تولد
تاثیر اینترنت بر دانش آموزان
به دلیل گسترش فضای مجازی و انجام بسیاری از کارها با اینترنت استفاده از آن بین کودکان هم رواج پیدا کرده است اما این فضا تاثیرات منفی بسیار زیادی برای آنها دارد.

تاثیرات منفی اینترنت بر دانش آموزان و نوجوانان

این روز ها به خاطر شرایط کرونا، استفاده از اینترنت در بین دانش ‌آموزان رواج پیدا کرده‌ است و آن ها باید همه کار های خود را با اینترنت انجام دهند‌ که قطعا این وضعیت تأثیرات منفی روی آن ها دارد که در این قسمت از نمناک قصد داریم اثرات و خطرات استفاده بیش از حد از اینترنت را برای شما توضیح دهیم. پس با ما همراه باشید.

موبایل کودکان

کمبود ارتباط چهره به چهر

زمانی که اکثر کار ها از طریق اینترنت و گوشی موبایل انجام شود، قطعاً ارتباط چهره به چهره کمتر خواهد شد و همین باعث می شود که فرزندان شما در برقراری ارتباط حضوری دچار مشکل شوند که این برایشان آسیب زننده است.

کاهش سطح خلاقیت

کاهش سطح خلاقیت در نوجوانان و دانش آموزان یکی دیگر از اثرات منفی استفاده از اینترنت است. اینترنت منبع نامحدودی از اطلاعات می‌ باشد و باعث می‌ شود که شما در سریع ترین زمان ممکن به چیز هایی که دوست دارید؛ دست پیدا کنید. به خاطر همین قدرت خلاقیت کم می شود، زیرا خودتان خیلی فکر نمی کنید.

کلاهبرداری های اینترنتی

زمانی که استفاده از اینترنت زیاد باشد، قطعاً راه های زیادی هم پیش روی افراد قرار می‌ گیرد تا بخواهند از اینترنت کلاهبرداری کنند. حال ممکن است که خودِ فرزندان تان دست به کار شوند و این کارها را انجام دهند یا این که قربانی این کلاهبرداری ها شوند.

هکر ها

از دست دادن زمان

کاملاً طبیعی است که فرزندان تان به خاطر اینترنت زمان را از دست بدهند و مدام درگیر کارکردن با اینترنت باشند. همین باعث می شود که نتوانند به کار های دیگرشان برسند و از لحاظ فعالیت فیزیکی هم افت می‌ کنند.

کاهش ارتباط با اعضای خانواده

استفاده بیش از حد از اینترنت باعث می‌ شود که فرزندتان نتواند با شما رابطه خوبی برقرار کند و ممکن است شما را فراموش کند و همیشه درگیر کار کردن با اینترنت باشد که تاثیرات مخربی دارد و آن ها را از زندگی واقعی دور می‌ کند.

نداشتن حریم خصوصی

استفاده زیاد از اینترنت باعث می شود که افراد حریم خصوصی نداشته باشند، زیرا مدام می‌ خواهند تصاویر خصوصی خود را پخش کنند که همین برایشان آسیب زننده است و ممکن است باعث ایجاد خطر یا حتی تهدید از سمت دیگران باشد.

سلفی گرفتن

بی ‌خوابی

استفاده از اینترنت عامل ایجاد ابتلا به بی ‌خوابی است. فرزند شما نمی تواند با اینترنت خواب و استراحت کافی داشته باشد، زیرا مدام درگیر اینترنت شده و همین باعث می شود که کارهایش عقب بماند.

نداشتن فعالیت بدنی

یکی دیگر از اثرات منفی اینترنت این است که از لحاظ جسمی فعالیت نکرده و تنبل می‌ شوند. همین از لحاظ ذهنی و فیزیکی هم به آن ها آسیب وارد می‌ کند و ممکن است عوارض جانبی زیادی را به وجود بیاورد.

اعتیاد به اینترنت

اعتیاد به اینترنت مانند هر اعتیاد دیگری خطرناک است و به راحتی نمی‌ توان آن را کنار گذاشت و همین باعث آسیب به مغز و جسم و روان فرزندتان خواهد شد.

خطرات اینترنت

تقلب یا خیانت

کاملاً طبیعی است که فضای اینترنت از لحاظ تربیتی بچه ها را دچار مشکل می‌‌ کند، زیرا با حجم وسیعی از اطلاعات خوب و بد درگیر هستند و از طرفی در مورد امور تحصیلی هم ممکن است باعث ایجاد تقلب شود که قطعاً آموزش بچه ها را دچار مشکل می کند.

مشکلات اخلاقی

مشکلات اخلاقی یکی دیگر از اثرات منفی استفاده از اینترنت است. درست است که اینترنت کاربرد های زیادی دارد اما یکی از اثرات منفی اش مشکلات اخلاقی است که برای فرزندتان به وجود می اید و آنها را دچار اختلال شخصیتی می کند.

بلایی که تاثیر اینترنت سر دانش آموزان و نوجوانان میاره

4.111
این مطلب مفید بود ؟92
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
برچسب : اینترنت
وبگردی