزدیک تر میکند. به عنوان مثال بگویید:"پیراهنی که پوشیدی خیلی زیبا است" یا "من از تزییناتی که در اتاق خودت انجام دادی خوشم می آید".

تعریف مادر از دختر

استعدادهای دخترتان را جشن بگیرید

این نوع دیگری از تشویق است که وقتی استعدادهای او را بشناسید باعث می شود دخترتان از درون احساس خوشبختی کند. بدون آنگه او را مجبور به انجام کاری یا شرکت در دوره آموزشی خاصی کنید، در مورد استعدادی که دارد صحبت کنید و پیشنهاد دهید تا اگر مایل بود آن را بصورت حرفه ای دنبال کرده و ارتقا دهد، این به او احساس فوق العاده ای می دهد ، چیز جدیدی یاد می گیرید و شما دو نفر بیشتر با هم پیوند خواهید داشت.

با او آرام و خوب رفتار کنید

در بیان خواسته و صحبت هایتان آرامش را جایگزین خشونت کنید، به عنوان مثال سعی کنید بجای "این کار را بکن " یا "اکنون این کار را بکنید" بگویید "من می خواهم این کار را بکنی" یا "لطفاً این کار را بکن". به هر حال ، اگر او را با مهربانی خطاب کنید، به احتمال زیاد او آنچه را که می گویید انجام می دهد. علاوه بر این ، دلایل واقعی را ذکر کنید، نه فقط "به این دلیل که من گفتم".

سعی کنید در همه حال محبت و مهربانی را در حد مجاز برایش ابراز کنید، قبل از خوابیدن یا صبح قبل از رفتن او را در آغوش بگیرید و ببوسیدش تا روز به روز ارتباط مادر و دختری تان قوی تر و بهتر شود.

رابطه دوستانه مادر و دختر چگونه شکل میگیرد؟

4.955
این مطلب مفید بود ؟541
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : رابطه عاطفی
وبگردی