تخم مرغ در یخچال
نگهداری کردن تخم مرغ در هر جایی از یخچال به هیچ وجه صحیح نیست، به دلیل اینکه نگهداری تخم مرغ در قسمتی از یخچال می تواند خطراتی را به همراه داشته باشد.

تخم مرغ رو هرگز در این قسمت یخچال قرار ندید

تخم مرغ ماده غذایی سرشار از پروتئین، ویتامین و مواد معدنی است و یک غذای سالم و سیر کننده و ارزان بوده که می توانید آن را در رژیم غذایی خود جای دهید؛ اما متخصصان هشدار می دهند که نگهداری غیر صحیح از تخم مرغ، نه تنها فایده ای به بدن شما نمی رساند، حتی ممکن است شما را در معرض بیماری های جدی قرار دهد.

خوردن تخم مرغی که به درستی نگهداری نشده باشد، عاملی برای مسمومیت سالمونلا خواهد بود. به همین دلیل متخصصان هشدار می دهند که این اشتباهات را حین نگهداری از تخم مرغ مرتکب نشوید که در این قسمت از نمناک این اشتباهات را به شما معرفی می کنیم.

تخم مرغ را هرگز داخل درب یخچال قرار ندهید

بسیاری از یخچال ها فضای تخم مرغ را در قسمت درب یخچال تعبیه کرده اند اما متخصصان هشدار می دهند که این کار اشتباه است، زیرا درب یخچال محلی است که بیشتر در معرض تغییر دما قرار می گیرد. بنابراین نگه داشتن تخم مرغ در این قسمت باعث می شود که این ماده در معرض خراب شدن قرار بگیرد. به جای آن بهتر است تخم مرغ را در بدنه یخچال و قسمت عقب تر بگذارید تا تغییرات دمایی اتفاق نیفتد و تخم مرغ مدت زمان طولانی ترین سالم باقی بماند.

نگهداری غلط تخم مرغ

تعداد دفعات باز کردن در یخچال را به حداقل برسانید

هنگامی که تخم مرغ را داخل یخچال می گذاریم و محل آن مناسب است، باز هم باید دقت کنیم که تعداد دفعات باز کردن در یخچال را به حداقل برسانیم. در غیر این صورت تغییرات دمایی خیلی زود تخم مرغ را خراب می کند.

نگهداری تخم مرغ

تخم مرغ را داخل کارتون (شانه) خودش نگهدارید

قرار دادن تخم مرغ در کارتون مخصوص خودش یکی دیگر از راه های سالم و ساده برای افزایش طول عمر تخم مرغ است. این کارتون ها به گونه ای طراحی شده اند که از نشت مواد جلوگیری می کنند و تغییرات دمایی در آن ها اتفاق نمی افتد. همچنین خطر خراب شدن تخم مرغ را کاهش می دهند.

تخم مرغ در شانه

هرگز تخم مرغ را داخل کابینت قرار ندهید

در بسیاری از کشور های دنیا مردم عادت دارند به جای این که تخم مرغ را داخل یخچال بگذارند، آن ها را داخل کانتر یا کابینت قرار می دهند که انجام این کار اشتباه است و باعث انتقال باکتری می شود. همچنین هوای بیرون یخچال لایه محافظتی روی پوسته تخم مرغ را از بین می برد و در نتیجه تخم مرغ بیشتر در معرض فاسد شدن قرار می گیرد.

بدترین جای یخچال برای نگهداری تخم مرغ

3.211
این مطلب مفید بود ؟74
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
برچسب : تخم مرغ
وبگردی