ماه محرم

43طرح های ماه محرم و کرونا

کد مطلب : 82873زمان مطالعه : 2 دقیقه
در روزهای همه گیری ویروس کرونا هم می توان یاد و نام امام حسین (ع) و ماه محرم را زنده نگه داشت.

تاثیر طرح های محرم در همه گیری

نام محرم با امام حسین گره خورده است ، محرم را بدون نام این امام و یارانش نمی شود تصور کرد، عمق زخم این فاجعه برای شیعیان به قدری است که محال است توسط بشریت به فراموشی سپرده شود

هر ساله برای گرامیداشت یاد این امام بزرگوار و 72 تن از یارانش در ماه محرم و سالگرد به شهادت رسیدن این عزیزان مراسم های عزاداری در جای جای جهان برگزار می شود. با توجه به اینکه در این دوسال به دلیل همه گیری ویروس کرونا شرایط تجمع عزاداران و سوگواران حسینی همانند گذشته فراهم نیست، بستر چاپ و انتشار طرح های بنر محرم در سطح شهر و مراسمات عزاداری مجازی، بیش از پیش گسترش پیدا کرده .

نباید بگذاریم به دلیل همه گیری ویروس کرونا، ترویج فرهنگ عاشورایی و ماه محرم کمرنگ تر از سال های قبل شود. به همین خاطر علاوه بر برگزاری مراسم ها در فضای باز با رعایت شیوه نامه های بهداشتی، می توانیم با چاپ بنر محرم ، نصب طرح بنر محرم در سطح شهر ، انتشار طرح تسلیت ماه محرم در فضای مجازی و همچنین برگزاری مراسمات عزاداری بصورت مجازی ، یاد سالار شهیدان ویارانش را زنده نگه داریم.

فراموش نکنیم با گسترش ویروس کرونا بستر حضور برای بسیار از افراد جامعه به دلایل مختلف از جمله کهولت سن، داشتن بیماری های زمینه ای و ... فراهم نیست ، یکی از وظایف اساسی امت عزادار حسینی انتقال حس و حال وصف نشدنی این ماه، به این عزیزان است.

برگزاری مراسم های مجازی، چاپ انواع بنر محرم در سطح شهر، انتشار طرح محرم در فضای مجازی از جمله مواردی است که می توانیم انجام دهیم تا ضمن حفظ سلامت جان خود و عزیزانمان سایر افراد جامعه را نیز در حال و هوای این ماه قرار دهیم.

اکنون به دلیل گسترش ارتباطات و دسترسی همه به اینترنت تمام افراد می توانند طرح های تسلیت و طرح های مختلف ما محرم را بصورت لایه باز و قابل ویرایش در اختیار داشته باشند و آن را شخصی سازی کنند . وب سایت پارس گرافیک از جمله سایت هایی است که این خدمات را ارائه می دهد. شما دوستداران امام حسین برای ترویچ فرهنگ حسینی در پلتفرم های فضای مجازی و چاپ بنر در سطح شهر می توانید از این وب سایت فایل های مختلف طرح محرم را دانلود در این خصوص استفاده نمایید.

در این طرح ها از نماد های محرم و کربلا و همچنین المان های مذهبی برای انتقال حس و حال کربلا استفاده شده که هم این المان ها و هم متن طرح های محرم قابل ویرایش می باشد. لازم به ذکر است برای ویرایش طرح بنر محرم نیاز به نرم افزار فتوشاپ و آنشایی جزئی با این نرم افزار است.

43طرح های ماه محرم و کرونا

51
این مطلب مفید بود ؟10
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی