پوکی استخوان

سلامت استخوان
سطح پایین ویتامین ویتامین B12 در بدن با کاهش تراکم استخوان همراه است و مصرف آن باعث جلوگیری از پوکی استخوان و بهبود سلامت استخوان ها می شود.
علائم پوکی استخوان

از علت و علائم تا راه های درمان “پوکی استخوان”

زمان مطالعه : 9 دقیقه
پوکی استخوان باعث می شود که استخوان ها ضعیف و شکننده شوند و شکستگی های مربوط به “پوکی استخوان” در لگن و مچ دست یا ستون فقرات رخ می دهد که میتوانیم با رژیم سالم و تمرینات ورزشی از آنها جلوگیری کنیم.
ویتامین k

همه مواردی که باید درباره ویتامین k بدانید

زمان مطالعه : 7 دقیقه
ویتامین k نقش کلیدی و بسیار مهمی در بهبود لخته شدن خون دارد و می تواند از خونریزی های بیش از حد جلوگیری کند و شایع ترین آن ویتامین k1 و k2 می باشد.
خواص پنیر

همه آنچه که باید درباره انواع و خواص پنیر بدانید

زمان مطالعه : 6 دقیقه
پنیر غذای پروتئین دار کاملی است و منبع خوبی از پروتئین، کلسیم و فسفر می باشد. در این مطلب با انواع و خواص پنیر آشنا شوید.
آزمایش های مردان

آزمایش های لازم و حیاتی برای مردان

زمان مطالعه : 5 دقیقه
انجام آزمایش های درست در زمان مناسب یکی از مهمترین کارهایی است که یک مرد می تواند برای سلامت خود انجام دهد. این روند باعث تشخیص زودهنگام بیماری های احتمالی و راه درمان ساده تر می شود.
پوکی استخوان

داروهای ایجاد کننده پوکی استخوان کدامند؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
داروها معمولا از طریق تاثیر بر مواد مغذی لازم در ساخت استخوان مانند ویتامین ها ی D ،K و یا املاح کلسیم و فسفر و… باعث ایجاد پوکی استخوان می شوند.
پوکی استخوان

اگر پوکی استخوان دارید مراقب باشید زمین نخورید

زمان مطالعه : 4 دقیقه
مراقب جایی که قدم می گذارید باشید.مبتلایان به پوکی استخوان به دلیل شرایط خاص بدن خود باید مراقب باشند زمین نخورند که در اینصورت عواقب جبران ناپذیری در انتظار آنها خواهد بود.
رالوکسیفن

“رالوکسیفن” چیست و چه تاثیراتی دارد ؟

زمان مطالعه : 8 دقیقه
رالوکسیفن برای درمان و پیشگیری پوکی استخوان در زنان پس از دوره یائسگی بکار میرود . “رالوکسیفن” برای درمان سرطان پستان و نازایی وابسته به اولیگومنوره یا آمنوره ثانویه مصرف می شود.
 پوکی استخوان

خطرناکی ترین نوع شکستگی ناشی از پوکی استخوان

زمان مطالعه : 3 دقیقه
افراد بالای 50 سال باید از اطمینان از سلامت استخوان خود به پزشک مراجعه کنند تا با ارزیابی عوامل خطر پوکی استخوان خطر شکستگی تخمین زده شود.
پوکی استخوان

شیوه ای جدید درمان برای مقابله با پوکی استخوان

زمان مطالعه : 2 دقیقه
پوکی استخوان باعث کم تراکم شدن و شکننده تر شدن استخوان ها می شود. بعضی از افراد نسبت به افراد دیگر بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند.
آزمایش

آزمایش غربالگری مهم برای خانم ها

زمان مطالعه : 5 دقیقه
اگر در معرض عوامل خطرساز سرطان ها، دیابت، فشار خون، چربی خون، پوکی استخوان و. . . قرار دارید، باید طبق نظر پزشک از سنین پایین تر و در فواصل کوتاه تر مورد آزمایش و بررسی قرار بگیرید.
آلو سیاه

آلو سیاه برای مقابله با پوکی استخوان

زمان مطالعه : 3 دقیقه
میوه های کمی هستند که دارای رنگ و طعمی مانند آلو سیاه باشند. آلو سیاه از دسته آلو ها و از خانواده هلو، شلیل و بادام می باشد.
پوکی استخوان

چرا پوکی استخوان در زنان بیشتر است؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
همانطور که میدانید پوکی استخوان در خانم ها بیشتر از آقایان است, یک متخصص داخلی از علت پوکی استخوان خانم ها میگوید.
پوکی استخوان

کرم های ضد آفتاب باعث پوکی استخوان میشود

زمان مطالعه : 2 دقیقه
یکی از عواملی که باعث پوکی استخوان میشود کرم های ضد آفتاب هستند که با پوشش دهی بالایی که دارند در بروز پوکی استخوان موثرند.
پوکی استخوان

عوارض پوکی استخوان شدت گرفت !

زمان مطالعه : 4 دقیقه
پوکی استخوان یا استئوپروز یک اختلال اسکلتی است که بیشتر در دوران کهنسالی بروز می کند و ویژگی بارز آن کاهش استحکام استخوان بوده و فرد را در معرض خطر شکستگی قرار می دهد.