پنهان کاری در ازدواج
فردی که به تازگی با شما نامزد کرده است باید واقعیت های مهم و اساسی زندگی شما را بداند در غیر این صورت پنهان کاری پیامدهای منفی در زندگی مشترک شما خواهد داشت.

اهمیت صداقت و مسائلی که باید با نامزدتان در میان بگذارید

صداقت مهم ترین اصل در ازدواج است و سبب پایداری زندگی مشترک می شود و در مقابل دروغ و پنهانکاری تاثیرات منفی را بر روابط زوجین اعمال می کند. پس از ازدواج زوجین از یکدیگر انتظار دارند که صادقانه رفتار نمایند و مسائل مهم و تاثیرگذار را از یکدیگر مخفی نکنند.

دختر و پسر لازم است از همان دوران نامزدی با هم صادق باشند و سعی در فریب یکدیگر به علت ترس از دست دادن هم نداشته باشند. دوران نامزدی، دوره ای کاملاً حساس است که در آن دختر و پسر باید به شناخت از یکدیگر، بپردازند.

برای شناخت بیشتر یکدیگر در این دوران باید واقعیت های مهم و اساسی زندگی تان را به هم بگویید و نباید برخی از مسائل را از طرفتان پنهان نگه دارید. در این بخش از خانواده پلاس نمناک موضوعاتی را که نباید هیچوقت از نامزدتان پنهان کنید، را آورده ایم.

صداقت در ازدواج

دلایل دروغ و پنهان کاری در ازدواج

  • یکی از علت های پنهان کاری این است که فرد پنهانکار برای جلوگیری از این که مورد خشم طرف مقابل واقع شود یا این که قضاوت شود پنهان کاری میکند.
  • از دیگر علت های پنهان کاری این است که فرد پنهانکار موضوعی که اتفاق افتاده را مهم نمیداند و فک نمیکند که ممکن است این موضوع آسیب رسان باشد.
  • از اصلی ترین علت های پنهان کاری در زندگی مشترک ترس از دست دادن طرف مقابل و جلوگیری از تخریب زندگی است.

پیامدهای پنهان کاری

  • بعد از آشکار شدن پنهان کاری روابط مانند سابق ادامه پیدا نمی کند و زندگی مشترک تا جدایی پیش می رود.
  • ادامه رابطه بعد از پنهان کاری با بی اعتمادی همراه میشود و دیگر طرفین نمیتوانند به هم اطمینان کنند.
  • شخصی که پنهان کاری میکند همیشه ترس از فاش شدن ماجرا دارد و فشار روانی بسیاری را تحمل میکند و این ترس باعث آسیب های روانی میشود.
  • طرف مقابل فرد پنهان کار نمیتواند او را مانند سابق دوست بدارد و تماما احساسات منفی به او پیدا میکند.
  • اگر پنهان کاری ادامه پیدا کند فرد برای پوشاندن پنهان کاری خود هر روز دروغ های بیشتری می گوید.

پیامدهای پنهان کاری

برای جلوگیری از پنهان کاری چه کاری باید انجام دهید؟

برای این که شخص مقابلتان با شما صریح صحبت کند و از شما چیزی را مخفی نکند، شما باید جنبه شنیدن واقعیت را داشته باشید و گوش شنوا برای او باشید و با رفتار خود کاری کنید که همیشه واقعیت به شما گفته شود.

مسائل و موضوعاتی که نباید هیچوقت از نامزدتان پنهان کنید

هزینه ها و مسائل مالی

قبل از جدی شدن رابطه تان طرف مقابل شما باید اطلاعاتی درباره هزینه ها و مسائل مالیتان داشته باشد. مسئله مالی که مسئله مهمی هم است که باعث تخریب رابطه میشود. نامزد شما باید درباره وضعیت مالی شما، قرض هایتان، درآمدتان اطلاع داشته باشد.

پنهان کاری در مورد مسائل مالی در این دوران سبب می شود وقتی که وارد یک زندگی شدید نیز این مخفی کاری ادامه یابد و روزی که طرف مقابلتان این موضوعات را بفهمد، زندگی مشترک شما با تنش روبرو شود.

مسائل مالی شخصی

آمال و آرزوها و اهدافتان

قبل از ازدواج و دوران آشنایی آمال و آرزوها و اهدافتان را با شریک زندگی آینده خود در میان بگذارید و به او در مورد برنامه های کوتاه یا بلندمدتی که در سر دارید، بگویید تا بتواند مسیر زندگی شما را درک کرده و از شما حمایت کند.

مسائل جدی خانوادگی

مسائلی که در رابطه با خانوادتان است، زندگی شما را تحت تاثیر قرار میدهد. پس حتما قبل از ازدواج مسائل خانوادگی مانند طلاق و... را به طرف مقابلتان بگویید تا این مسائل سبب نشود که زندگی مشترک با مشکل روبرو شود.

مسائل نامزدی

انتظاراتتان از رابطه

از همان ابتدای رابطه به طرف مقابل خود بگویید که چه می خواهید و از رابطه چه انتظاراتی دارید. اگر در این زمینه صادق نباشید، نمی توانید از او انتظار داشته باشید که توقعاتتان را برآورده کند.

عقاید مذهبی تان

درباره عقاید مذهبی تان با طرف مقابل خود گفتگو کنید و به توافق برسید. در صورتی که شما اعتقاد مذهبی قوی دارید باید با طرف مقابلتان گفتگو کنید زیرا اگر او بی دین باشد و مسائل مذهبی، برای او اهمیت نداشته باشد، مشکلاتی در آینده رابطه تان ایجاد می شود.

بیماری های جدی

سلامتی شما برای همسر آینده تان هم مهم خواهد بود و بیماری های جدی شما زندگی او را هم تحت تاثیر قرار میدهد پس شما باید بیماری های جسمی مشکلات جسمی جدی مثل دیابت، اپیلپسی، یا بیماری های مقاربتی را با طرف مقابل در میان بگذارید و سابقه یا تاریخچه خانوادگی ابتلا به سرطان در خانواده خود را به او بگویید.

مخفی کاری های همسر

اعتیاد

اعتیاد مسئله ای نیست که بتوانید آن را پنهان کنید. اگر به ماده خاصی اعتیاد دارید و قصد ترک اعتیادتان را دارید، باز هم این مسئله را با شریک زندگی خود در میان بگذارید زیرا ترک خودسرانه موجب بازگشت به مصرف می شود و تمام زندگی مشترک و مسئولیت پذیری شما در قبال همسرتان را تحت تاثیر قرار می دهد.

بچه هایی که از ازدواج های قبلی دارید

فرد جدیدی که وارد زندگی شما شده است حق دارد، از بچه هایی که از ازدواج قبلی دارید مطلع باشد و شما نباید از او بچه هایی که از ازدواج قبلی تان داشته اید را پنهان کنید زیرا ممکن است این موضوع انشعابات در آینده داشته باشد.

بچه های ازدواج سابق

اخلاق های خاص

اگر اخلاق خاصی دارید، آن اخلاق جزوی از شماست و نمی توانید بلند مدت آن را پنهان کرده و نشان ندهید. پس اگر دارای اخلاق های خاصی هستید که میدانید شاید برای طرف مقابلتان قابل هضم نباشد سعی نکنید آن را پنهان کنید زیرا بعد از مدتی دیگر نمیتوانید به پنهان کردنش ادامه دهید.

نامزد شما به عنوان نزدیک ترین کس شما حق دارد که ضعف ها، آسیب پذیری ها و نواقص شما را بداند تا بتواند کمکتان کند. شاید برایتان حرف زدن درمورد نواقص و ضعف های اخلاقیتان سخت باشد ولی این کار در روابط جدی اهمیت زیادی دارد.

دیدگاهتان نسبت به ازدواج و بچه دار شدن

در دوران نامزدی و قبل از ازدواج در مورد دیدگاهتان نسبت به ازدواج و بچه دار شدن صحبت کنید و به نامزدتان بگویید چه زمان و چطور می خواهید ازدواج کنید، دوست دارید بچه دار شوید یا خیر دوست دارید چند تا بچه داشته باشید، کی بچه دار شوید، چطور بچه هایتان را تربیت کنید، زیرا این تصمیمات باید در کنار هم گرفته شود و به او ربط دارد.

دوران نامزدی

چه چیزهایی را می توان پنهان کرد؟

در همه روابط رازهایی وجود دارد، هر شخص ناگفته هایی دارد که تابحال به هیچکس نگفته است. هیچ اشکالی ندارد رازهای شخصی تان را برای خودتان نگه دارید. مسائلی که در ادامه آورده ایم را می توانید با شریک زندگیتان در میان نگذارید و مشکلی هم شما و زندگیتان را تهدید نمیکند.

اشتباهات تکرار نشدنی و حل شده

شما ممکن است در گذشته خود اشتباهاتی را انجام داده باشید که هیچ تاثیری در زندگی آینده شما ندارند و قرار نیست باردیگر این اشتباه را انجام دهید. این مسئله مربوط به خود شماست و لازم نیست آن را با فرد دیگری در میان بگذارید.

صداقت در ازدواج

مسائل مربوط به خانواده

برخی از مسائلی که در خانواده تان در گذشته روی داده کاملا شخصی هستند و قرار نیست هیچ ضرر و تاثیری برای زندگی شما داشته پس لازم نیست راجب آن حرفی به شریک زندگی خود بزنید.

بیماری های روحی و جسمی که بهبود یافته

پیش از این هم در بخش خانواده پلاس نمناک گفتیم که اگر در گذشته به بیماری هایی دچار بودید که بهبود کامل پیدا کرده و دیگر اثری از آن ها نیست و کاملا درمان شده اند، این بیماری ها را با شریک زندگی خود در میان نگذارید اما اگر بیماریتان ممکن است دوباره عود کند حتما آنها را با شریکتان در میان بگذارید.

این مسائل را هرگز از نامزدتان مخفی نکنید

4.831
این مطلب مفید بود ؟301
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی