برداشتن کاشت ناخن
بعد از برداشتن کاشت، ناخن ها ضعیف شده و آسیب میبینند بنابراین برای تقویت آن ها بعد ریموو کردن کاشت باید مراقبت هایی را انجام دهید.

راههای مراقبت و تقویت ناخن بعد از برداشتن کاشت

خوب میدانید که کاشت ناخن، آسیب هایی را به این عضو مهم وارد می کند اما اگر باید نبایدهایی را رعایت کنید می توانید آسیب ها را به حداقل برسانید. در این بخش از دنیای مد نمناک پیشنهاداتی برای مراقبت از ناخن بعد از برداشت کاشت داریم که لازم است همه خانم ها با آنها آشنا شوند.

ناخن های شکننده و ضعیف را کوتاه کنید

بعد از برداشتن ناخن های کاشت شده ناخن‌هایتان ضعیف می شوند و به احتمال زیاد می‌شکنند که می‌تواند بسیار دردناک باشد و منجر به ناهمواری لبه‌های ناخن شود.با یک ناخن گیر تمیز، ناخن های خود را کوتاه و گوشه ها را گرد کنید تا تیز نباشند.

ناخن های خود را فقط در یک جهت سوهان بزنید

یک سوهان ناخن ریز انتخاب کنید، اینگونه برای ناخن ها بهتر خواهد بود. از لبه بیرونی ناخن شروع و روی ناخن در یک جهت سوهان بزنید و به عقب و جلو نروید زیرا ممکن است لبه های ناخن را خراب کند.

سوهان کشیدن ناخن

هفته ای یک بار ناخن ها را سوهان بزنید

ناخن ها را با استفاده از استون، الکل یا سرکه و با حرکات دایره ای پاک کنید سپس ناخن هایتان را سوهان بزنید اما، به خاطر داشته باشید در انجام این کار زیاده روی نکنید زیرا نمی خواهید بیش از حد ناخن ها را کوتاه کنید همچنین می توانید ناخن را به شکل "X" سوهان بزنید

با این حال، نباید این کار را خیلی انجام دهید زیرا می‌تواند به مرور زمان مقداری از ضخامت ناخن‌های شما را از بین ببرد.

دست ها را مرطوب نگه دارید

برای داشتن ناخن های سالم باید دست ها را مرطوب نگه دارید، به همین منظور کرم یا لوسیون دست را حداقل دو بار در روز و یک بار قبل از خواب استفاده کنید. سعی کنید بعد از هر بار شستن دست ها از لوسیون استفاده کنید و شب ها پس از استفاده از لوسیون، دستکش نخی بپوشید تا رطوبت را محفوظ نگه دارید.

روغن کوتیکول را به اطراف ناخن ها بمالید

مرطوب نگه داشتن کوتیکول ها از ناخن ها محافظت و به آنها کمک می کند مرطوب و سالم بمانند. حداقل روزی یکبار روغن کوتیکول را در اطراف ناخن های خود بمالید و پس از استفاده از لوسیون یا کرم دست را بپوشانید.

روغن کوتیکول

سفت کننده ناخن استفاده کنید

اگر ناخن های شما ضعیف و شکننده هستند، یک مقاوم کننده ناخن ممکن است کافی باشد تا بتواند به درستی رشد کند. به سادگی روی پوشش سفت کننده لاک ناخن بزنید و از بستر ناخن به سمت نوک ناخن این کار را انجام و اجازه دهید خشک شود و در صورت نیاز مجددا اینکار را انجام دهید.

می توانید سفت کننده های ناخن را در اکثر داروخانه ها و فروشگاه های بزرگ پیدا کنید. آنها همچنین ممکن است به عنوان "تقویت کننده ناخن" برچسب گذاری شوند.

صبر کنید تا ناخن‌هایتان دوباره رشد کنند

با وجود اینکه نمی‌توانید آسیب‌های ناشی از کاشت ناخن را به طور کامل درمان کنید، ناخن‌هایتان در نهایت دوباره رشد می‌کنند و مشکل رفع خواهد شد. کافیست تا زمان مراقبت از ناخن ها یک رژیم غذایی سالم و متعادل داشته باشید.

بیوتین را در رژیم غذایی خود بگنجانید

بیوتین برای سلامت ناخن‌ها، پوست و موها مهم است و ممکن است سلامت ناخن‌های شما را پس از آسیب دیدن توسط برداشت کاشت بهبود بخشد. بیشتر گوشت ها منبع خوبی از بیوتین هستند همچنین می توانید آجیل، سیب زمینی شیرین، اسفناج و کلم بروکلی بخورید تا بیوتین کافی دریافت کنید.

افراد بالای 18 سال باید30 میکروگرم بیوتین در روز مصرف کنند. اگر احساس می کنید که بیوتین کافی را از رژیم غذایی خود دریافت نمی کنید از پزشک خود بپرسید که آیا مصرف مکمل برای شما ایده خوبی است یا خیر.

مواد غذایی بیوتن دار

مطمئن شوید پروتئین کافی دریافت می کنید

برای تعیین میزان پروتئین مورد نیاز خود در روز، وزن خود را بر حسب کیلوگرم در گرم ضرب کنید. به عنوان مثال، اگر 90 کیلوگرم وزن دارید، آن را در 0.8 گرم ضرب کنید تا 72 گرم پروتئین دریافت کنید.

به اندازه کافی آهن مصرف کنید

از غذاهای غنی از آهن مانند گوشت قرمز، سبزیجات برگ دار و لوبیا استفاده کنید. کمبود آهن می تواند منجر به مشکلاتی در ناخن ها و موهای شما شود، بنابراین مطمئن شوید که به اندازه کافی در رژیم غذایی خود دریافت می کنید. زنان 19 تا 50 ساله به 18 میلی گرم آهن در روز، در حالی که سایر بزرگسالان به 8 میلی گرم آهن نیاز دارند.

به اندازه میوه و سبزی مصرف کنید

از انواع میوه ها، سبزیجات، غلات، پروتئین ها، دانه ها و مغزها استفاده کنید. بسیاری از ویتامین‌ها و مواد معدنی از سلامت ناخن محافظت می‌کنند، بنابراین غذاهای متنوعی را در رژیم غذایی خود انتخاب کنید. طیف گسترده ای از میوه ها و سبزیجات و همچنین غلات کامل مانند گندم کامل، کینوآ، برنج قهوه ای، بلغور و گندم سیاه را بخورید.

ریموو ناخن را به یک فرد حرفه ای بسپارید

بهتر است برداشت ناخن توسط یک فرد کار بلد انجام شود. ناخن ها را سوهان بزنید پس از آن، ناخن ها را به استون آغشته کنید تا لاک کاملاً پاک شود.از یک فشار دهنده کوتیکول برای برداشتن کامل کاشت ناخن استفاده کنید.

ریموو ناخن

بین کاشت به ناخن ها استراحت دهید

اگر به طور مداوم از کاشت ناخن استفاده کنید، ناخن های شما آسیب خواهند دید. حداقل یک هفته قبل استفاده مجدد به ناخن‌هایتان فرصت دهید تا دوباره تقویت شوند.

روش دیگر این است که فقط در مواقع خاص از ناخن های مصنوعی استفاده کنید

کاشت ناخن را هر 6 تا 12 ماه به طور کامل تعویض کنید

اگر از کاشت ناخن به طور دائم استفاده می کنید باید حداقل سالی یک بار آنها را به طور کامل تعویض کنید. به این دلیل که حفره‌های هوا در زیر ناخن های کاشت شده می‌توانند باعث بلند شدن آن‌ها شوند و آسیب بیشتری به ناخن‌ها وارد کنند همچنین، برداشتن کامل آنها فرصت بیشتری برای مراقبت از ناخن ها ایجاد می کند.

مراقب پوست زیر ناخن باشید

هیپونیکیوم پوست زیر بستر ناخن است که بستر ناخن را به ناخن می‌چسباند. شکل ناخن های کاشت شده بر نحوه رشد این پوست تأثیر می گذارد و می‌تواند منجر به عفونت شود، به همین دلیل برای جلوگیری از عفونت و آسیب به پوست باید بیشتر مراقب پوست زیر ناخن باشید.

موارد بسیار حساس بعد برداشتن کاشت ناخن

55
این مطلب مفید بود ؟50
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ش
وبگردی