تولد
کاهش مصرف اینترنت
اتمام سریع بسته های اینترنت خریداری شده برای گوشی، یکی از مشکلاتی است که هر یک از ما با آن روبرو شده ایم. اما چه ترفندهایی برای کاهش مصرف اینترنت وجود دارند؟

چگونه مصرف اینترنت گوشی را کاهش دهیم؟

درمیان ابزارها و تکنولوژی هایی که این روزها در اختیار ما قرار دارند، اگر بخواهیم اصلی ترین مورد را انتخاب کنیم، بدون شک اینترنت در راس قرار دارد که برای استفاده از آن باید مبلغی را برای خرید بسته های اینترنت با حجم های مختلف اختصاص دهیم تا بتوانیم از آن استفاده کنیم. با این وجود یکی از مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد، این است که ما برای خرید بسته های اینترنتی هزینه می کنیم و به سرعت نیز به اتمام میرسند. از این رو برای کاهش میزان مصرف اینترنت باید چه کرد؟ در ادامه این گزارش از بخش تکنولوزی نمناک به روش های کاربردی برای کاهش مصرف اینترنت خواهیم پرداخت.

1. بستن دانلود خودکار شبکه های اجتماعی

یکی از اصلی ترین پیش فرض ها در برنامه های سوشیال مدیا، دانلود خودکار مدیا یا همان فایل ها می باشد. یعنی اگر شما برنامه سوشیال مدیای X را همین الان نصب کنید و وارد حساب کاربری خود شوید، تمام فایل های دریافتی شما بصورت خودکار دانلود خواهند شد. از این رو چه فایل شما چند کلیوبایت و یا چند مگابایت باشد، با باز بودن دسترسی برنامه، بدون اطلاع شما بصورت خودکار دانلود خواهند شد. از این رو بهترین کار این است که اقدام به بستن این دسترسی کنید که با جستجو ساده در بستر اینترنت می توانید دانلود خودکار شبکه اجتماعی مدنظر را ببندید.

بستن دانلود خودکار

2. بررسی میزان مصرف اینترنت گوشی

خوشبختانه گوشی های هوشمند این روزها دارای قابلیت های متعددی هستند که شما می توانید تمام جزئیات گوشی را در آن مشاهده کنید. یکی از جزئیاتی که شما می توانید در گوشی هوشمند خود مشاهده کنید، میزان مصرف اینترنت می باشد که شما با استفاده از این قابلیت می توانید میزان مصرف برنامه های نصب شده در گوشی را بصورت تفکیک شده مشاهده کنید که طبیعتا می تواند نقشه راه را در مقابل شما قرار دهد و با برنامه های پر مصرف موجود در گوشی خود آشنا شوید. برای بررسی میزان مصرف اینترنت طبق موارد ذیل مشاهده کنید؛

مصرف اینترنت گوشی

 1. از منو کاربری گوشی وارد تنظیمات شوید.
 2. گزینه Connections را انتخاب کنید.
 3. گزینه Data usage را انتخاب کنید.
 4. هم اکنون باید گزینه Mobile data usage را انتخاب کنید تا لیست تمام برنامه های موجود در گوشی بر حسب میزان مصرف اینترنت از زیاد به کم مشاهده کنید.
 5. بعد از بررسی کردن این لیست، می توانید از میزان مصرف اینترنت را توسط برنامه های موجود در گوشی را مطلع شوید و تغییرات لازم را در آن اعمال کنید.

3. فعال کردن Data saver

یکی دیگر از قابلیت هایی که شما با استفاده از آن می توانید اقدام به کنترل و کاهش میزان مصرف اینترنت کنید، قابلیت Data saver است که این روزها در اکثر گوشی های هوشمند وجود دارد و شما با فعال کردن این قابلیت می توانید اینترنت مصرفی گوشی را ذخیره کنید. از این رو برای فعال کردن این قابلیت طبق مراحل ذیل در گوشی اندروید پیش بروید؛

ذخیره اینترنت

 1. از منو کاربری وارد تنظیما گوشی شوید و سپس گزینه Connections را انتخاب کنید.
 2. گزینه Data usage را انتخاب کنید.
 3. گزینه Data saver را انتخاب کنید.
 4. از بخش Turn on now، اقدام به فعال سازی این قابلیت کاربردی کنید.

4. فعال کردن Data saver مرورگر

اگر از مرورگر استفاده می کنید و می خواهید میزان مصرف اینترنت را کاهش دهید، خوشبختانه قابلیت کنترل مصرف اینترنت در مرورگرها نیز وجود دارد که با فعال سازی این گزینه در مرورگر، میزان اینترنت مصرف شما کنترل خواهد شد. از این رو ما تصمیم داریم نحوه فعال کردن Data saver را در مرورگر کروم که یکی از معروف ترین مرورگرها است را به شما آموزش دهیم.

ذخیره اینترنت مرورگر

 1. وارد مرورگر کروم گوشی شوید و از قسمت بالا سمت راست گزینه 3 نقطه عمودی را انتخاب کنید.
 2. از میان گزینه های نمایش داده شده، گزینه Settings را انتخاب کنید.
 3. کمی به سمت پایین اسکرول کنید تا به گزینه Lite mode برسید و سپس آنرا انتخاب نمایید.
 4. هم اکنون گزینه Lite mode را فعال سازی کنید.

روش های کاربردی کاهش مصرف اینترنت گوشی

51
این مطلب مفید بود ؟10
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : اینترنت
وبگردی