شوهرم ازم فراریه
صحبت هایی از قبیل شوهرم ازم فراریه، شکوه جدیدی نیست که خانم ها بر زبان می آوردند اما باید دانست ریشه این مشکل کجاست که چنین می شود.

دلیل اینکه شوهرم ازم فراریه چیه؟

زنان با احساسات و عواطف خاص خود اغلب نقش بیشتری را در پیشروی رابطه ایفا می کنند و محرک اصلی و عامل گرم نگه داشتن رابطه عاشقانه هستند اما برخی زنان مهارت برقراری روابط عاطفی سالم و اصولی را ندارند و با رفتارهای مکرر و نابجا موجبات دلخوری مردان را فراهم می آورند و مردان را فراری می دهند. در این بخش از خانواده پلاس نمناک اشتباهات زنانه ای که سبب فراری دادن مردان می شود را آورده ایم.

انداختن تمام مسئولیت ها بر دوش مردان

بسیاری از خانم ها تمامی وظایف خانه و مسئولیت‌های مالی را به دوش همسر خود می اندازند و فقط خودشان در حاشیه زندگی ناظر تلاش های او می شوند و در صورت تامین نکردن زندگی و خواسته ها کنایه های فراوانی زده و موجب دلخوری همسرشان می شوند. اگر می‌خواهید زندگی موفق و آرامی داشته باشید، بر اساس علایق و توانایی‌هایتان مسئولیت‌ها را تقسیم کنید.

رابطه زناشویی

تغییر دادن همسر

بسیاری از خانم ها همسر خود را آنگونه که می باشد، قبول ندارند و نمی پذیرند و همیشه دوست دارند که همسرشان را تغییر دهند و شبیه خود سازند اما این رفتار سبب فراری شدن همسرتان می گردد. شما و همسرتان، از 2خانواده و 2فرهنگ متفاوت هستید و هرگز نمی‌توانید دنیا را از یک دریچه ببینید.

همه چیزدان بودن

یکی از خصوصیات زنانی که مردان را فراری می دهند، این است که آنها تصور می کنند که می توانند در مورد هر مسئله ای و هر موضوعی صحبت کنند و گویی همه چیز را می‌دانند. این رفتار سبب ایجاد حس حقارت در افراد می شود و این حس و تحقیر شدن در رابطه مردان را فراری می دهد.

بی توجهی به رابطه زناشویی

برخی خانم ها می گویند مردی که عاشق باشد تنها به تفکرات و کلام همسر اهمیت داده و به جسم او نیازی ندارد به همین خاطر ارتباط زناشویی را در آخرین ردیف اولویت‌های زندگی مشترک قرار می دهند اما رابطه‌ زناشویی پایه‌های زندگی‌تان را محکم‌تر می کند و بی اعتنایی به آن همسرتان را به بیراهه می کشد.

قهر

بی‌اعتنایی به ظاهر

یکی از مواردی که بسیاری از مردان به آن اهمیت زیادی می دهند، مسئله زیبایی و خوش لباس و خوش اندام بودن است. آقایان جذب خانم هایی می شوند که تمیز و مرتب بوده و به نظافتشان اهمیت می دهند.

رفتار‌های اقتدارشکن

مردان دوست دارند همیشه مقتدر و قدرتمند به نظر برسند، به همین خاطر از خانم هایی که اقتدار آنها را با کارهایی مانند بی اعتنایی، سکوت کردن و شانه بالا انداختن برای پاسخ به سوالات او و زیر لب صحبت کردن و کنایه گفتن، مقایسه کردن، بی احترامی در جمع و... خدشه دار می کنند، گریزان هستند.

انتظارات زیاد داشتن

انتظارات یک طرفه برای هیچ کسی قابل تحمل نیست.اگر شما انتظار زیادی از همسرتان دارید و مایلید او از لحاظ عاطفی و مالی و... همه خواسته های شما را برآورده کند اما خودتان هیچ کاری انجام نمی دهید، باید بگوییم که روز به روز همسرتان را از خود دور خواهید ساخت.

مشکلات رابطه

استقلال بیش از حد

خانم هایی که مستقل و قوی هستند و برای هیچ کاری از همسرشان کمک نمی گیرند، زیاد هم برای مردان جذاب نیستند زیرا مردان دوست دارند تکیه گاهی قدرتمند برای همسر خود بوده و دیده و شنیده شوند. وقتی هیچ کدام از تلاش‌هایشان برای زن جذاب نباشد، آنها هم دلیلی برای ادامه رابطه نمی‌بینند.

نشان ندادن عشق

برخی خانم ها فکر می کنند که تنها همسرشان باید از آنها دلجویی و ابراز عشق کند و تنها با رفتار علاقه شان را ابراز کرده و محبت کلامی ندارند. گاهی نیز فکر می کنند مردان عواطف زیادی نداشته به همین خاطر به ابراز علاقه نیازی ندارند اما ابراز عشق و احترام گذاشتن به همسر مرد را دلگرم زندگی می کند.

وابستگی بیش از حد

همانطور که استقلال بیش از حد مرد را فراری می دهد، زنانی که بیش از حد وابسته بوده و به همسرشان می چسبند. دائما انتظار دارند همسر شان تمام توجهش را به آنها معطوف کند، آنها را تر و خشک کند، بیزار هستند.

وابستگی

شکایت های زیاد

زنانی که در زندگی مشترک با پیش آمدن هر مسئله ای سریعا شروع به شکایت می کنند، جزو زنانی هستند که همسرشان را فراری می دهند زیرا این خانم ها با شکایت های گاه و بی گاه باعث می شوند مردان تحت فشار شدید و عصبانیت قرار گرفته و حرفی بزنند یا رفتاری نمایند که دلخوری های عمیق را ایجاد کند.

قهر های مکرر

برخی خانم ها در برخورد با هر مسئله کوچک و بزرگی که بین دو طرف به وجود می آید سریعا به قهر کرده و دوست دارند رفتار های متقابل مناسبی از طرف مردان در جواب به قهر آن ها لحاظ شود اما قهرهای مکرر به جدایی تبدیل شده و باعث فراری دادن طرف مقابل از خود و رابطه می شود.

خانم، این اخلاقت شوهرتو فراری میده!!

4.5557
این مطلب مفید بود ؟49661
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
برچسب : رابطه عاطفی
وبگردی