خانواده سعید امیرسلیمانی
به مناسبت سالروز تولد سعید امیرسلیمانی به سراغ خانواده هنرمند این بازیگر پیشکسوت رفته ایم که در ادامه تصاویری از آنها را مشاهده خواهید کرد.

17 آبان سالروز تولد سعید امیرسلیمانی

امروز 17 آبان سالروز تولد سعید امیرسلیمانی بازیگر پیشکسوت کشورمان است و به همین بهانه به سراغ سعید امیرسلیمانی و خانواده هنرمندش رفته ایم و مروری بر تصاویر خانوادگی این هنرمند خواهیم داشت.

سعید امیرسلیمانی 17 آبان ماه سال 1321 متولد شد و فعالیت در دنیای هنر را از 18 سالگی با تئاتر آغاز کرد و در سالهای ابتدایی دهه 50 مشغول بازیگری در سینما و تلویزیون شد.

این هنرمند کشورمان یک دختر و پسر به نام های کمند و سپند دارد که هر دو راه پدر را در دنیای هنر ادامه داده اند.

خانواده سعید امیرسلیمانی

خانواده امیرسلیمانی یکی از خانواده های هنرمند است که سعید امیرسلیمانی به عنوان پدر خانواده از چهره های پیشکسوت دنیای بازیگری است و دو فرزندش کمند و سپند راه پدر را دنیای هنر ادامه داده و امروز یکی از چهره های مشهور دنیای بازیگری هستند.

خانواده سعید امیرسلیمانی

سعید امیرسلیمانی تجربه بازی در فیلم های ماندگاری چون کفش های میرزا نوروز، ناصرالدین شاه آکتور سینما، دلشدگان، دندان طلا، مهریه بی بی، سلطان صاحبقران، هزار دستان، دبیرستان خضرا و... را در کارنامه هنری اش دارد.

سعید امیرسلیمانی و فرزندانش

کمند اولین فرزند سعید امیرسلیمانی است که 16 خرداد 1352 متولد شد و بازیگری را از 7 سالگی در نمایش سنجاب ها آغاز کرد و سال 1360 اولین تجربه بازیگری او در تلویزیون رقم خورد. بازی در نقش آذر سریال پدرسالار یکی از ماندگارترین نقش آفرینی های او محسوب میشود.

سعید امیرسلیمانی و دخترش

سپند دومین فرزند سعید امیرسلیمانی است که 28 آذرماه سال 1356 متولد شد و راه پدر و خواهرش را در دنیای بازیگری ادامه داد و در سریال هایی چون من یک مستاجرم، خوش نشین ها، مسیر انحرافی، کلاه پهلوی، تبریز در مه، معمای شاه، در حاشیه و... به ایفای نقش پرداخته است.

خانواده سعید امیرسلیمانی

زندگی مشترک سعید امیرسلیمانی و همسرش چیزی حدود 50 سال دوام داشته است و این زوج زندگی عاشقانه ای را در کنار هم داشته اند.

سعید امیرسلیمانی و پسرش

سعید امیرسلیمانی و فرزندانش

فرزندان سعید امیرسلیمانی

سعید امیرسلیمانی و حانواده هنرمندش+ تصاویر

4.314
این مطلب مفید بود ؟122
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی