تولد
تخت خواب

ابعاد تخت یک نفره

کد مطلب : 90379زمان مطالعه : 4 دقیقه
هنگام خرید تخت‌خواب یک نفره یکی از فاکتور های مهمی که باید مد نظر قرار دهید اندازه، سایز و ابعاد تخت یک نفره است. اگر می خواهید هنگام خواب احساس راحتی داشته باشید باید یک تخت‌خواب یک نفره با ابعاد استاندارد تهیه کنید.

ویژگی‌های تخت یک نفره استاندارد

ابعاد تخت نکته مهمی است که متاسفانه بسیاری از افراد اهمیت آن را نادیده می‌گیرند و هنگام خرید این وسایل، صرفا به زیبایی آن توجه می‌کنند. تختی که ارتفاع مناسبی نداشته یا بیش از اندازه بزرگ یا کوچک باشد، به‌راحتی خواب آرام شما را مختل می‌کند و زمینه‌ساز مشکلات جسمی و روانی بسیاری باشد. به همین دلیل اگر قصد خرید تختی را دارید، حتما قبل از سفارش آنلاین یا مراجعه حضوری به فروشگاه‌های مربوطه درباره ویژگی‌های یک تخت استاندارد به اندازه کافی اطلاعات کسب کنید. در این مقاله در رابطه با ویژگی‌های تخت یک نفره استاندارد راهنمایی‌تان می‌کنیم و توضیح می‌دهیم چه گزینه‌هایی پیش روی شماست. از شما دعوت می‌کنیم مطالعه این مقاله کاربردی را از دست ندهید.

بررسی ابعاد تخت یک نفره کودک و نوزاد

اگر تجربه خرید تخت داشته باشید، حتما می‌دانید که محصولات متعددی شامل تک نفره کودک، تک نفره نوجوان، تک نفره یا یک و نیم نفره بزرگسال و دو نفره بزرگسال وجود دارد که هر کدام دارای ابعاد متفاوت و به تبع آن، کاربردهای مختلفی هستند. از آن‌جایی که نوزاد یا کودک شما در حال رشد است، نباید تخت کوچکی برای فرزندتان تهیه کنید. در غیر این صورت، فقط چند ماه بعد از به دنیا آمدن نوزاد، تخت غیرقابل استفاده خواهد شد. بهترین تخت یک نفره برای کودک باید طولی برابر با 140-150 سانتی‌متر و عرض 60-70 سانتی‌متر داشته باشد.

همچنین ارتفاع تخت کودک نیز به اندازه طول و عرض آن اهمیت دارد و باید به گونه‌ای باشد که در صورت افتادن کودک از روی تخت، خطری سلامت وی را تهدید نکند. از طرف دیگر، ارتفاع بسیار کم تخت نوزاد، برای شما به‌عنوان والدین دردسرساز خواهد بود؛ چرا که مدام باید برای به آغوش کشیدن فرزندتان بیش از حد خم شوید. این موضوع به ستون فقرات شما آسیب می‌رساند. معمولا ارتفاعی برابر با 20 تا 30 سانتی‌متر برای تخت نوزاد و کودک استاندارد است.

تخت خواب کودک

اندازه استاندارد تخت یک نفره نوجوان

دومین گزینه پیش روی شما هنگام خرید تخت خواب یک نفره محصولاتی است که تحت عنوان تخت نوجوان به فروش می‌رسند. تخت‌های نوجوان طولی برابر با 200 سانتی‌متر، عرض 90 سانتی‌متر و ارتفاع 35 سانتی‌متری دارند و نسبت به تخت‌های یک نفره بزرگسال از عرض کمی کوچک‌تر است. بنابراین اگر نوجوان شما جثه بزرگی دارد، بهتر است تخت‌های یک نفره بزرگسال را برای او تهیه کنید.

معمولا تخت‌خواب‌های فانتزی مانند مدل ماشین با ابعاد استاندارد و مخصوص نوجوانان طراحی و ساخته می‌شوند. اگر فرزند شما نیز به چنین تخت‌هایی علاقه‌مند است، قبل از خرید از استاندارد بودن ابعاد آن اطمینان حاصل کنید؛ چرا که کیفیت و خواب آرام نوجوان شما بر رشد وی تاثیر بسیاری دارد و به هیچ عنوان نباید کیفیت را فدای زیبایی کنید

ابعاد استاندارد تخت یک نفره بزرگسال

تخت‌خواب‌های یک نفره بزرگسال برخلاف تخت کودک و نوجوان در سایزهای مختلفی طراحی و ساخته می‌شوند که همه آن‌ها طولی برابر با 200 سانتی‌متر و عرض متفاوتی دارند. عرض تخت‌خواب‌های یک نفره بزرگسال می‌تواند 100 و 120 سانتی‌متر باشد. انتخاب هر کدام از این موارد، به فاکتورهای مختلفی از جمله سن، جثه فرد و همچنین فضای در دسترس اتاق خواب بستگی دارد. توجه داشته باشید که تخت‌خواب نباید آنقدر بزرگ باشد که عملا هیچ فضایی برای رفت و آمد در اتاق باقی نماند و نه آنقدر کوچک که فرد نتواند بدون ترس از افتادن، به راحتی غلت بخورد.

ابعاد تخت یک و نیم نفره بزرگسال

تخت یک و نیم نفره طولی برابر با 200 سانتی‌متر و عرض 140 سانتی‌متری دارند و برای افرادی که جثه بزرگی دارند یا کسانی که می‌خواهند روی تخت همراه با کودک یا حیوان خانگی خود بخوابند، مناسب هستند. البته توجه داشته باشید که برای خرید این تخت‌ها و دیگر مبلمان اتاق خواب مانند پاف باید فضای کافی داشته باشید. به عبارتی تخت نباید کل فضای اتاق شما را اشغال کند.

تخت خواب یک نفره

ویژگی‌های مهم تخت یک نفره که باید قبل از خرید بدانید

علاوه‌بر سایز، باید هنگام خرید به موارد مهم دیگری نیز توجه داشته باشید تا تخت استاندارد را تشخیص داده و خریداری کنید. یکی از مهم‌ترین نکات، توجه به ارتفاع تخت است. ارتفاع تخت باید به‌گونه‌ای باشد که با نشستن روی لبه آن زاویه 90 درجه‌ای بین زانو و ران ایجاد شود و کف پاها در تماس کامل با زمین باشند. در واقع نباید زمانی که روی لبه تخت می‌نشینید، پاها آویزان باشد یا زانوها بالا بیایند. بر این اساس، بهترین ارتفاع تخت یک نفره 35 تا 40 سانتی‌متر است.

نکته مهم دیگر این است که اگر قصد خرید تخت یک نفره کودک دارید، حتما تختی با نرده‌های محافظ تهیه کنید تا کودک در صورت غلت زدن، به زمین نیفتد. همچنین بهتر است تخت کودکی بخرید که ارتفاع آن قابل تنظیم باشد. 

خرید انواع تخت یک نفره با ابعاد استاندارد و قیمت مناسب از فروشگاه بلج

در این مقاله سایز انواع تخت یک نفره را معرفی کردیم و گفتیم چنین تخت‌هایی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشند. شما می‌توانید انواع و اقسام تخت‌های چوبی باکیفیت را با قیمت مناسب از گروه تولیدی بلج سفارش دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش به وب‌سایت این فروشگاه به نشانی bolej.ir مراجعه کنید. محصولات بلج ضامن خواب آرام و باکیفیت شماست. فقط کافی است یک بار امتحان کنید.

ابعاد تخت یک نفره

51
این مطلب مفید بود ؟10
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی