تولد
ساندویچ

چرا به ساندویچ میگیم، ساندویچ؟+ داستان اختراع

تاریخ انتشار : 6 خرداد 1402کد مطلب : 90394زمان مطالعه : 2 دقیقه
داستان اختراع ساندویچ و نام مخترع ساندویچ را میدانید؟ درمورد شهر ساندویچ چیزی شنیده اید؟ حقایق جذابی در این باره وجود دارد که دانستنش برایتان جالب خواهد بود.

تاریخچه اختراع ساندویچ و ماجرای ارل ساندویچ

ساندویچ یکی از محبوب ترین غذاهای جهان به شمار می رود که به شکل و طعم های بسیار متنوعی امروزه، سرو می شود. اما آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که ساندویچ چگونه اختراع شد؟ مخترع ساندویچ که بوده و چرا نام ساندویچ را ساندویچ گذاشتند؟ با ما در این بخش از نمناک همراه باشید تا داستان اختراع ساندویچ و ارل ساندویچ را برایتان بگوییم.

چرا به ساندویچ میگیم، ساندویچ؟

برخی منابع منتشر شده در فضای مجازی، در پاسخ به این سوال اینگونه میگویند که به این دلیل به ساندویچ، ساندویچ میگویند که مردم شهری به نام ساندویچ، بیشتر غذاهایشان با پر کردن مواد غذایی داخل نان باگت تهیه می شود؛ درست مثل ساندویچ هایی که میخوریم. اما با توجه به تاریخچه اختراع ساندویچ نمیتوان این را دلیل و ریشه نام ساندویچ بدانیم و در واقع معنی اسم ساندویچ به نام مخترع آن بازمیگردد که در ادامه ماجرایش را خواهید خواند.

ساندویچ

مخترع ساندویچ و داستان نامگذاری اسم ساندویچ

با اذعان به این واقعیت که ترکیب نان پر از گوشت یا پنیر و چاشنی از زمان های قدیم مورد علاقه بوده است، مورخان غذا به طور کلی تاریخچه پیدایش ساندویچ را، به جان مونتاگو، چهارمین ارل ساندویچ نسبت می دهند.

می گفتند ارل ساندویچ، این مرد انگلیسی به قمار علاقه داشت و در سال 1762، در طول 24 ساعت قمار، به آشپزش دستور داد که غذای خود را به گونه ای آماده کند که در بازی او اختلال ایجاد نکند.

آشپز بین دو تکه نان تست گوشت برش خورده را برای او آورد؛ این غذا نیازی به ظروف نداشت و می شد با یک دست آن را خورد و دست دیگر را برای ادامه بازی باز گذاشت. متأسفانه، نام مخترع واقعی ساندویچ که در واقع آشپز مبتکر ارل ساندویچ بود برای آیندگان ثبت نشده است و همه جان مونتاگو، ارل چهارم ساندویچ را مخترع ساندویچ میدانند.

شهر ساندویچ کجاست؟

شهر ساندویچ واقع در ایالت ایلینویز در آمریکاست. این شهر در مقاطعه دیویس واقع شده و جمعیت آن بسیار کم است. اگرچه شهر ساندویچ نسبتاً کوچک است اما تاریخچه جالب توجهی دارد.

شهر ساندویچ

انواع ساندویچ

ساندویچ یکی از غذاهایی است که در سراسر جهان به صورت گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد. این غذا در دو دسته‌ی ساندویچ سرد و ساندویچ گرم قابل تهیه است. انواع مختلف نان به‌عنوان پایه‌ی ساندویچ استفاده می‌شوند. در تهیه‌ی ساندویچ، انواع مواد غذایی مختلف مانند سوسیس، کالباس، ادویه‌جات، سبزیجات مختلف، انواع پنیر، گوجه‌فرنگی، خیار و انواع سس‌ها بین دو تکه‌ی نان قرار می‌گیرند. برای آشنایی با انواع ساندویچ میتوانید به بخش آموزش آشپزی در نمناک مراجعه فرمایید.

چرا به ساندویچ میگیم، ساندویچ؟+ داستان اختراع

4.717
این مطلب مفید بود ؟161
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ن.ح
وبگردی