تست امنیت وب سایت
اگر با لینکی روبرو شده اید که از امنیت آن هیچ اطلاعاتی ندارید، می توانید با استفاده از ابزارهای آنلاین اقدام به بررسی و تست امنیت وب سایت مدنظر کنید.

ابزارهای جهانی تست امنیت وب سایت

در طول روز ممکن است از طریق شبکه های مجازی و یا دوستان خود با برخی لینک ها و وب سایت ها روبرو شوید که نام دامنه آنرا حتی یکبار هم ندیده اید و برایتان تازگی دارد. اما منظور از تازگی که گفته شد، به خودی خود به دو دسته تقسیم می شود. دسته اول، مربوط به دامنه های عادی می باشد که چند حرف بیشتر ندارند و گویای عبارتی هستند و دسته دوم هم مربوط به دامنه هایی است که بالای 7 حرف دارند و ممکن است کلی عدد و حرف در آن جای گرفته باشد.

امنیت

بطور کل توصیه ای که برای شما داریم این است که لینک های ناشناس از دامنه های ناشناس را باز نکنید. خواه دوستان شما فرستاده باشند و خواه از طریق اینترنت به آن دسترسی پیدا کرده اید. اما شاید داخل لینک محتوای بخصوصی وجود داشته باشد که ما را ملزم به باز کردن آن می کند و نمیتوانیم از باز کردن آن خودداری کنیم. مشکلی وجود ندارد! چرا که برخی ابزارهای کارآمد وجود دارند که می توانید با استفاده از آنها اقدام به تست امنیت وب سایت کنید که در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک آشنا خواهید شد. همراه ما باشید.

1- SUCURI

وب سایت SUCURI، یکی از محبوب ترین ابزارها برای تست امنیت وب سایت می باشد که کاملا رایگان است و برای استفاده از آن و قابلیت هایی که داراست، نیازی به هیچ هزینه ای ندارید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که وارد وب سایت SUCURI شوید، لینک موردنظر خود را در آن قرار دهید و سپس گزینه سبز رنگ Scan Website را بفشارید و اجازه دهید تا لینک توسط این ابزار بررسی شود.

سایت SUCURI

توجه داشته باشید که این ابزار می تواند پلتفرم های مختلف را مانند وردپرس، جوملا، مجنتو و... را پشتیبانی کند.

2- Quttera

ابزار Quttera، یکی دیگر از ابزارهای آنلاین است که می تواند فایل های مخرب، فایل مشکوک و... را تنها با وارد کردن لینک در کادر جستجو، به بهترین شیوه ممکن بررسی کند و نتیجه را به شما ارجاع دهد.

ابزار Quttera

3- Intruder

وب سایت Intruder، یک اسکنر قدرتمند Cloud-Based است که با وارد کردن آدرس سایت می تواند تمام زیرساخت سایت را مورد بررسی قرار دهد. لازم به ذکر است که این ابزار برای شرکت آمازون می باشد که خیلی سریع و آسان می تواند تمام ساختار را در سطح یک وب سایت پیچیده بانکی را مورد بررسی قرار دهد. بررسی های امنیتی این وب سایت شامل :

  • پیکربندی های اشتباه
  • مسائل مرتبط به CMS
  • Missing patches
  • اسکریپت و...

وب سایت Intruder

توجه داشته باشید که این ابزار برای کارهای تخصصی بیشتر استفاده می شود و اگر تصمیم به استفاده از این وب سایت دارید، می توانید با رجیستر در بستر آن، به مدت 30 روز بصورت رایگان از آن استفاده کنید.

4- UpGuard

ابزار UpGuardیکی دیگر از ابزارهایی است که شما با استفاده از آن می توانید اقدام به تست امنیت وب سایت کنید و توجه داشته باشید که استفاده از این وب سایت، کاملا رایگان می باشد. از مهم ترین اسکن هایی که این ابزار انجام می دهد می توان به موارد ذیل اشاره کرد؛

  • ریسک های وب سایت
  • ریسک های ایمیل
  • امنیت شبکه
  • بدافزار یا فیشینگ بودن وب سایت و...

اسکن امنیت سایت

5- Observatory

اگر شما صاحب سایت هستید و می خواهید تمام وب سایت خود را از بعد امنیت بررسی کنید، ابزار Observatory که توسط مجموعه موزیلا طراحی شده است، در این زمینه می تواند به شما کمک موثری کند چرا که تمام ابعاد امنیتی وب سایت را مورد آنالیز و تست قرار می دهد.

تست امنیت سایت

6- ImmuniWeb

یکی از معروف ترین و دقیق ترین ابزارها برای تست امنیت وب سایت ها، ابزار ImmuniWeb می باشد که همانند یک اسکنر قدرتمند و تحلیلگر، شروع به تست کردن آدرس وارد شده شما می کند. زمانیکه شما آدرسی را در این وب سایت درج می کنید، بالای 100 تست بر روی آدرس وارد شده اجرا می شوند و در نهایت بعد از چند دقیقه به شما جزئیات را ارائه خواهد کرد و توجه داشته باشید که این ابزار از استانداردهای روز بهرمند می باشد.

 

ابزارهای کاربردی برای تست امنیت وب سایت

51
این مطلب مفید بود ؟10
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : وب سایت
وبگردی