لیست خرید خانه
اگر زمان کافی برای خرید ندارید و دیر به دیر برای منزل خرید می کنید، قبل از رفتن به خرید با رعایت اصول و نکات مهم لیستی از اقلام مورد نیاز خانه تهیه کنید.

نحوه آماده کردن لیست خرید منزل و اصول آن

خرید کردن از جمله کارهایی است که هر یک از ما مکرر در طول روز یا هفته انجام می دهیم.اگر وقت زیادی برای خرید کردن ندارید و نمی خواهید هنگام خرید سردرگم شوید، قبل از رفتن به خرید، لیست خرید تهیه کنید.

لیست خرید منظم و سازمان یافته، سبب می شود از خرید های نامعقول جلوگیری کنید و اینگونه در هزینه ها نیز صرفه جویی خواهید نمود. برای تهیه یک لیست خرید مناسب این بخش از نمناک را مطالعه نمایید.

تمام لوازم را چک کنید

قبل از خرید گشتی در خانه بزنید و هر چه که نیاز دارید را درون کاغذ یادداشت کنید. برای اینکه در زمان خرید وقتتان را با گشتن در کابینت و بررسی اقلام خوراکی از دست ندهید ، می توانید ورقه ای در قسمت معینی در خانه قرار دهید وهر وقت متوجه شدید چیزی در خانه در هر حال تمام شدن است یا تمام شده است، روی آن ورق یادداشت کنید.

لیست خرید خانه

به لیست های خرید اینترنتی مراجعه کنید

از وب سایت ها یکی از لیست های جامع خرید را بگیرید و هر بار که چیزی در خانه تمام شده باشد جلو آن علامتی بزنید. در صورت رفتن به خرید بدون آمادگی قبلی این لیست به شما در به یادآوری اقلام مورد نیاز کمک می کند.

استفاده از اپلیکیشن های خرید کمکتان می کند

یکی از نرم افزارهای نوشتن فهرست خرید را نصب کنید و هر وقت چیزی به یاد می آورید در آن وارد می کنید و نرم افزار آنها را دسته بندی می کند. اینگونه هیچگاه دچار مشکل جا گذاشتن ورق کاغذ خرید خود هنگام خرید نمی شوید.

مقدار لازم را مشخص کنید

در تهیه لیست خرید تنها نام کالاهای مورد نیاز خود را ننویسید بلکه مقدار کالاهای مورد نیاز را مشخص کنید تا بر همان اساس خرید کنید.

نوشتن لیست خرید منزل

زمان تمام شدن اقلام خانه را تعیین کنید

هنگام خرید طوری برنامه ریزی کنید که تمام مواد مورد نیازتان با هم تمام شوند، پس با توجه به نوع مصرف هر کدام از اقلام مورد نیازخود را تهیه کنید. اگر از زمان تمام شدن مایحتاج خود خبر دارید، مقدار مورد نیاز خود را روی ورقه ذکر کنید تا به همان مقدار نیاز خرید کنید.اگر باهوش باشید، هیچ وقت در خانه چیزی کم نمی آورید.

از فروشگاه های بزرگ خرید کنید

از مرکز خرید عمده خرید کنید. فروشگاه های بزرگ دارای اجناس متنوعی هستند و در آنها یک کالای مشخص قیمت متفاوتی دارد پس در تهیه لیست خرید، دست شما در نوشتن مایحتاج روزانه بازتر خواهد بود و انتخاب های بیشتری خواهید داشت.

از زمان تخفیف فروشگاه ها با خبر شوید

برخی فروشگاه ها در زمان مشخصی تخفیف دارند. زمان خرید خود را بر اساس زمان این تخفیف ها قرار دهید و به تخفیف هایی که برای هر کالا در نظر گرفته می شود توجه کنید. اگر از زمان این تخفیف ها اطلاع دارید، سعی کنید از آن استفاده کنید. شما در زمان تخفیف می توانید مقدار زیادی کالای دارای تاریخ انقضای طولانی را تهیه کنید.

تخفیف فروشگاه ها

بر اساس ردیف ها اقلام مورد نیاز خود را تنظیم کنید

مایحتاج منزل در مراکز خرید بزرگ در ردیف های جداگانه قرار دارند پس بر اساس ردیف های آن فروشگاه لیست خود را بنویسید تا بدون سرگردانی و پیمودن مسیرهای تکراری، لیست خود را به ترتیب بخرید.

لیست جامعی از اقلام مورد نیاز خود داشته باشید

اگر می خواهید وقت خود را هدر ندهید و هر روز به سوپر مارکت و فروشگاه مراجعه نکنید، باید لیست جامعی از اقلام مورد نیاز خود داشته باشید، به خصوص اگر فروشگاه از شما دور است اما اگر فروشگاه نزدیک خانه شماست، فراموش کردن یک یا دو مورد اهمیت زیادی ندارد.

لیست مواد غذایی منزل

در زمان خلوتی فروشگاه خرید کنید

اگر می خواهید هنگام خرید حواستان پرت نشود و خرید های اضافه یا گران تر نداشته باشید، در زمان های شلوغ مانند اخر هفته یا بعد از ظهر ها به فروشگاه مراجعه نکنید و در زمان خلوت به فروشگاه بروید.

مواد فریز شده را در آخر خرید بخرید

در صورتی که می خواهید مواد فریز شده بخرید، تا اتمام خرید صبر کنید و در انتخاب آنها عجله نکنید بلکه ابتدا تمام لیست خرید را تهیه کنید و سپس مواد فریزری را بخرید ، اینگونه استرس آب شدن مواد فریزری را نخواهید داشت.

چگونه لیست خرید خوبی برای منزل آماده کنیم؟

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : نکات خرید
وبگردی