گوناگون

رنگ حباب صابون
هنگام استفاده از صابون و یا شوینده های دیگر، بارها حباب تشکیل شده را مشاهده کرده اید. جنس حباب، به طور کامل شفاف و بی رنگ است، اما چرا مانند رنگین کمان دیده می شود؟
مرغ یا تخم مرغ

اول مرغ بوده یا تخم مرغ ؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
برای بسیاری از ما این موضوع مورد سوال بوده است که اول مرغ بوده یا تخم مرغ؟ در ادامه، پاسخ دانشمندان در رابطه با این موضوع را ملاحضه می نمایید.
درصد استفاده از مغز

واقعا ما فقط 10 درصد از مغزمان را استفاده می کنیم؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
بسیاری از مردم باور دارند که انسان تنها 10 درصد از مغز خود را استفاده می کند. اما آیا کارهای خارق العاده ای که در دنیا انجام میشود مربوط به همان 10 درصد است؟
ثروتمندترین های جهان در سال 2020

ثروتمندترین های جهان در سال 2020

زمان مطالعه : 5 دقیقه
لیستی از ثروتمندترین افراد جهان در سال 2020 که جزء پردرآمدترین و پولدارترین افراد در دنیا هستند را در ادامه مشاهده خواهید کرد.
حرکت سر کبوتر

چرا کبوتر موقع حرکت مدام سرش رو تکون میده ؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
حرکت سر کبوترها به هنگام راه رفتن، به ویژگی منحصر به فردی در بدن آنها مربوط می شود .این ویژگی علاوه بر کبوتر در پرندگان دیگر نیز مشترک است.
بارش باران ماهی

راز بارش باران ماهی از آسمان کشف شد

زمان مطالعه : 2 دقیقه
موارد مختلفی از بارش باران ماهی در برخی از مناطق جهان مشاهده شده است. بارش بارانهای عجیب تنها به باران ماهی مربوط نمی شود و گاه شامل جانواران دیگر نیز می شود.
آفتاب سوختگی پوست تیره

آفتاب پوست های تیره رو نمی سوزونه ؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
فقط افراد دارای پوست روشن دچار آفتاب سوختگی نمی شوند، بلکه تیره پوستان نیز از سوخته شدن توسط آفتاب درامان نیستند، فقط خصوصیت مثبتی دارند که پوست های روشن فاقد آن است.
هفت دریا

منظور از هفت دریا دقیقا چیست ؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
عبارت هفت دریا در دوره های مختلف با یکدیگر تفاوت داشت و هر کدام تعدادی از دریاها و اقیانوس ها را در مجموعه هفت دریای جهان قرار می دادند که با گروه دیگر متفاوت بود .
رنگ آسمان

مامان ، چرا آسمون آبیه ؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
رنگ آبی آسمان به چه علت است و آیا آسمان واقعا آبی رنگ است و یا فقط ما آن را آبی می بینیم؟ برای دانستن این موضوع در این بخش از نمناک با ما همراه شوید.
ترانسفر کردن مهمان

تشریفاتی در شأن مهمانان شما

زمان مطالعه : 3 دقیقه
هنگامی که سرنوشت کاری یا زندگی شما در گرو تصمیم مهمانان خاص است، کوچکترین خطا و یا کاستی می تواند در تصمیم آنها تاثیر نامطلوب داشته باشد.
کوچکترین و بزرگترین گل دنیا

گلی که 5000 بار از انگشت انسان کوچک تراست !

زمان مطالعه : 2 دقیقه
بزرگترین شکوفه و کوچکترین گلی که در دنیا شناخته شده است دارای خصوصیات عجیبی می باشند .این گلها معمولا در جنگلهای بارانی و باتلاقها رشد می کنند و اندازه متفاوت این گلها انسان را شگفت زده می کند.
رنگ قرمز برای گاو

واقعیت ماجرای رنگ قرمز و وحشی شدن گاو

زمان مطالعه : 2 دقیقه
اولین چیزی که در مورد گاوهای وحشی به خاطر می آوریم پارچه قرمز رنگی است که در برابر آنها به حرکت درآورده می شود. اما آیا واقعا گاوها به رنگ قرمز حساس هستند و یا علت دیگری برای وحشی شدن آنها وجود دارد؟
رنگ خورشید

رنگ واقعی خورشید را حدس بزنید

زمان مطالعه : 3 دقیقه
رنگ نور خورشید بر خلاف تصور همه ، زرد نیست، اما رنگ واقعی این ستاره در کهکشان راه شیری چیست؟ چرا پراکنده شدن نور خورشید موجب دیده شدن رنگ ها می شود؟
خوابیدن

چگونه خوابمان را فراموش نکنیم؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
دنیای خواب، دنیای عجیبی است، برای بیشتر ما این اتفاق افتاده که خوابی را دیده ایم اما بعد از بیدار شدن هر چه برای یادآوری اتفاقاتی که در خواب دیدیم تلاش می کنیم، بی فایده است و چیزی را به یاد نمی آوریم.
تالار عروسی

تجربه ی عروسی من و همسرم

زمان مطالعه : 5 دقیقه
همه دوست دارند که مراسم عروسیشان به بهترین نحو انجام گیرد و در این میان خانم ها بسیار حساس تر نسبت به این موضوع هستند.