سوال از کودک

سوالی که وقتی بچه از مدرسه میاد، حتما باید ازش بپرسی

تاریخ انتشار : 20 اسفند 1402کد مطلب : 92529تعداد نظرات : 3 نظر
اگر دوست دارید با فرزند خود ارتباط برقرار کنید و بعد از مدرسه والدین ایده آلی برای فرزند خود باشید باید بدانید مناسب ترین سوالاتی که میتوانید از آنها بپرسید کدامند؟

سوالاتی که باید از فرزند دانش آموز خود بپرسید

روابط با کودکان در سن مدرسه ممکن است تغییر کند و دنیای آنها بزرگتر شود. ممکن است فرزندتان به اندازه گذشته تمام اتفاقات یک روز مدرسه را به شما نگوید. اما او باید بداند که شما کنارش هستید و به حرف هایش گوش می دهید. برای حفظ ارتباط تنگاتنگتان با فرزند پس از بازگشت او از مدرسه سوالاتی بپرسید، با پرسیدن این سوالات از اتفاقاتی که برایش در مدرسه پیش آمده باخبر می شوید و او را تشویق به صحبت کردن خواهید کرد. در ادامه این بخش از نمناک 6 سوالی که والدین باید بعد از مدرسه از فرزندشان بپرسند، آورده ایم.

سوال اول:امروز چه چیز بامزه و خنده‌داری در مدرسه برات اتفاق افتاد؟

این سوال باعث برقراری یک ارتباط متعادل و بسیار نزدیک با فرزندتان می‌شود،شما با پرسیدن این سوال و تعریف کردن اتفاق های بامزه توسط او غیر مستقیم می فهمانید که مدرسه جای بدی نیست و باعث می شوید او اتفاقات بامزه را که با دوستان و معلمش داشته به یادآورده و بازگو نماید و با هم لحظات شادی را داشته باشید.

سوال از کودک

سوال دوم:امروز چه کار مفیدی در مدرسه انجام دادی؟ چه کمکی به دوستات کردی؟

با این سوال به فرزندتان می فهمانید که مدرسه تنها جای تعلیم نیست بلکه تربیت نقش اساسی دارد. او با این سوال شما یاد میگیرد که کمک کردن به دیگران خوب است و باید در مدرسه و مکان‌های اجتماعی هم به دیگران کمک کند.

سوال سوم:امروز چه چیزهایی در مدرسه یاد گرفتی که به من هم یاد بدهی؟

اکثر بچه‌ها از این سوال لذت بسیاری می‌برند و احساس می کنند که چیزهایی بلدند که شما نمی دانید. این سوال نه تنها حس خوب و ارزشمندی و لیاقت را به فرزندتان القا می کند بلکه به فرزند شما کمک می‌کند که کل روزمرگی خود را به خاطر بیاورد و چیزهایی که یاد گرفته است را دوباره مرور کند.

سوال چهارم:امروز در مدرسه چه بازی جدیدی انجام دادی که دوست داری در خانه با همدیگه بازی کنیم؟

بچه ها دوست دارند که بازی هایشان در مدرسه را با پدر و مادرشان انجام دهند، این سوال باعث می شود او در مدرسه به یادگیری بازی ها علاقمند شود چرا که در خانه آن را اجرا خواهد کرد، تعامل اجتماعی داشته و حس بسیار خوبی می‌گیرد و در سرگرمی مهارت‌های بسیار زیادی پیدا می‌کند.

بازی با کودک

سوال پنجم:از خوراکیت خوشت اومد ؟دوست داری فردا چی برات درست کنم؟

شما با این سوال متوجه می شوید که آیا فرزند شما از خوراکی، میان وعده و... راضی بوده است و یا خیر؟ اینکه بدانید فرزند شما چه چیزی دوست دارد و یا چه چیزی دوست ندارد می‌تواند کمک کننده باشد و او را به رفتن به مدرسه تشویق بیشتری بکند. به او بگویید چه چیزی برای فردا دوست دارد زیرا ممکن است چیزی را در دست همکلاسی هایش دیده و مایل به امتحان آن باشد.

سوال ششم:چه چیزی تو رو ناراحت و عصبی کرده است؟

از فرزندتان درباره ناراحتی و عصبانی شدنش در مدرسه بپرسید و علت را کشف کنید، شما می توانید با راهکارهایی که به او رائه می کنید و یا دخالت مستقیم خودتان مشکلات را حل کنید تا فرزندتان با آرامش به مدرسه برود.

سوالی که وقتی بچه از مدرسه میاد، حتما باید ازش بپرسی

4.4290
این مطلب مفید بود ؟25337
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ا.ن
3 نظر به ثبت رسیده است
سحر1402-12-19
اینارو گفتم بهش گیجم کرده هر روز و شب فقط حرف میزنه
467
مریم1402-12-26
دوس داشتم مامانم اونموقع ها ک مدرسه میرفتم ازم می‌پرسید اینارو
41
بوی گند مدرسه1402-12-26
????????یعنی رو بچه مهدکودکی هم تاثیر داره؟
04
وبگردی