تولد
مخترع سنجاق قفلی
سنجاق قفلی یکی از وسایل کوچک اما بسیار کاربردی در هر خانه ای از گذشته تا امروز است. 10 آویل به عنوان روز جهانی سنجاق قفلی نامگذاری شده است.

10 آویل روز جهانی سنجاق قفلی

سنجاق قفلی، وسیله ای کوچک ولی کاربردی که هر خانه ای آن را دارد و در گوشه کنار خود به آن نیازمند است. امروز 10 آوریل و روز جهانی سنجاق قفلی است که به این بهانه در بخش گوناگون نمناک نگاهی خواهیم داشت به اختراع سنجاق قفلی و معرفی مخترع آن، با ما همراه باشید.

سنجاق قفلی های امروزی و مدرن اختراع فردی به نام والتر هانت است. سنجاق قفلی وسیله ای است که برای بستن درز بین لباس ها، لحاف و تشک استفاده می شود و اولین کاربرد های آن مربوط به قرن 14 می باشد.

سنجاق قفلی

مخترع و اختراع سنجاق قفلی

فردی به نام والتر هانت در سال 1796 در نیویورک متولد شد. او به شغل بنایی مشغول بود. همچنین در کشاورزی هم روی زمین های زراعی نیویورک کار می کرد. کار او طراحی ماشین آلات کشاورزی هم بود. او مدرک مکانیک خود را در سال 1826 بعد از مهاجرت به نیویورک دریافت کرد.

البته اختراعات دیگری هم به نام او ثبت شده است. به عنوان مثال دستگاه چاقو تیز کن، بوق ماشین، اجاق گاز ذغالی، سنگ های مصنوعی، پارو های اتوماتیک و غیره به نام او نیز ثبت شده است. البته چند مورد اختراع ناموفق از جمله ماشین خیاطی هم در این بین داشته است.

والتر هانت

سنجاق قفلی زمانی اختراع شد که "هانت" در حال پیچاندن یک تکه سیم بود و می خواست برای انجام آن کار 15 دلار دریافت کند اما همین پیچاندن سیم، باعث اختراع سنجاق قفلی شد که بعد ها آن را 400 دلار به مرد دیگری فروخت. او در 10 آوریل سال 1849 توانست تولید سنجاق قفلی را آغاز کند.

اولین سنجاق قفلی که او ساخته بود، از یک تکه سیم ساخته شده بود و شبیه به سنجاق قفلی های امروزی بود. با این تفاوت که جنس آن فرق داشت و 2 قسمت سنجاق قفلی در یک نقطه به هم می رسیدند و بسته می شدند.

چرخ خیاطی، اختراع دیگر هانت

در سال 1834 هانت اولین چرخ خیاطی آمریکایی را ساخت که توجهات زیادی را به خود جلب کرد. در این چرخ خیاطی از سوزن استفاده می شد. البته او بعد ها دیگر علاقه ای به ارتقاء چرخ خیاطی نداشت زیرا به این باور رسیده بود که نمی تواند در این زمینه به موفقیت خاصی دست پیدا کند.

مخترع و ماجرای اختراع سنجاق قفلی + روز جهانی

4.314
این مطلب مفید بود ؟122
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : رویدادها
وبگردی