اتومبیل

تعویض صفحه کلاچ
آیا می دانید دلایل اصلی خرابی کلاچ خودرو چیست و چه زمانی باید صفحه کلاچ خودرو را عوض کنید؟ در ادامه با دلایل خرابی، علائم نشان دهنده ضعیف شدن و زمان تعویض صفحه کلاچ خودرو آشنا می شوید.
علائم خرابی کویل

عوامل و علائم خرابی کویل خودرو

زمان مطالعه : 4 دقیقه
کویل یکی از قطعات مهم خودرو است که خرابی آن حتی می تواند موجب خرابی سایر قسمت های خودرو شود ، به همین دلیل بهتر است از دلیل و علائم خرابی کویل خودرو آشنایی کامل داشته باشید.
تمیز کردن کفی خودرو

آموزش تمیز کردن موکت و کفی خودرو بدون نیاز به کارواش

زمان مطالعه : 4 دقیقه
در قسمت های مختلف ماشین کفی لاستیکی یا پارچه ای خودرو بیشترین کثیفی ها را به خود جذب می کند که باید برای شست و شو و تمیز کردن آن از ترفندهایی استفاده کنید.
ضد یخ

بهترین زمان برای تعویض ضد یخ خودرو

زمان مطالعه : 3 دقیقه
بهترین زمان تعویض ضد یخ خودرو چه زمانی است ؟ در این مطلب با نکات و توضیحاتی مهم در مورد زمان مناسب تعویض ضد یخ آشنا خواهید شد.
رنگ خودرو

نکات مراقبت از رنگ خودرو در فصل سرما و بارندگی

زمان مطالعه : 5 دقیقه
برف و بارندگی در فصل زمستان تاثیر زیادی در خرابی و تغییر رنگ بدنه خودرو دارد اما ترفندهایی وجود دارد که میتوانید با استفاده از آن ها از رنگ خودرو محافظت کنید.
خط و خش ماشین

به راحتی خط و خش ماشین را از بین ببرید + آموزش

زمان مطالعه : 3 دقیقه
وجود خط و خش روی ماشین حس بدی به صاحب آن میدهد که برای از بین بردن این خطوط روی خودرو باید روش های آن را به درستی بلد باشید.
زنجیر چرخ

آموزش بستن زنجیر چرخ و رانندگی با آن در برف

زمان مطالعه : 5 دقیقه
زنجیر چرخ یکی از وسایل مهم و ضروری برای هر خودرو در فصل زمستان است، به همین دلیل افراد حتما باید از نحوه صحیح بستن زنجیر چرخ انواع خودرو آگاهی کامل داشته باشند.
کیلومتر خودرو

شگرد تشخیص دستکاری کیلومتر خودرو

زمان مطالعه : 4 دقیقه
کیلومتر شمار خودرو گاهی اوقات توسط افرادی دستکاری می شود پس اگر قصد خرید ماشین کارکرده داشته باشید باید بتوانید کارکرد واقعی خودرو را تشخیص دهید.
بخاری اتومبیل

راهکارهایی برای بهبود عملکرد بخاری اتومبیل

زمان مطالعه : 2 دقیقه
در بعضی مواقع سیستم گرمایشی خودرو دچار اختلالاتی می شود و به خوبی کار نمی کند که باید با روش مناسبی این مشکل را رفع کرد.
تایرهای زمستانی

تفاوت تایرهای زمستانی با لاستیک سایر فصل ها

زمان مطالعه : 2 دقیقه
رانندگان در فصل سرما باید از تایرهای زمستانی برای رانندگی ایمن تر استفاده کنند زیرا این تایرها تفاوت هایی با لاستیک سایر فصل ها دارند.
موتور ماشين

گرم کردن موتور ماشین در روزهای سرد کار اشتباهی است؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
روش گرم کردن موتور ماشین در فصل زمستان یکی از باورهای رایجی است که میان مردم وجود دارد. اما روشن کردن همه ماشینها در هوای سرد به یک گونه است؟
افزایش عمر خودرو

هر کاری که برای افزایش عمر خودرو باید انجام دهید

زمان مطالعه : 6 دقیقه
برای افزایش طول عمر مفید خودرو و جلوگیری از خرابی آن باید برخی از قطعات اتومبیل مانند تسمه تایم، روغن موتور و غیره را در زمان مناسب و به موقع تعویض کنید.
روغن موتور

اگر روغن موتور زیاد باشد چه اتفاقی می افتد ؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
چگونه بفهمیم زمان تعویض روغن موتور خودرو فرا رسیده است؟ اکثر افراد می گویند زمانی که روغن سیاه شود زمان تعویض است .
شیشه ماشین

جلوگیری از بخارگرفتگی شیشه ماشین با نمک + روش

زمان مطالعه : 5 دقیقه
مه آلود بودن شیشه ماشین یا بخار گرفتگی شیشه ماشین برای افراد آزاردهنده است و حتی می تواند موجب تصادفات رانندگی شود، چند روش مناسب برای رفع بخار گرفتگی شیشه ماشین وجود دارد.
روغن موتور

از کجا بفهمیم زمان تعویض روغن موتور خودرو رسیده؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
روغن موتور مایه حیات خودرو است و باید با توجه به علائم فاسد شدن آن تشخیص دهید که زمان تعویض آن می باشد در غیر این صورت خودرو شما دچار مشکلاتی می شود.