راهکارهای اقتصادی
احتمالا شماهم فکر میکنید برای ثروتمند شدن و پس انداز صحیح باید اقتصاد دان باشید، اما اینگونه نیست شما تنها باید راهکارهای اقتصادی را بدانید و استفاده کنید.

راهکار های اقتصادی و مالی که پیش از این شاید نمیدانستید

احتمالا شما هم فکر می کنید که حتما باید در زمینه مالی و اقتصادی متخصص باشید تا بتوانید راهکار های پس انداز را یاد بگیرید اما بدانید که نیازی به انجام این کار نیست.

در این قسمت از نمناک ترفند هایی را به شما آموزش می دهیم که از طریق آن بتوانید بودجه مالی خود را بهتر مدیریت کنید.

بودجه نباید محدود کننده باشد

اینکه شما بتوانید یک بودجه مالی مشخص داشته باشید، باعث می شود که در آینده برنامه ریزی های بیشتری روی اهداف خود بکنید و سعی کنید که با استراتژی بهتری پیش بروید و به آن جایی که می خواهید برسید. پس به گونه ای پول خود را خرج نکنید که همیشه محدود باشید و پول کم بیاورید.

کارت بانکی

در مورد خریدهای بزرگی که دارید؛ خوب فکر کنید

به تأخیر انداختن خرید حتی برای یک روز؛ به شما زمان می دهد که بفهمید واقعاً به چه چیز هایی نیاز دارید تا سریعاً هر چیز که به نظرتان زیبا می آید را خریداری نکنید. به جای این کار، با خودتان خلوت کنید و به این فکر کنید که چه قدر به خرید آن چیز نیاز دارید و چه خرید های بزرگتر دیگری در پیش دارید که ضروری تر هستند.

قانون 50، 20، 30

این تکنیک توسط یک متخصص اقتصادی ابداع شده است. یعنی شما باید 50 درصد حقوق خود را به نیاز های اساسی مثل اجاره خانه؛ خرید غذا، حمل و نقل و امکانات ضروری زندگی مثل قبض آب و برق اختصاص دهید. 20 درصد از حقوق خود را به نیاز های اورژانسی اختصاص دهید و برای آن پس انداز کنید و بدهی های خود را پرداخت کنید یا برای دوران بازنشستگی خود پول ذخیره کنید و 30 درصد دیگر را برای خرید های غیر ضروری مانند سرگرمی، تعطیلات و هدایا اختصاص دهید.

حساب کتاب

هیچ گاه با پس انداز معمولی؛ ثروتمند نمی شوید

درست است که پس انداز دارای اهمیت بسیار زیادی است اما شما نیاز به سرمایه گذاری هم دارید. باید سعی کنید که در پروژه های بزرگ و با اعتماد به افرادی که از قبل آن ها را می شناسید، سرمایه گذاری کنید. این کار می تواند یک راه پس انداز طولانی مدت باشد. در غیر این صورت پس انداز معمولی نمی تواند عاملی برای ثروتمند شدن شما در آینده باشد.

اول خودتان را در اولویت قرار دهید

بسیاری از افراد به دنبال این هستند که بچه هایشان را به دانشگاه بفرستند و همه هزینه ها را برای آن ها انجام دهند و دیگر پولی برای دوران بازنشستگی ندارند اما بهترین هدیه برای فرزند شما این است که اجازه دهید روی پای خودش بایستد و برای دوران بازنشستگی خود پول ذخیره کنید تا زیر بار قرض و بدهی نباشید. اگر در دوران بازنشستگی رفاه داشته باشید، قطعاً راحت تر هم به فرزند خود کمک می کنید.

سرمایه

مشاوره اقتصادی فقط برای افراد ثروتمند نیست

یک باور غلط در بین مردم جا افتاده است که شما باید مشاوره اقتصادی را زمانی انجام دهید که ثروت بسیار زیادی دارید اما این باور غلط و اشتباه است. مشاور اقتصادی حتی برای کسانی که به میزان معمولی پول دارند، هم پاسخ می دهد و این کار باعث می شود که شما بتوانید پول خود را در راه بهتری استفاده کنید.

از سن 80 سالگی خود تصویر واضحی داشته باشید

قرار نیست موضوع را بیش از حد برای خودتان تراژدی کنید اما باید آن قدر از لحاظ مالی برنامه ریزی و ثبات اقتصادی داشته باشید که سن 80 سالگی خود را هم تصور کنید و ببینید که می خواهید در چه شرایطی باشید.

شرایط مالی++

انجام این کار باعث می شود که انگیزه بیشتری بگیرید

قطعا شما نمی توانید پس انداز خیلی زیادی برای دوران بازنشستگی داشته باشید. هر چه قدر در این دوران پس انداز کنید، بدانید با زمان بازنشستگی شما هزینه ها متفاوت تر است و در نتیجه پس انداز امروز روز، خیلی به درد آینده نمی خورد. پس بهتر است که برای آن موقع برنامه ریزی دیگری انجام دهید و در کنارش پس انداز هم داشته باشید. بهترین راهی که نام سراغ داریم، سرمایه گذاری در یک محیط امن و مطمئن است.

مالیات خود را به تاخیر نیندازید

بسیاری از افراد سعی می کنند که مالیات خود را به تاخیر بیندازند تا بتوانند از پول آن در جای دیگری استفاده کنند اما بهترین راهکار این است که هرچه زود تر مالیات را بپردازید تا بفهمید که چه قدر پول دارید و قرار است چه کار کنید تا تکلیف تان مشخص باشد.

مالیات

با افراد اقتصادی مشورت کنید

قطعا شما نمی توانید در حوزه اقتصادی استاد و حرفه ای باشید. پس با افراد متخصص در این باره مشورت کنید که بتوانند به شما راهکار مناسب بدهند و اوضاع اقتصادی را برای تان شرح دهند.

همزمان از دو وام استفاده نکنید

بعضی از افراد همزمان از دو جا وام می گیرند که پرداخت آن برایشان سخت خواهد بود. بهتر است که به طور همزمان این کار را انجام ندهید، در غیر اینصورت در پرداخت آن ها با مشکل مواجه خواهید شد.

کیف خالی

هدف شما نباید این باشد که هیچ گاه بدهی نداشته باشید

حتما اکثر افراد تمرکزشان روی پرداخت بدهی ها است و زمانی که بدهی های خود را پرداخت می کنند، فکر می کنند به یک هدف بزرگ رسیده اند اما این نباید هدف شما باشد. هدف شما باید این باشد که آنقدر پول داشته باشید تا خودتان بتوانید سرمایه گذاری های بزرگ انجام دهید. پس بهتر است که اهداف خود را دوباره بازبینی کنید.

راهکارهای اقتصادی مالی جدید و متفاوت برای همه

410
این مطلب مفید بود ؟82
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
وبگردی