تولد
غیبت در کار
گاهی اوقات ممکن است بنا به دلایل مختلفی اقدام به غیبت در محل کار کنید، این در حالی است که غیبت کردن در محل کار تبعاتی را برای شما به همراه دارد!

دلایل مهم برای غیبت نکردن در محل کار

احتمالاً تا به حال برایتان زیاد پیش آمده که وسوسه می شوید در محل کار غیبت کنید اما بهتر است این کار را نکنید، زیرا بعدا از انجام این کار پشیمان خواهید شد. غیبت کردن در محل کار تبعات زیادی دارد. در این بخش از نمناک به شما توضیح خواهیم داد که چرا نباید در محل کارتان غیبت کنید.

موضوع به شما مربوط نیست

چیزی که همکارتان در مورد خودش یا شخص دیگر می گوید، به شما ربطی ندارد. اگر شما در مورد موضوع چیزی شنیدید، احتمالاً سطح بهره وری شما از کار کاهش پیدا می کند. در صورتی که هیچ کار مفیدی انجام نداده اید. پس بهتر است به خودتان بقبولانید که این مسائل به شما و کارتان هیچ ارتباطی ندارد. پس بهتر است که وقت خود را تلف نکنید.

اینگونه دیگران پشت سر شما هم صحبت می کنند

هنگامی که وارد غیبت گروهی در محل کار می شوید و خودتان را رها می کنید و در جمع آنها شرکت می کنید، به این فکر کنید که این افراد پشت سر شما هم صحبت می کنند. در نتیجه خودتان قطعاً از چنین موضوعی حس خوبی ندارید. پس بهتر است که خودتان هم به انجام این کار نپردازید و دیگران را قضاوت نکرده و پشت سرشان صحبت نکنید.

تبعات غیبت در کار

غیر قابل اعتماد به نظر می رسید

هنگامی که خودتان غیبت دیگران را می کنید یا در جمعب قرار می گیرید که غیبت کردن جزء کار های رایجشان است، اگر کسی از بیرون به شما نگاه کند، قطعاً شما را فردی غیر قابل اعتماد می بیند، زیرا متوجه می شود که شما این رفتار را در مورد همه افراد دارید، در نتیجه دیگر به شما اعتماد نخواهد کرد.

شاید اشتباه کنید

به این فکر کنید حرف هایی که در مورد شخص دیگری می زنید و او در جمعتان حضور ندارد، شاید اشتباه باشد. شاید شما زود قضاوت کرده باشید و مشکلی در زندگی اش باشد که شما از آن خبر ندارید. پس بهتر است تا زمانی که از زندگی دیگران به طور کامل با خبر نشده اید، اظهار نظر نکرده و در مورد این چیز ها صحبت نکنید.

غیبت در محل کار

غیبت محیط کار را مسموم می کند

جالب است بدانید بسیاری از کمپانی های بزرگ دنیا هر سال ضرر می دهند که این ضرر به خاطر حس غمگینی در محیط کار است. کارمندانی که غمگین باشند و احساس شادی نکنند، معمولاً بدون این که خودشان بفهمند، سطح بهره وری کار را پایین می آورند که غیبت کردن یکی از همین اقداماتی است که باعث ایجاد انرژی منفی و مسمومیت در محیط کار می شود.

به چند دلیل، در محل کارتان هرگز غیبت نکنید

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی