موتورهای جستجو
موضوع مطرح شده در این مقاله در مورد حقیقتی فنی به نام موتورهای جستجو و الگوریتم های گوگل است.

موتورهای جستجو و الگوریتم های گوگل

لازم به توضیح و مقدمه چینی اضافی نیست که چرا کسب و کارها با سرعتی فوق تصور به سمت آنلاین شدن می روند. یعنی در واقع ماهیت عرضه کسب و کارها در حال تغییر است و گرنه کسب و کارها تغییرات چندانی نکرده اند.

در حال حاضر بیش از نیمی از کسب و کارها یا به سوی آنلاین شدن رفته اند و یا در حال انتقال هستند. و این انتقال هم به صورت جدی در حوزه وب است. توضیح اینکه چه قدم های برای موفقیت در زمینه کسب و کارهای آنلاین باید برداشته شود موضوع این گزارش نیست. موضوع مطرح شده در این مقاله در مورد حقیقتی فنی به نام موتورهای جستجو  و الگوریتم های گوگل است. 

فقط برای پی بردن به اهمیت کسب و کار آنلاین به این جمله از بیل گیتس توجه کنید:

"در چند سال آینده فقط دو دسته کسب و کار داریم، کسب و کارهای فضای آنلاین و کسب و کارهای که دیگر وجود ندارند" معنی این جمله بیل گیتس کاملاً واضح است اگر کسب و کار شما به سمت فضای آنلاین نرود در آینده ای نزدیک به طور قطع شکست خواهید خورد.  

موتورهای جستجو چیستند؟

بگزارید خیلی خلاصه و واضح جواب سوال را بدهیم موتورهای جستجو تصمیم می گیرند شما چه چیزی را در فضای اینترنت یا فضای مجازی ببینید.

برای افرادی که در زمینه فناوری اطلاعات (IT) در حال فعالیت هستند بسیار واضح است که موتور جستجو چیست. اما برای افرادی که آشنایی ندارند لازم است توضیح دهیم که موتور جستجو، هسته اصلی پلتفرم های اینترنتی مانند گوگل، اینستاگرام، فیسبوک و... هستند. یعنی زمانی که شما در اینترنت دنبال یک شرکت طراحی سایت هستید، این موتور جستجوی گوگل است که تصمیم می گیرد مشخصات چه شرکت های را به شما نشان دهد. پس تمامی کسب و کارها برای دیده شدن در فضای اینترنت وابسته به موتورهای جستجو هستند.

الگوریتم گوگل

چگونه در فضای اینترنت کسب و کارمان را در معرض دید بگذاریم

همانطور که گفتیم با توجه به اینکه شما روی چه پلتفرمی در حال معرفی کسب و کارتان هستید باید قواعد موتورهای جستجو را رعایت کنید. چگونه؟ به فرض مثال شما یک وب سایت دارید حال برای اینکه وب سایت شما بهتر دیده شود باید قواعد موتور جستجوی گوگل را رعایت کنید.

 خب این قواعد چه هستند و از کجا میایند؟ قواعد توسط الگوریتم ها اعلام می شوند. به طور مثال در فضای وب، الگوریتم های گوگل نقش اصلی را بازی می کنند. الگوریتم ها یکسری قوانین را به کسب و کارها دیکته می کنند و هرکسی این قوانین را رعایت نکند شانسی برای دیده شدن ندارد.

راه کار بهتر دیده شدن کسب و کارها در فضای وب

خب تا اینجا فهمیدیم شما باید قوانین موتورهای جستجو که توسط الگوریتم ها معرفی می شوند را رعایت کنید. در فضای وب یک حوزه تخصصی وجود دارد که موازی قوانین الگوریتم ها است. این حوزه فنی سئو وب سایت (SEO) نام دارد. و به معنی بهینه سازی موتور جستجو است. یعنی اگر شما قوانین سئو را رعایت کنید در واقع به موتور جستجو اعلام می کنید که وب سایت من مطیع قوانین شما و الگوریتم ها است.

سئو راه حل نهایی بهتر دیده شدن وب سایت ها

همانطور که گفتیم شما هیچ راه حلی به غیر از سئو برای معرفی کسب و کار خود در فضای وب ندارید (مگر راه حل های پولی و تبلیغاتی). در این میان متخصصان و شرکت های فعالی هستند که در این زمینه به کسب و کارها کمک می کنند تا وب سایت خود را سئو کنند. و در این زمینه آموزش های فراونی نیز در فضای اینترنت وجود دارند.

ذکر این نکته ضروری است که سئو یک حوزه رقابتی است، یعنی هرقدر که شما بهتر عمل کنید جایگاه بهتری در موتور جستجتو به دست میاورید.

اگر شما هم علاقه مند به یادگیری سئو برای بهبود وب سایت خود هستید ما یکی از دوره های آموزش سئو را به شما معرفی می کنیم که به طور کامل تمامی نیازهای علاقه مندان و حتی متخصصان این زمینه را برآورده می کند.  

آینده کسب کارها در دست موتورهای جستجو

55
این مطلب مفید بود ؟50
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی