ورق استیل

ورق استیل را از کجا بخریم؟

کد مطلب : 89490زمان مطالعه : 3 دقیقه
امروزه ورق های فولادی ضد زنگ به بخش مهمی از صنعت تبدیل شده اند. قیمت ورق استیل با توجه به ضخامت و آلیاژ متفاوت است، در این مقاله سعی شده است تا به بررسی تمامی هزینه ها برای خرید ورق استیل بپردازیم.

انواع گرید ورق استنلس استیل 

یکی از عوامل موثر بر قیمت ورق استنلس استیل در بازار ایران گرید (آلیاژ) ورق استنلس استیل می باشد. بنابراین ابتدا به بررسی گریدهای مختلف ورق استنلس استیل می پردازیم.

ورق های استنلس استیل بر اساس میزان کربن، نیکل و کرم (در مواردی عناصری مانند مولیبدن) به کار رفته در ساختار شیمیایی خود، خواص فیزیکی مانند چگالی،نقطه ذوب و ...  و خواص مکانیکی مانند استحکام کششی، قدرت تسلیم، سختی راکول و ... دسته بندی های مجزایی صورت می گیرد. 

کویل استنلس استیل

استنلس استیل مارتنزیتی (ورق استنلس استیل سری 400) 

آلیاژهای سری 400 استنلس استیل دارای کربن نسبتا بالا هستند که موجب استحکام و سختی بالای این نوع استیل می شود. این فولاد دارای مقاومت به خوردگی متوسط، استحکام توام با سختی بالایی است که از طریق عملیات حرارتی حاصل می شود. این سری از استنلس استیل ها دارای جوش پذیری ضعیف بوده و غیرمغناطیسی(بگیر) هستند.

گروه ورق استیل مارتنزیتی (Martensitic):با محدوده ترکیبی Ni=0.1-0-6%، Cr=11-18%

استنلس استیل فریتی:(ورق استنلس استیل سری 400)

این نوع از استنلس استیل دارای مقدار بیشتری کروم نسبت به سری 400  است. این فولادها با توجه به مقدار کروم، مقاومت به خوردگی متوسط تا زیاد دارند. آنها قابلیت افزایش استحکام و یا سختی پذیری را نداشته و جوش پذیری ضعیفی دارند(به جز ابعاد نازک) و غیرمغناطیسی(بگیر) هستند.

گروه ورق استیل فریتی (Ferritic):با محدوده ترکیبی C<0.2%، Ni=0-4%، Cr=11-30%

استنلس استیل آستنیتی (ورق استنلس استیل سری 300)

این سری از استنلس استیل دارای نیکل با مقدار کم و خیلی کم کربن هستند. این مواد دارای مقاومت عالی در برابر خوردگی است. مقاومت و سختی می تواند با کار سرد افزایش یابد و غیر مغناطیسی (نگیر) هستند. 

گروه ورق استیل آستنیتی (Austenitic):با محدوده ترکیبی C<0.15%، Ni=8-20%، Cr=15-27%. همچنین آلیاژهایی با نیکل بیشتر نیز جزء آلیاژ های سوپر آستنیتی و نیکل بوده و معمولاً در این دسته قرار می گیرند.

کویل استنلس استیل

بررسی سایر عوامل تاثیر گذار بر قیمت ورق استیل

دیگر از عوامل موثر بر قیمت فولاد ضد زنگ در بازار ایران،افزایش یا کاهش قیمت نیکل و کروم است. همانطور که می دانید قیمت فلزات گرانبها هر روز در جهان در حال تغییر است و اگر قیمت نیکل و کروم تغییر داشته باشد می تواند تغییری در قیمت ورق استیل ایجاد کند.

یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت ورق استنلس استیل را میتوان نرخ ارز دانست. با توجه به این امر که در داخل ایران امکان تولید ورق استنلس استیل وجود ندارد. بنابراین تمامی این محصولات به صورت وارداتی بوده و نرخ دلار تاثیر مستقیمی بر نرخ انواع ورق استنلس استیل وارداتی خواهد داشت.

یکی از عواملی که باعث تفاوت قیمت ورق های استیل می شود، گستره وسیع ضخامت ورق های تولیدی است که از 0.3 تا 50 میلی متر متغیر است.

یکی دیگر از عواملی که به طور قابل توجهی بر قیمت تمام شده این نوع ورق تاثیر می گذارد، هزینه حمل و نقل و جابجایی کویل های فولادی ضد زنگ می باشد. هزینه حمل و نقل و محل بارگیری(انبار) می تواند مستقیماً بر هزینه ورق استیل تأثیر بگذارد.

عوامل موثر بر قیمت ورق استیل به صورت خلاصه

  1. آلیاژ مورد نیاز مصرف کننده نهایی
  2. قیمت روز نیکل و کروم
  3. قیمت ارز 
  4. ضخامت مورد نیاز 
  5. محل بارگیری (انبار) و هزینه حمل

کویل اتنلس استیل

از کدام سایت می توانیم بهترین قیمت ورق استیل را پیدا کنیم؟

شرکت های مختلفی در زمینه فولاد و واردات مستقیم ورق استیل فعالیت می کنند. با توجه به تحقیقات انجام شده بر روی توانمندی ها، کارشناسان و پشتیبانی محصول، کاسپین استیل را می توان مناسب ترین شرکت برای خرید انواع ورق استیل دانست.

https://caspiansteel.com/

“شرکت کاسپین استیل با باور به اینکه شرط بقا در تجارت و تولید در دنیای امروز، حضور در بازارهای بین المللی می باشد، با راه اندازی دفتر بازرگانی در منطقه آزاد صحار کشور عمان نسبت به گسترش حوزه فعالیت در سطح جهانی قدم برداشت و توانسته است بازارهای قابل توجهی را در حوزه خلیج فارس، خاور دور و شمال آفریقا به دست بیاورد.”

در صورت نیاز به مشاوره جهت خرید ورق استیل می توانید با شماره تلفن 02158245000 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید و کارشناسان کاسپین استیل برای انتخاب محصول مورد نیاز شما را همراهی می کنند و در صورت تمایل پس از تکمیل مراحل سفارش می توانید به سرعت مرسوله مورد نظر را به آدرسی که درخواست کرده اید تحویل بگیرید.

همچنین میتوانید برای مشاهده قیمت ورق استنیل کارخانه های مختلف تولید کننده ورق استنلس استیل، مشاهده قیمت گرید های مختلف ورق استیل از لینک زیر استفاده نمایید.

https://caspiansteel.com/stainless-steel-sheet/

ورق استیل را از کجا بخریم؟

58
این مطلب مفید بود ؟80
برچسب : کسب و کار
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی